Pavasaris jau primena apie rinkimų rudenį

vac-2

Vacys Staknys

Rudenį visa šalis rinks naująjį Seimą. Kasdien gauname žinių apie partijų kandidatus, kurie nori, kad mes būtent juos išrinktume į šalies parlamentą.

Aiškėja ir tie, kurie varžysis Prienų-Birštono vienmandatėje apygardoje. Jau aišku, jog tęsti darbą pasiruošęs socialdemokratas Andrius Palionis, kuris prieš ketverius metus krašto žmonių buvo išrinktas į Seimą.

Ambicijų nestokoja ir Seimo narys Vytautas Kamblevičius, praeituose rinkimuose vienmandatėje apygardoje likęs trečias, bet į Seimą patekęs pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą.

Daug balsų vienmandatėje apygardoje gavęs ir prieš ketverius metus likęs antras socialdemokratas Alvydas Vaicekauskas tapo Prienų rajono savivaldybės meru ir į Seimą nekandidatuos. Tikėtina, jog už jį balsavę žmonės palaikys jo partijos bičiulį.

Kandidatuos į Seimą ir liberalas Algis Marcinkevičius. Tiesa, pats „Lietuvos laisvės sąjungos“ (liberalai) kandidatas blaiviai vertina savo galimybes būti išrinktam ir rinkimus laiko gera proga priminti rinkėjams apie savo poziciją bei padėti partijai tapti parlamentine.

Kitaip apie savo galimybes rinkimus mano „darbietis“ Gintautas Sodaitis. Anot kandidato, jis turi visus šansus antrajame rinkimų ture susigrumti su socialdemokratu A. Palioniu.

Ant bangos esantys valstiečiai Prienų-Birštono vienmandatėje apygardoje kandidatu patvirtino prieniškį Ąžuolą Raškevičių. Jaunasis politikas mano, kad atėjo laikas permainoms, nes senoji nomenklatūra užsisėdėjo Seime.

Patekti į Seimą turi ambicijų ir Egidijus Visockas. Tiesa, oficialios informacijos apie tai dar niekur nėra. Partija „Lietuvos sąrašas“ taip pat tyli, bet pats galimas kandidatas apie tai kalbėjo ne vieną kartą.

TS-LKD, kaip jau įprasta, į kovą Prienų-Birštono vienmandatėje apygardoje meta ne vietinio kalibro kandidatus, o iš centro. Šiemet laimę bandys Emanuelis Zingeris. Laimėti konservatoriui vargu ar pavyks, bet pastovus šios partijos elektoratas turės už ką balsuoti.

1448807487_79624

Į korupcijos skandalą patekęs „Liberalų sąjūdis“ taip pat negali apsispręsti, kam patikės būti kandidatu mūsų apygardoje.

Taip jau įvyko, jog Prienų ir Birštono liberalsąjūdiečiai pasiūlė centrinei valdžiai ne vieną kandidatą, o net du – Gintautą Bartulį (Prienų skyrius) ir Remigijų Zolubą (Birštono skyrius). Įdomiausia tai, jog naujasis Birštono skyriaus lyderis įsitikinęs, jog kandidatūra bus patrauklesnė ne tik centrinei partijos valdžiai, bet ir rinkėjams.

Prienų rajono Savivaldybės tarybos narys G. Bartulis sakė, jog nesiruošia niekam įrodinėti savo pranašumų, nes jis Prienuose gyvena per 30 metų ir nėra svetimas šiame krašte. Tikėtina, jog sprendimas dėl šios partijos kandidato bus priimtas artimiausiu metu.

Ar bus daugiau norinčiųjų mesti pirštinę Prienų-Birštono apygardos favoritams? Artėjant rinkimų datai tikrai paaiškės.

 

Taip pat skaitykite