Šilumos ūkis perimtas. Kiek mokėsime už šilumą?

150424_katil2(1)

Jonas Kavaliauskas

Rugsėjo pirmą dieną Prienų šilumos ūkis oficialiai buvo perimtas atgal į savivaldybės įmonės rankas. Nuo 2000 metų jis buvo valdomas privačios bendrovės ir paskutinį dešimtmetį rajono gyventojai mokėjo už šilumą didžiausią kainą šalyje. Truputį mažiau nei dešimtmetį Prienų rajono savivaldybės politikai kalbėjo apie tai, jog reikia šilumos ūkį perimti atgal į savivaldybės rankas, o pagrindiniu koziriu tapo biokatilinės statyba. Likus iki sutarties pabaigos metams, kai jau buvo aišku, jog savivaldybės įmonė AB „Prienų šilumos tinklai“ įgyvendins biokatilinės projektą, buvo priimtas politinis sprendimas perimti šilumos ūkį anksčiau laiko ir sumokėti buvusiam operatoriui bendrovei „Prienų energija“ kompensaciją už neamortizuotas investicijas į tinklus ir kitus objektus.

Ryžtingi šios kadencijos savivaldybės valdžios sprendimai perimant ūkį sulaukė nemažai nuogąstavimų iš oponentų. Juos sustiprino ir spalio 8 d. Prienų rajono savivaldybės sprendimas iki bazinės kainos patvirtinimo nemažinti šilumos kainos, nors nuo rugsėjo mėnesio šiluma buvo gaminama naudojant biokurą.

Dar daugiau sumaišties sukėlė tame posėdyje AB „Prienų šilumos tinklai“ valdybos pirmininko Dainiaus Sodaičio pateikti skaičiai, jog net naudojant „Prienų energijos“ šilumos kainos skaičiavimo metodiką ir įdedant biokuro dedamąją vietoje dujų, šilumos vieno kWh kaina turėtų sumažėti iki 8 euro centų, vietoje dabartinių 9,11.

Bet sumažintas įkainis nebuvo patvirtintas, nes buvo pasakyta, jog Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija tokiam sprendimui nepritars.

Būtent tokia priežastis neįtikino „Krašto Vitrinos“ redakcijos ir VKEKK buvo nusiųstas užklausimas dėl tokios komisijos pozicijos. Gautas atsakymas suglumino, nes jame buvo aiškiai parašyta, jog komisija pateikė tik rekomendacijas, o galutinį sprendimą dėl kainos turėtų priimti Savivaldybės taryba.

IMGP2246

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas duodamas interviu portalui kvitrina.com pripažino, jog savivaldybė taip pat yra gavusi VKEKK atsakymą, jog neblokuos sprendimo dėl kainos, kurioje bus įdėta biokuro dedamoji. Savivaldybės vadovas patikino, kad jau nuo lapkričio mėnesio gyventojai, kurie šilumą gauna centralizuotai, mokės ne po 9,11 euro cento/1 kWh, o po 8,36 euro cento/kWh.

Tiesa, galutinė kaina bus nustatyta, kai komisija patvirtins bazinę šilumos kainą AB „Prienų šilumos tinklams“. Prienų rajono savivaldybės meras A. Vaicekauskas įsitikinęs, jog priimti sprendimai dėl biokatilinės statybos, perimtas šilumos ūkis ir vykdoma daugiabučių namų renovacija leis realiai rajono žmonėms sumažinti šilumos išlaidų naštą. Savivaldybės vadovas taip pat visus nuramino, kad po bazinės šilumos kainos paskaičiavimo tiems, kas nuo šildymo sezono pradžios bus permokėję už šildymą, bus kompensuota, skaičiuojant kainą.

Labai gerai, kad gaus, bet kodėl kelias link tiesos turi būti būtinai vingiuotas?

Pagal naujienų portalo kvitrina.com turimą informaciją, bazinė kaina turėtų būti mažesnė nei 8 euro centai/kWh.

Taip pat skaitykite

1 komentaras