Stakliškių PSPC šildymas bus pigesnis

Naują šilumos sezoną Stakliškių PSPC administracija pasitinka su viltimi, kad sumos už šildymą žymiai sumažės.

Pasak Prienų rajono savivaldybės administracijos specialisto energetikai Antano Bartusevičiaus, Stakliškių PSPC buvo atlikta katilinės rekonstrukcija ir dabar vietoje kieto kuro bus naudojamas biokuras (medžio granulės). Katilinės rekonstrukcijos darbai kainavo 106 000 Lt ir planuojama, jog išlaidos kurui bus iki trečdalio mažesnės. Specialistas energetikai pabrėžė, jog investicija į Stakliškių PSPC katilinę atsipirks per 5 metus, o rekonstruotą katilinę administruos, kaip ir iki šiol, Prienų šilumos tinklai.

Rajone liko dar keturios, skystą kurą naudojančios katilinės: Šilavoto ir Išlaužo pagrindinių, Stakliškių vidurinės ir Prienų meno mokyklų. Taip pat planuojama 2013 metais užbaigti rekonstruoti Balbieriškio pradinės mokyklos katilinę – rekonstrukcijos metu kieto kuro katilas bus keičiamas į biokuro (medžio granulės).

Taip pat skaitykite

5 komentarai

 1. as

  Balbieriskio katiline irgi kurenama biokuru-pjuvenomis,deje…sildymo kaina dar didesne neu budavo,nors statant buvo tikinama,jog bus mazesne.Taigi nesidziaukite ir jus:)).Pasirodo niekas Prienu silumos tinkluose nediferensujuoja kuo sildoma-kaina nustatyta visiems vienoda.

 2. Au-ne tundrai

  Jei taip jau labai apie viską nusimanai, tai paskaityk LR Šilumos ūkio įstatymo 32 straipsnį ,, Šilumos kainodara“, cituoju:
  ,,5. Savivaldybių tarybos nustato:
  2) vadovaudamosi Šilumos kainų nustatymo metodika – įmonių tiekiamos šilumos bazines ir kasmet perskaičiuojamas šilumos kainų dedamąsias kiekvienam šilumos tiekėjui, realizuojančiam mažiau kaip 10 GWh šilumos per metus, ir apie tai informuoja Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją ne vėliau kaip per 10 darbo dienų.“, ir viską suprasi, taip pat ir tai, kad kainodara yra ekonominė, o ne politinė, juo labiau kriminalinė kategorija.

 3. Au - tundra

  Nereik rašyt ko nenusimanai.
  Paprasta – nevogs daugiau kuro iš katilinės kaip iki šiol buvo – ir pigiau bus.
  O kainą Prienų rajono taryba nustato. Viskas politikų valioje ( ne Kainų komisijos ar šilumos tinklų). Taigi norės nustatys kainą pakatiliniui, o panorės, tai bendrą patvirtins.

 4. Au

  Jei ,,rekonstruotą katilinę administruos, kaip ir iki šiol, Prienų šilumos tinklai“, vilties, kad ,,sumos už šildymą žymiai sumažės“ tikrai nėra, nes kaina yra nustatoma ir patvirtinama šilumos tiekėjui, o ne atskirai katilinei.