Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas ir UAB „Ekofrisa“ direktorė L. Padvaiskienė dalyvavo seminare apie verslo plėtrą Lenkijoje

Birželio 8–9 dienomis Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas su UAB „Ekofrisa“ direktore Lina Padvaiskiene, kurią kartu vykti delegavo Kauno pramonės ir amatų rūmai, ir Pakuonio bibliotekos darbuotoja Maryte Žaromskiene Lenkijos Respublikos Parčevo mieste dalyvavo seminare „Gmina, skleidžianti vystymąsi ir verslą. Parčevo gminos, kaip investicijoms draugiškos vietos, įvaizdžio sukūrimas ir realizavimas”. Seminare, kuris buvo organizuotas laimėjus ES projektą, be lietuvių ir lenkų, dalyvavo ir delegacijos iš Ukrainos bei Slovėnijos.

Seminaro metu buvo pristatomos galimybės finansuoti verslo plėtrą pasinaudojant ES parama, kalbama apie inovatyvius sprendimus, kurie skatintų bendradarbiauti įvairių šalių verslininkus. Taip pat buvo analizuojama, kaip ir kur ieškoti investuotojų, kaip juos sudominti ir pritraukti. Parčevo burmistras Pavelas Kendrackis, sveikindamas seminaro dalyvius, džiaugėsi, kad miestai, pasirašę bendradarbiavimo sutartis su Parčevu, atsiuntė savo delegacijas.

Seminaro dalyviai taip pat aplankė regiono gamybos įmones – kabelių fabriką „Elpar“, acto ir garstyčių gamyklą. Ypač visiems patiko lankymasis stiklo fabrike, kur galėjo pamatyti visą gamybos procesą nuo žaliavos paskirstymo, stiklo pūtimo iki galutinio rezultato ten pat įkurtoje parduotuvėje. Net 80 proc. gaminių eksportuojama į Australiją, JAV, Kanadą ir kitas šalis.

Dar viena įdomi išvyka buvo suorganizuota į kaimyninės gminos vietos bendruomenės centrą. Kažkada toje gyvenvietėje stovėjo apleistas buvusios mokyklos pastatas, kurį, nelaukdami jokios finansinės paramos, vietiniai gyventojai susitelkę renovavo, teritoriją dar papildė naujais ekologiškais molio ir šiaudų statiniais. Dabar tai yra vieta, kur renkasi ir vaikai, ir jaunimas, ir vyresni žmonės: aplinkinėje teritorijoje auginamos ramunėlės, kitos vaistažolės ir augalai. Pastate, primenančiame muziejų, veikia kūrybinės dirbtuvės – vaikai užsiima keramika, audžia, kuria paveikslus, pagal istorinio paveldo receptūrą kepa duoną. Tai yra pavyzdys, kaip veiklūs ir kūrybingi žmonės tokį centrą gali sukurti vos ne iš nieko ir tokiu būdu praturtinti ir įprasminti savo gyvenamąją aplinką.

Šis dviejų dienų seminaras Parčeve ne tik sustiprino susigiminiavusių miestų bendradarbiavimą ir draugystę, bet ir suteikė galimybę konstruktyviai pasikeisti patirtimi, žiniomis, požiūriais ir kontaktais. Kaip sakė UAB „Ekofrisa“ vadovė Lina Padvaiskienė, smagu, kad į seminarą meras pakvietė ir vietos verslo atstovą. Tai puiki proga visiems kartu siekti bendrų tikslų savam kraštui.

 

Prienų r. savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite