Birželio 6 d. įvyko pirmieji projekto „Kūrybiniai susitikimai po liepa“ vaikams ir šeimoms, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos ir Birštono savivaldybės, renginiai – „Skaitymai su šunimis“. Individualius užsiėmimus vedė kinologės Urtė Ivanavičiūtė ir Gintarė Urbonavičiūtė su specialiai tam apmokytais terapiniais šunimis Zyle ir Svenu.
Užsiėmimų metu vaikai išsirinkę vieną iš pasiūlytų knygelių: K. Kasparavičiaus „Šunojaus diena“, J. Grogan‘o „Marlis ir kačiukai“, V. V. Landsbergio „Tinginių pasakos“, D. Čiurlionytės „Šuniukas Padauža ir sumanioji Aldutė“ ir kt., garsiai skaitė besiklausantiems, klusniems, ramiems ir mieliems šuniukams. Jaudinimąsi, pasak vaikų, išgyveno – neįprasta aplinka ir neįprastas klausytojas, tačiau buvo be galo įdomu ir šilta. Skaitytojai stengėsi aiškiai tarti kalbos garsus, juos artikuliuoti, teisingai perskaityti sakinį, perteikti mintį. Kinologės šypsojosi, drąsino, palaikė vaikus, priėmė visas klaideles, nekritikavo. Leido patiems pasitaisyti, įveikti jaudulį ir nugalėti baimę. Zylė ir Svenas irgi šypsojosi (juk šunys moka šypsotis…) ir klusniai gulėjo prie dalyvių kojų.
Po terapinių užsiėmimų švytėjo vaikų akys, susimąstę ir laimingi mintijo apie ką tik įgytą patirtį. Terapiniai skaitymai padeda autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams ir skaitymo sunkumų patiriantiems pasijusti geriau tiek emociškai, tiek fiziškai, pagerina pažintinius bei socialinius įgūdžius. Tyrimais įrodyta, kad per kaniterapijos užsiėmimus kinta žmogaus fiziologinės reakcijos, neuromediatorių veikla. Kaniterapijos užuomazgų pastebėta jau antikos laikais, jos pradininku laikomas B. M. Levinsonas. Užsiėmimuose dalyvauja tik specialiai apmokyti šunys. Jie sukuria saugesnę aplinką skaitant pasirinktą knygą, bendraujant su aplinkiniais, sumažėja baimė padaryti klaidą, užsimezga artimesnis ryšys su šunimis, sumažėja jų baimė, jeigu ji prieš tai buvo.
Unikalūs „Skaitymai su šunimis“ dar tęsis birželio ir rugsėjo mėnesiais. Tai vieni iš novatoriškų projekto „Kūrybiniai susitikimai po liepa“ renginių. Birštono kurorto šventės metu nuo 11 val. iki 14 val. projektas kviečia į „Knygų šalies“ kūrybines valandas visai šeimai su „Knygų šalies“ kūrybine studija „Tu gali sukurti knygą“ prie Birštono viešosios bibliotekos, kurių metu laukia pažintis su 2022 Metų knyga vaikams — Ilonos Ežerinytės „Tetule Liu“, kūrybinės dirbtuvės su knygos dailininke Marija Rubavičiūte, Antuano de Sent Egziuperi „Mažuoju Princu“, interaktyvios dirbtuvės su Ieva Matulionyte ir asistentėmis Sofija ir Elze Marija, suminagashi ir hieroglifų meistrystės paslaptys, kurias pristatys Kaoro Masedo (Kanazawa, Japonija, VIVITA), „Laiškas kaimynui“: kūrybinės valandos pagal Lijos Goldbergaitės kūrybą, kurias ves Sigutė Chlebinskaitė.
Projekto partneriai: Birštono gimnazija, Nemajūnų dienos centras, Birštono vienkiemio bendruomenė, UAB „Gyvenimas“, VšĮ „Krašto vitrina“.