Prienuose praūžė Lietuvos mokinių štangos spaudimo čempionatas

IMGP3378Kovo 14 d. Prienų sporto ir pramogų arenoje startavo Lietuvos mokinių štangos spaudimo čempionatas, kuriame dalyvavo 220 sportininkų (62 klubai) iš 26 šalies savivaldybių ir svečiai iš Baltarusijos.

Pasak Trikovės federacijos generalinio direktoriaus Edgaro Raibužio, čempionatas Prienuose sutraukė rekordinį dalyvių skaičių.

Lietuvos rekordininkė Daiva  Žarovienė naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog smagu, kad štangos čempionatas organizuotas tokioje gražioje arenoje. Primename, jog pašnekovei priklauso absoliutus šalies štangos spaudimo rekordas (112,5 kg). Tiesa, 2009 m. Pasaulio veteranų čempionato rekordininkė ir nugalėtoja savo karjeroje yra išspaudusi ir 125 kg štangą.

Moterų grupėje svorio kategorijoje iki 57 kg triumfavo mažeikiškė Roberta Narmontaitė, kuri išspaudė 57,5 kg. štangą. Antrąją vietą užėmė viešnia iš Baltarusijos Kristina Šlykovič (45 kg), bronzos apdovanojimas atiteko Marijai Chritiankovai iš „Švyturio“ klubo.

Baltarusijos atstovė Kristina Šlykovič sakė, jog džiaugėsi iškovotu sidabro apdovanojimu, bet ne rezultatu. Pasak jos, greitai laukia išvyka į Europos čempionatą ir reikia tikėtis jame bus pasiektas geriausias rezultatas.

Moterų grupėje svorio kategorijoje virš 57 kg nugalėjo Laura Mikulevičiūtė iš Panevėžio (60 kg). Viktorija Seliokaitė iš Mažeikių buvo antra (52,5), Vitalija Vėžytė liko trečia (52,5).

Laura naujienų portalui kvitrina.com papasakojo, jog štangos spaudimu užsiiminėja tik keturis mėnesius. Pasak jos, šiose varžybose pavyko pasiekti asmeninį rezultatą ir gan įtikinamai įveikti varžoves: „Man siekti aukštų rezultatų sekasi gan lengvai, anksčiau stūmiau rutulį, todėl jėgos sportas nebuvo naujiena. Esu išbandžiusi ir šokius“.

 

Vyrų grupėje pirmieji pradėjo varžybas vaikinai trijų svorio kategorijų (iki 53 kg, iki 59 kg ir iki 66 kg).
Svorio kategorijoje iki 53 kg nepralenkiamas buvo Egidijus Valčiukas, kuris išspaudė 95 kg ir artimiausią savo persekiotoją Luką Lekšaitį (65 kg) aplenkė net 30 kg. Trečias buvo Vytautas Ribikauskas. Jam pavyko išspausti 50 kg štangą.

Svorio kategorijoje iki 59 kg tarp prizininkų nebuvo didelių skirtumų. Nugalėtojui Evaldui Kupčinskui pavyko išspausti 85 kg štangą. Antros ir trečios vietų laimėtojai išspaudė po 82,5 kg. Lukas Bugys buvo lengvesnis ir jam atiteko antroji vieta, o Pavel Ruseckij iš Baltarusijos liko trečias.

Baltarusis Igor Juzepčiuk buvo geriausias svorio kategorijoje iki 66 kg. Jam pakluso 120 kg štanga. Jo opononetai Deimantas Zakražauskas ir Andrius Pališkis išspaudė po 117,5 kg.

Svorio kategorijoje iki 74 kg sėkmė lydėjo Marių Lekečinską iš Šakių (135 kg). Antrosios vietos laimėtojas išspaudė 130 kg, o bronzos apdovanojimas atiteko Karoliui Gelžiniui (112,5 kg).

Marius Lekečinskas pasidžiaugė, jog pavyko ne tik laimėti, bet ir pasiekti asmeninį rezultatą: „Šia sporto šaka užsiiminėju jau 5 metus. Anksčiau dalyvavau trikovės varžybose ir buvau iškovojęs bronzos apdovanojimus. Pastaruoju metu dėl užimtumo mokykloje dalyvauju tik stūmimo rungtyje, bet vėliau grįšiu į trikovę“.

Svorio kategorijoje iki 93 kg buvo pasiektas aukštas rezultatas (153 kg), o jo autoriumi tapo Linas Valuckas iš Šakių. Tai jau antras auksinis šakiečių apdovanojimas šiame čempionate. Antrąją vietą užėmęs Laurynas Žukauskas išspaudė 13 kg mažesnį svorį (140 kg). Trečiosios vietos laimėtojas Ernestas Gedzevičius pasiekė 130 kg rezultatą.

Gytis Gerikas laimėjo (160 kg) svorio kategorijos iki 105 kg rungtį. Jo oponentai išspaudė 157,5 kg (Eimantas Ščiukauskis) ir 145 kg (Dovydas Jokimčius) svorio štangas.

Svorio kategorijoje virš 105 kg nugalėjo žinomo galiūno Sauliaus Brusoko sūnus Martynas. Tiesa, jo pasiektas rezultatas (155 kg), nors ir  leido laimėti, bet buvo ne itin aukštas. Povilas Papievis išspaudė 145 kg štangą ir buvo antras. Trečias liko Arnoldas Glušonok, kuris pasiekė 130 kg rezultatą.

Jėgos trikovės federacijos prezidentas Raimundas Linkauskas naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog šis mokinių čempionatas pavyko: „Mokinių varžybos visada būna gausios, bet šiam čempionatui buvo labai gerai pasiruošta, atliktas didelis parengiamasis darbas su  savivaldybėmis, kas ir lėmė, jog į čempionatą atvyko rekordinis atletų skaičius. Pačios varžybos taip pat organizuotos aukštame lygyje“.
Federacijos prezidentas padėkojo Prienų rajono savivaldybei ir renginio rėmėjams, kurių dėka, anot R. Linkausko, buvo surengtos įsimintinos ir gerai organizuotos varžybos.

Teigiamai apie varžybų organizavimą atsiliepė ir kalbintieji komandų treneriai.

Čempionato metu dalyviai ir žiūrovai pamatė ne vieną garsų atletą, demonstravusius pritūpimo ir traukos veiksmus. Pritūpimo techniką su rekordiniais svoriais demonstravo Vidas Blekaitis ir Paulius Pupinis, traukos – Eugenijus Pyragas.
Gerą nuotaiką skleidė ir informaciją teikė žinomas šalies galiūnas iš Gelažūnų Alvydas Kirkliauskas.

 Prieš apdovanojimo ceremoniją čempionato dalyviams šoko  krepšinio klubo „Prienai“ šokėjos.

REZULTATAI ČIA

 

Taip pat skaitykite