Sezonas startuoja su reguliariais plaukimais Birštone! Naujojo projekto pristatymas

AA_2022-06-04_035

Vilija Čiapaitė

Jau ne kartą daugelis klausinėja, kada gi prasidės laivo „Algirdas“ plaukiojimo sezonas? Sekdama žinias FB erdvėse sužinojau, kad „Algirdas“ jau prisišvartavo patogesnėje prieplaukoje prie sanatorijos „Eglė“, kad dažomas, valomas, intensyviai ruošiamasi sezonui. Tai buvo vos prieš gerą savaitę, tačiau dabar jis jau pasiruošęs startui!

Praeitais metais nemažas būrys turistų, pramogautojų, vestuvių ir kitokių susibūrimų šventė šventes, nes tai įsimintinos akimirkos, kurios išliks visam gyvenimui!

2023 metai. Saugiai peržiemojus sulaukėme gegužės vidurio. Laivo „Algirdas“ MB „Birštono kruizas“ vadovas Mindaugas Žiedelis pakvietė pasiplaukioti Nemunu ir savotiškai atidaryti sezoną. Sutikau. Prieplaukoje esančioje kavinėje pasivaišinau tikrai gardžia kava ir pakvietus nukurnėjau į laivą. Beje, keleivinių laivų prieplauka/kavinė, prie kurios švartuojasi „Algirdas“, siūlomas meniu su gėrimais, užkandžiais bei savaitgaliais – su Fish&Chips (specialus šefo pasiūlymas). Pasmalsavus sužinojau, jog niekur kitur Lietuvoje nesiūloma išskirtinė virtuvė, sukurta tik prieplaukos svečiams!

Ir štai laivas, linksmai pūškuodamas, atsistūmė nuo prieplaukos. Nemunas priėmė į savo glėbį pailsėjusį „Algirdą“, sumanaus kapitono valdomą pradėjusį skrosti bangeles. Tiesiog atėmė amą, nes šiais metais tai pirmasis pasiplaukiojimas! Pradėjau vaikščioti po denį ir kitas erdves. Ir štai, koks susidarė įspūdis: laive net keturios erdvės, kur galima turiningai leisti laiką.

Štai žemutiniame denyje esanti konferencijų salė, talpinanti apie 100 dalyvių, gali suteikti darbinę atmosferą. Pertraukų metu galima ant denio pasigrožėti natūralia gamta, praplaukiančiais vaizdais. Atsipūtus su kavos ar arbatos puodeliu galima tęsti darbus.

Beje, šaunu, kad tęsiamas ir reguliarus bei didelio populiarumo sulaukęs maršrutas: „Kaunas – Birštonas – Kaunas“, kuris vykdomas nuo 2014 metų. Taigi kasmet pasiplaukioti ir papramogauti ant vandens atsiranda vis daugiau norinčių. Tad bilietus šiemet reikėtų rezervuoti iš anksto internetu, nes vietų skaičius laive ribotas. Kol kas yra siūloma papramogauti tokiu grafiku: vienos valandos kruizas „Apžvalginis Birštonas“ (šeštadieniais ir sekmadieniais) 13:00 val. ir 15:30 val., o dviejų valandų kruizas Birštonas – Prienai – Birštonas startuos nuo birželio. Visą norimą informaciją galima gauti parašius Algirdas@nemunoturas.lt ar paskambinus +370 686 35780

B (2)

Birštonas stebins ir taps traukos centru vienoje vietoje dirbantiems ir poilsiaujantiems

Prie Nemuno prisišliejančios prieplaukos kaskart gali keisti savo vietą, todėl jau vien tuo yra unikalios, tačiau netrypčiojantis vietoje Mindaugas Žiedelis „audžia“ naujus projektus, kurie gali būti patrauklūs tiems, kurie galės vienu metu ne tik dirbti, bet ir ilsėtis (jau gerai žinomu projektu „darbostogos“, angliškai „worcation“). Pasak jo, planuojama startuoti su unikaliu projektu Birštone, kuris bus vienintelis Lietuvoje – ofisai ant vandens. Čia bus sukurtos ne tik erdvės kokybiškam ir efektyviam kasdieniam darbui atlikti, bet ir galimybė mėgautis atokvėpio minutėmis, kokiomis negalės pasigirti niekas kitas. „Įsivaizduokite, kaip efektyviai pavyktų dirbti, jei įsikurtumėte gamtoje, unikaliame statinyje Nemune, Birštono kurorte!

Tai ne tik išskirtinis statinys savo idėja, bet ir techninėmis savybėmis. Pastatas bus statomas ant „debarkaderio“ (plaukiojančios prieplaukos), kuri Lietuvoje išlikusi vienintelė! „Ofisai ant vandens“ turės pranašumų. Pavyzdžiui, jeigu darbuotojams pabostų matyti tą pačią upės vagą, bus galima juos nuplukdyti tarp Kauno ir Birštono į bet kurią vietą Nemune. Planuojama, kad toks ofisas Birštone galėtų veikti 6–8 mėnesius, o Kaune – ir visus metus“, – pasakojo MB „Birštono kruizas“ vadovas Mindaugas Žiedelis.

Jaunas ir strategiškai mąstantis vadovas jau turi ir vizualų pastato projektą ir tereikia jį paleisti įgyvendinimui!

Tačiau šiuo metu reikia su draugais šokti į automobilį ir važiuoti į Birštoną. O ten galima sėsti į „Algirdą“ ir šauniai pasilinksminti, kol lepina saulė. O jei jus gąsdins vėjas ar lietutis – jokių problemų: visur yra stogeliai ir skaidrieji tentai.

Taip pat skaitykite