„Poezijos pavasario“ skaitymai Birštone, ten, kur semiamasi sveikatos

Vilija Čiapaitė

Šeštadienio pavakarys. Dangus grūmodamas pranašavo lietų, o prie  AB Birštono sanatorijos „Versmė“ fontano nedrąsiai rinkosi pavieniai žmonės. Tačiau organizatoriai pasiruošė. Pasak Birštono viešosios bibliotekos direktorės Alinos Jaskūnienės, jei pradėsią lyti, susibūrimas ir skaitymai vyks sanatorijos „Versmė“ biuvetėje. Čia kamerinė aplinka, vitražai langeliuose ir jauki užuobėga nuo lietaus.
Įžengus į biuvetę iškart pasitiko aktoriaus, dainų atlikėjo Giedriaus Arbačiausko bandomieji dainavimai pritariant gitarai. Sodrus balsas sklandė po biuvetės užkaborius, taip tarsi kviesdamas einančius pro šalį užsukti. Netrukus čia sugužėjo nemažas būrys poezijos ir Giedriaus talento mylėtojų. Šį kartą į pavasario skaitymus atvyko poetai Alina Borzenkaitė, Aistis Žekevičius, Jūratė Sučylaitė ir Linas Daugėla.
Tad apie poetus, atvykusius į Birštoną išskleisti „Poezijos pavasario“ paukštės sparnus.

Alina Borzenkaitė – jaunosios kartos poetė, kūryboje linkstanti prie kontrastų, derinanti kaimo, gamtos ir urbanistinius, istorinius ir šiandienos realijų vaizdinius. Kūryba publikuojama kultūrinėje spaudoje.
Jūratė Sučylaitė – poetė, prozininkė, gimė Panevėžyje. Baigė Kauno medicinos institutą (dabar Lietuvos sveikatos mokslų universitetas). Dabar gyvena Klaipėdoje. Dirba Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto reabilitacijos katedroje, Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje. Rašyti pradėjo mokykloje, dalyvavo moksleivių literatų konkursuose. Pirmosios publikacijos respublikinėje spaudoje pasirodė jai sulaukus 17 metų. Kūryba įtraukta į almanachus „Poezijos pavasaris“, „Žiemos žodžiai“ ir kitus.
Aistis Žekevičius – jaunosios kartos poetas ir poezijos vertėjas. Gimė ir augo Kaune. Eilėraščių knygų „Maratonas“ ir „Atlaidžiai šypsosi bedugnė“ autorius.
Linas Daugėla – jaunasis poetas iš Kretingos. Jis sako: „Parašyti apie tai, apie ką niekas nerašė, neįmanoma, įmanoma tik bandyti parašyti kitaip, taip, kad būtų artima šiuolaikiniam skaitytojui. Tai nesusiję su aktualiomis temomis ar panašiai, poezija – labiau vidiniai vyksmai, kurie jaučiami ir kituose žmonėse. Ko gero, dabar labiausiai ir bandau parašyti kitaip, originaliau atskleisti tai, ką išgyvenu, kas svarbu ir kas tikra“.
O po beveik kiekvieno poeto pristatymo ir jų skaitymų grojo ir dainavo aktorius, dainų atlikėjas Giedrius Arbačiauskas. Kiekvienas gitaros stygų palietimas ir eilėraščių sąskambis suvienijo visus. Nors lauke lašnojo, tačiau norinčių pasiklausyti, įsiklausyti ir dar labiau įsigilinti, ką poetai išgyvena, nori mums pasakyti, buvo gausus būrys. Juk sakoma, jog poetai kalba eilėmis, jiems tai daryti lengviau, yra tikra tiesa.

Taip pat skaitykite