Smagi ir šmaikšti mokslo metų pradžia su aštriu tiesos dūriu

Alba Zujūtė
Jei gera pradžia – pusė darbo, kaip sako liaudies išmintis, tai ką žada linksma ir šmaikšti Rugsėjo 1-osios šventė, nudžiuginusi Jiezno gimnazijos bendruomenę? Tikriausiai ne išdaigas ir linksmybes ištisus metus, o tokį pat, kaip pernai, mokinių ir mokytojų darbą, daug teikiančias pamokas, patrauklius renginius ir projektus. Direktoriaus pavaduotoja Danutė Bajorienė, visada trykštanti energija ir optimizmu, ir šventę papuošė šmaikščia daina bei gitaros melodija, kartu su vyriausiaisiais gimnazijos mokiniais priminusi, jog tingi netingi, o mokytis reikės. Nors tokia smagi pradžia nuteikė, regis, tik linksmybėms, tačiau D. Bajorienė sugebėjo nutupdyti ant žemės per daug užsisvajojusius apie lengvą gyvenimą mokinius – būtinai reikia eiti į mokyklą, būtinai reikia ruošti pamokas ir mokytis, nes praėjusiųjų metų abiturientų pavyzdys rodo, jog egzaminus, deja, išlaiko ne visi. O kad nuotaika nuo tokios žinios nesubjurtų, gimnazijos bendruomenė sužinojo labai malonią naujieną – geriausiai besimokančių abiturientų, gimnazijos ir 5 – 8 klasių mokinių mokslo metų pabaigoje lauks 500 litų vertės premijos, kurias įsteigė buvusieji šios mokyklos auklėtiniai Laima Kizelavičiūtė ir Jiezno seniūnas Algis Bartusevičius bei dar kiti, kol kas neįvardinti rėmėjai. Neliko nuskriausti ir pradinukai – vos po kelių minučių buvo pranešta džiugi žinia ir jiems, kad premija mokslo metų pabaigoje lauks ir jų. Tad jei iki šiol vaikai mokėsi dėl tėvelių, dėl savęs ar mokytojų, tai dabar atsiras ir dar vienas stimulas – pinigėliai pravers ne tik studijoms besiruošiantiems abiturientams, bet ir daug svajonių turintiems mažiesiems. Nepamiršti rėmėjų buvo ir mokytojai – geriausiajam iš jų taip pat bus skiriamas piniginis apdovanojimas.
Į šventę susirinkusius vaikus ir jų tėvus, mokytojus, linkėdami sėkmingų naujųjų mokslo metų, pasveikino direktorė Dalia Bredelienė, seniūnas A. Bartusevičius ir klebonas Rolandas Bičkauskas, priminęs, jog reikia ne tik dirbti iš visos širdies, bet nepamiršti maldomis padėkoti Kūrėjui, dovanojančiam mums tiek galimybių pasirinkti savo gyvenimo kelią. Apie rugsėjį, mokyklą ir mokytojus daug gražių žodžių pasakė įspūdingą programą parengę dvyliktokai, o mažieji pirmokėliai, kurių šiemet gimnazijoje yra net 33, drąsiai ir šauniai prisistatė eilėraštukais visi gausiai mokyklos bendruomenei.
Šventė nesibaigė dainomis, gražiais žodžiais ir linkėjimais, ji tęsėsi klasėse, kur po vasaros poilsio vienas į kitą smalsiai dairėsi bendraklasiai, o jų auklėtojai ir mokytojai kiekvienam rado meilų ir šiltą žodelį. Tačiau po tokios gražios dienos tikriausiai ne vienas išsinešė ir skaudų grūdelį sieloje. Pasak direktoriaus pavaduotojos D. Bajorienės, pernai gimnaziją paliko 12 mokinių, išvykusių su tėvais į užsienį, tačiau tik keturi iš jų mokėsi toliau. Vargu ar ką pagelbės graudūs pamąstymai, bet iš tiesų reikia ir verta garsiai kalbėti savo vaikų ateitį žalojantiems tėvams apie jų lengvabūdiško elgesio pasekmes. Atsakomybė už vaikus yra ne našta, o pareiga, kuri niekur nedingsta iki pat mirties. Tad apie tai mąstyti ir kalbėti tikrai reikia, nesvarbu, kokia diena tai būtų, kokia graži šventė bešėltų.

Taip pat skaitykite