Dar vis daug mieliau sėdame į automobilį nei renkamės dviratį, ieškome patogumų ir malonumų, negalvodami apie sveikatą. Bet laikai, o kartu su jais ir žmonės keičiasi. Birštono sporto centro direktorius Saulius Smailys prisimena, jog prieš kelerius metus, lankydamasis Vokietijoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse, stebėjosi dviračių takų ir trasų gausa, daugybe jomis besinaudojančių žmonių. Dabar ten jau vyksta kitas sveikatinimo projekto etapas – statomi dviratininkų viešbučiai, aptarnavimo stotys ir aikštelės, tiesiami dviračių pirmumo prieš automobilių eismą keliai. Tai, kas tuo metu buvo pamatyta, pasak S. Smailio, atrodė lyg tolima svajonė, tačiau štai, ji pradeda pildytis Birštone. Čia neseniai dar padaugėjo vietų, kur žmonės gali be baimės važinėti dviračiais – nutiesta Škėvonių dviračių trasa, kuria jau naudojasi vietos gyventojai ir į kurortą atvykstantys poilsiautojai. Jų patogumui nuo gegužės pradėjo veikti dviračių nuomos punktas, tad pasivažinėti nuostabiame krašte galės dar daugiau aktyvaus poilsio mėgėjų.
Jei viena svajonė išsipildo, jos vietą suskumba užimti kita. S. Smailys pasakoja, jog šiuo metu parengtas ir pateiktas vertinimui dar vienas projektas, kuriuo numatoma nutiesti Birštone ir jo apylinkėse dar 4,9 km ilgio dviračių trasą. Ši trasa bus ne vientisa, o tiesiama atkarpomis, sujungsiančiomis jau esamus takus įvairiose kurorto vietose. Labai tikimasi, kad projektas bus įvertintas teigiamai ir jį bus galima pradėti įgyvendinti. Šis, kaip ir kiti jau baigti projektai, yra bendro komandinio darbo rezultatas. Vieniems sporto centro darbuotojams tokio masto užmojai būtų ne pagal jėgas, tačiau, kai prisijungia savivaldybės Architektūros ir urbanistikos bei Investicijų skyrių specialistai, tuomet galima ne tik svajoti, bet ir įgyvendinti daugelį drąsių idėjų, kurios jau pakeliui į realybę.
O naujoji dviračių trasa išties patogi, tikina S. Smailys. Gal specialistai ir turėtų jai priekaištų, tačiau naudotojai labai patenkinti, tą rodo nuolat taku zujantys dviratininkai. Išvažiavęs savaitgalį pasivažinėti, direktorius sako suskaičiavęs vienu metu daugiau kaip 20 poilsiautojų, besimėgaujančių Birštono apylinkių gamta ir gaiviu pavasario oru. Žinoma, priklausomai nuo savaitės dienos, oro ar paros laiko, jų būna ir daugiau, ir mažiau, ir ne tik naujojoje trasoje, bet ir kitose, naudojamose jau nuo seniau. Kol kas S. Smailiui apie atliktą projektą neteko girdėti ir blogų atsiliepimų, tad investicijos į žmonių sveikatą ir poilsį tikrai vertos darbo ir išlaidų.
Kodel ne padaro to tako nuo prien7 iki bir6tono salia plento. kaip dauguma padarita kitosie miestose?
Report