Parko grožį papildė skulptūros

Centrinis Birštono parkas yra vieta, kur smagu pasivaikščioti vienam su savo mintimis, kur linksma ir gera vaikams, kur yra ką veikti jauniems ir energingiems žmonėms. Birštonas gali džiaugtis nuostabia gamta, supančia kurortą, bet labai puiku, kad nemažas lopinėlis ūksmingos augmenijos yra ir pačiame miesto centre. Bet kada galima ateiti pasimėgauti ramybe, paganyti akis į žalumą, tam nereikia ilgos kelionės ir pasiruošimų. Patogūs ir lygūs takeliai, vedantys įvairiomis kryptimis, aprūpinti poilsio zonomis su suolais, čia prisėdęs gali į kiekvieną gumbuotą pušies kamieną žvelgti tarsi į įstabų meno kūrinį. Gamtos kūrybinių galių fone šiandien jau harmoningai glaudžiasi ir žmogiškosios fantazijos kūriniai. Kaip pasakojo Birštono turizmo informacijos centro vyriausioji specialistė turizmui Rūta Kapačinskaitė, centriniame parke  jaukiai įsitaisė aštuonios skulptūros, menininkų  K. Vildžiūno, M. Galbos, R. Kvintos, V. Nalivaikos, S. Žirgulio darbai, kuriais domisi ir gėrisi parke vaikščiojantys birštoniečiai, iš svetur atvykę poilsiautojai ir turistai. Skulptorių darbai išskirtiniai ir išraiškingi, bet vieno autoriaus kūryba turėtų kelti miestiečiams ypatingą pasididžiavimą – savo darbą gimtinėje eksponuoja ir birštonietis Andrius Lik.

Senas ir žavus parkas, pradėjęs naują savo gyvavimo etapą, tapo patrauklia laisvalaikio leidimo vieta, kur dera ir modernūs įrenginiai, ir meno kūriniai, ir gamtos grožis. Be abejo, pasak R. Kapačinskaitės, ateityje gali būti įgyvendinta ir daugiau sumanymų, keisiančių šią vietą, dar ją pagražinsiančių, nes neverta sustoti pabaigus vieną darbą, kai dar laukia ir daugiau puikių galimybių.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. afisa

    nezinau net ka ir pasakyti-tos skulpturos–nei sis,nei tas,patikekit, man menas patinka,bet cia-sudukas ant pagaliuko;suoliukai parke ,turbut 1-nas koki 2000lt.kainuoja,bet senukams net atsiremti atsisedus ner kur…ir is viso-kai miske sodinamos geles,krumeliai,puseles-toks jausmelis,kad nuplaunami pinigeliai…..paneikit,jei galit