Rajono konservatoriai kryžkelėje: tapti ar netapti reikšminga jėga Taryboje?

Tiesa, pirmiausiai „maištininkai” turės pereiti Etikos komisijos, kuriai vadovauja Kęstutis Palionis, lojalumo patikrinimą

Tiesa, pirmiausiai „maištininkai” turės pereiti Etikos komisijos, kuriai vadovauja Kęstutis Palionis, lojalumo patikrinimą

 

Vacys Staknys

Prieš savivaldybės rinkimus TS-LKD Prienų skyriuje savo narystę suspendavo net 56 konservatoriai. Nemažai jų savivaldos rinkimuose dalyvavo visuomeninio komiteto „Nepriklausomų kandidatų sąrašas Prienų kraštas“ sudėtyje ir dvi iš jų (Rasa Ivanauskienė ir Rita Keturakienė) pateko į Tarybą. Dvi vietas Savivaldybės taryboje gavo ir TS-LKD Prienų skyrius (Juozas Krikštolaitis, Marija Kleizienė).

Pagal naujienų portalo kvitrina.com turimą informaciją, kurią patvirtino TS-LKD Prienų skyriaus pirmininkė Ona Vilčiauskienė, gautas 40 asmenų prašymas grįžti į partijos gretas. Tarp šių norinčiųjų grįžti yra ir dvi Tarybos narės.

Galimas konservatorių vienijimasis, be jokios abejonės, įneštų nemažai sumaišties dabartinėje Tarybos situacijoje.

Bet iki tokio sprendimo dar toloka. O. Vilčiauskienė paaiškino, jog grupinis prašymas nebus svarstomas, nes jis prieštarauja partijos statutui. Tiesa, anot šaltinių konservatorių partijoje, toks atvejis tiesiog statute nėra įvardintas, bet ir neuždraustas.

Skyriaus pirmininkė teigė, jog norintieji įsilieti į partijos gretas turės rašyti individualius prašymus ir nurodyti grįžimo motyvą.

Tiesa, pirmiausiai „maištininkai” turės pereiti Etikos komisijos, kuriai vadovauja Kęstutis Palionis, lojalumo patikrinimą, o paskui jų likimą turėtų spręsti skyriaus Taryba.

Rajono konservatorių gretas papildė buvęs Pakuonio seniūnas, buvęs savivaldybės administratorius Audrius Narvydas. Deja, komentuoti dabartinės situacijos skyriuje A. Narvydas nepanoro, bet patikino, jog „geriau vienybė, nei ją skaldyti”.

Taip pat skaitykite

5 komentarai

 1. A

  Ne viskas čia taip paprasta-pirmiausia, tai rinkėjus sugalvojo ,,išdurti“ tas, kas kūrė komitetą, būdamas kitos partijos Prienų skyriaus pirmininku, antra, kiek komitetas būtų laimėjęs ,,sėdimų“ vietų taryboje be tų minėtų, ar kitų nepaminėtų moteriškių, labai didelis klausimas….

 2. Gedas

  Apie tai ir kalba – 2 moteriškės, rinkimų laikui apsimetusios komiteto narėmis, „išdūrė“ rinkėjus.
  Taip padidino konservatorių „sėdimas“ vietas taryboje, o viena dar ir išsaugojo savo vyrui PSPC vadovo kėdę.
  Taigi, viskas paprasta.

 3. A

  Prisiminkime, kaip ir kodėl savivaldos rinkimuose atsirado ,,komitetai“-taip siekta sudaryti galimybę savivaldos rinkimuose aktyviai dalyvauti nepartiniams asmenims, nes savivalda yra specifinis institutas, savivaldoje rinkti ir būti renkamais gali visi nuolatiniai tos vietovės gyventojai, netgi užsienio piliečiai ir t.t., tokiu būdu, siekta įtraukti į vietos valdymą daugiau aktyvių žmonių.O kas gavosi? Štai ir šiame straipsnyje aprašomas atvejis, kai ,,populiarus“ politikas, tikriausiai, iš ,,naivumo“ ,,pamiršęs“, kad jis yra partijos-Socialdemokratų sąjungos Prienų skyriaus pirmininkas, nežinia kokiais pažadais priviliojęs į komitetą kitų partijų atstovus, taip bandydamas gal apmulkinti rinkėjus, gal suskaldyti tų partijų gretas, startavo rinkimuose, bet, neilgai trukus, matome, kad gavosi, kaip gavosi….Tad kas čia ką apgavo ar laimėjo?

  1. Gedas

   Na taip – kai bobą prie suskilusios geldos viliojo auksinė žuvelė, tai negi boba kalta, kad užsigeidė būt cariene. Aišku, kad žuvelė kalta..

 4. Gedas

  Visai gali būti, kad viskas padaryta ir suplanuota pačios konservatorių partijos – neturėdama populiarumo, bet siekdama „paimti“ daugiau krėslų taryboje, konservatorių partija pati „nukomandiravo“ minėtas 2 moteriškes į labai populiaraus E. Visocko komitetą. Kai moteriškės „paėmė“ 2 krėslus, jos truputį palaukė, kad viskas atrodytų skaidru, o dabar neva pasiprašė atgal į konservatorių partiją. „Strategija, verta rinkimų demagogijos masto, kaip visuose „rūmuose“. Dabar moteriškes „perleis per per lojalumo patikrą rentgenu“, ir viskas „švaru“.
  Apgavę populiarų, bet per naivų politiką E. Visocką, konservatoriai „labai skaidriai ir švariai visuomenės akyse“ pasididino savo krėslų taryboje skaičių.
  Nu jo – oho dar kas laukia, dar tik „mokomės“ vakarietiškos demagogijos, o kokio ji jau masto…
  Tik piliečiai kaip buvo akli, taip ir liks…
  Gedas