Šurmuliuojanti Birštono padangė

Birštono šventė kvietė ir pėsčius, ir važiuotus į miestą, jo prieigas. Čia kiekvienas galėjo rasti peno sielai, skrandžiui ir dvasiai.

Kūrybinės dirbtuvės ir susitikimai su „Knygų šalies“ kūrėjais

Pirmiausiai patraukiau prie „knygų mekos“, kur visada gali rasti visus atsakymus į klausimus, kirbančius galvoje. Tačiau ne knygų skaityti ėjau, o išsirinkti pačią pačiausią ir įsigyti, nes čia kainos nesikandžiojo. Rankos pačios tiesėsi į kelis litus kainuojančią vaikišką knygelę. Tolėliau ant bibliotekos laiptelių susirinkusiems gitarą brazdino daugumos mėgstamas bardas, aktorius Giedrius Arbačiauskas. Jo dainos pristabdydavo ne vieną, skubantį į pasilinksminimus kitose erdvėse. „Birštonas – mano meilės miestas“, – kažkam prasitarė  bardas.
Čia pat vaikų ir ne tik jų mėgstamas dailininkas, ne vienos vaikiškos knygelės autorius Kęstutis Kasparavičius su niekada nedingstančia šypsena veide, mokė vaikus nukakti į povandeninį pasaulį, kur nardo nuostabios žuvys. Argi neišliks visam gyvenimui tai, kad žinomas dainininkas, pasilenkęs kartu pieš ir mokys nugrimzti į gelmes, nuspalvinti žuvytes, kurios šiaip nepasiekiamos. Tolėliau kūrybinė studija „Tu gali sukurti knygą“ kvietė prisidėti prie Birštono knygos kūrimo, supažindino su paslaptingu silueto pasauliu, mirioramos su Prano Mašioto kūrybos motyvais. Čia Sigutė Chlebinskaitė užsiėmė su vaikais, kurie ją pažįsta ir myli.

Kermošius

Šurmulys kermošiuje – neatsiejamas, nes čia deramasi, siūloma, perkama. Ne vienas pintinę pirkiniams pirko, kiti gi malkoms dėti krepšį įsigijo, o dar kiti lininius rūbelius matavosi, šalikėlius rinkosi. Bižuterijos pasirinkimas taipogi nemažas buvo, o dar kiti vilnones šlepetėles jau ateinančiai žiemai išsirinkinėjo. Ką gali žinoti, gal ir kita žiema šaltuku paspigins! Daugelis gardžių lašinukų, dešrikių ar kumpelių skubėjo nusipirkti, nes tai pati geriausia lauktuvė iš kermošiaus, nekalbant apie saldumynus.

Lietuvos amatų tautodailės dirbinių ir pramogų „kermošius“

„Žaldokynė“. Kas nėra matęs šio spektaklio – daug ką prarado, o čia, po atviru dangumi, Žaldokas su savo svita eibes krėtė. Kas nebuvo matę vilnos verpimo rateliu, galėjo akis į tai paganyti. Juk ne kasdien pamatysi, kaip močiutės iš vilnos verpalus gamina.
Čia pat folkoro ansambliai „Verpeta”, „Raskila” dainas užtraukė, o šokių kolektyvas „Jievaras”, seniūnijos „Bendruomenių sodžius” savo linksmybemis susirinkusius užkrėtė.
Tolėliau ūkininkas V. Mockevičius daugelio pamėgto linų sėmenų aliejaus ir linų sėklų siūlė įsigyti. Juk dabar sveikatingumo metai, dera pasirūpinti savo sveikata. O amatų kiemelyje darbai virė. Čia keramikas Vidas Radzevičius norinčius žiesti puodus mokė, tautodailininkė Gintvilė Giedraitienė iš šieno visokių grožybių pynimo mokė. Žolynų menas juk neatsiejama lietuvių liaudies meno šaka. Skulptorius Saulius Lempickas čia pat rodė, kaip medžio tošies skulptūra gimsta. Tolėliau senojo žvakininkystės amato puoselėtojas Robertas Kleigeris mokė lieti žvakes. Alvydas Antanavičius, seniai puoselėjantis senovės amatus ir tik sveikai besimaitinantis, susirinkusiems rodė, kaip iš grūdų senovėje buvo gaminami miltai ir užmaišius tešlą kepamos bandos. Norintys čia pat jų gavo, ir vietoje lėkštelės ant klevo lapo bandą dėjo, medum tepė bei skanavo. Bene daugiausiai smalsuolių meistras Andrius Liaukus prie lauko kalvės sulaukė. Čia jis žarijose metalo gabalą kaitino ir ant priekalo padėjęs metalo dirbinį gamino.

Nukeliauk į viduramžius

Prie savivaldybės mano dėmesį patraukė grupelė žmonių. Priėjusi pamačiau, kad šie rengiasi senove dvelkiančius rūbus ir pozuoja erdviniame rėme. Nuostabu! Bent akimirkai relybėje ir ilgam prisiminimui nuotraukoje. Tai puiki dovana iš Birštono šventės!
Netoliese susirinkusius džiugino LR vidaus reikalų ministerijos Reprezentacinio pučiamųjų orkestro pasirodymas. Nuotaikinga muzika daug kam priminė jaunystės vakarus šokių aikštelėje, kuomet grojant dūdų orkestrui šoko valsą…

Automobilių paradas

Einant gatve akį patraukė automobilių kolona. Visi, rodos, savo amželį atgyvenę automobiliai. Į juos investavę savininkai suteikė šiems automobiliams antrą gyvenimą, o mums nostalgiją ir prisiminimus. Taigi istorinio auto – moto technikos žygio „Rumšiškės – Birštonas – Aukštadvaris – Trakai“ dalyviai „pražygiavo”, palepinę mus prisiminimais.

Pramogų aikštė vaikams

Na o čia karaliavo klounai, kurie vaikučius ne tik juokino, bet ir eibes su jais krėtė. Juk cirke tokių fokusų marokusų ne su kiekvienu klounas padaryti gali, o čia ir tėvams žnybtelėjo ausį, kad vaikučių neklauso.
Šurmuliavo Birštonas, neleido niekam liūdėti, nes visur norėjosi suspėti, viską pamatyti, o dar ir su pažįstamais paplepėti. Juk laukė dar įdomesnis vakaras, kuomet koncertai ir linksmybės bei fejerverkai traukė į panemunę.

Vilija Čiapaitė

Taip pat skaitykite