Sinodinė kelionė Jiezne prasidėjo

sin1

Šventajam Tėvui pakvietus praeitų metų spalį katalikai išsiruošė į sinodinę kelionę. Ne, namų, šeimų ar darbų mesti nereikia, neteks krautis lagaminų ir traukti į ilgą kelią. Laukia daug sunkesnė užduotis.

2021–2023 m. pasaulio katalikai stengsis išgirsti Šventosios Dvasios balsą, jos žodžius Bažnyčios gyvenimui. Sinodinių susirinkimų metu jie melsis, bendraus tarpusavyje ir dalinsis savo jausmais, mintimis svarstydami tam tikrus klausimus, o jų įžvalgos kelionės pabaigoje pasieks Šventąjį Tėvą.

Sausio 2 d. Jiezno parapijos tikintieji po mišių susirinko Kultūros ir laisvalaikio centro salėje ir susibūrę į grupes jaukioje ir laisvoje atmosferoje apsvarstė 2 klausimus: 1. Apie kokią Bažnyčią aš svajoju?; 2. Su kuo aš keliausiu tikėjimo kelionėje? Atsiverti apmąstymams padėjo lyriška, iki ašarų sujaudinusi muzikinė įžanga – Gabijos Sodaitytės dainos pritariant gitarai.

Bendrystei subūrė Roma Ruočkienė, paskatinusi kartu traukti kalėdinę dainą ir taip pasiruošti diskusijai.

Grupelės, padedamos moderatorių, išsakė savo mintis, kurios pasistengtos priimti tolerantiškai, netgi jei ir buvo nesuprastos. Laikas diskutuojant neprailgo, o galimybė išsakyti savo nuomones tądien buvo ne paskutinė – svarstymui liko dar trys klausimai. Į diskusijas kviečiami įsitraukti visi norintys ir galintys tai daryti, nes kiekvieno įžvalgos yra svarbios ir reikalingos.

Kitas sinodinio kelio susitikimas planuojamas vasario 6 d.

Nuotrauka Jiezno KL

Sigutė Katkauskienė

Taip pat skaitykite