„Palieski angelo sparnu“

IŠLEISTOS ANALOGŲ LIETUVOJE NETURINČIOS KNYGOS

„PALIESKI ANGELO SPARNU“

pristatymas Birštono viešojoje bibliotekoje

vasario 17 dieną, 18 val.

1326fe_f48294f1bf84458796481f4ad4a988a7_mv2_d_1414_2000_s_2

Šių metų sausio pabaigoje pasirodė leidyklos „Vitae litera“ išleista pirmoji Jūratės Gembutienės, pasirašančios Deivinos Orchidės slapyvardžiu, knyga „Palieski angelo sparnu“. Tai ypatinga, originali eilėraščių ir esė rinktinė, iliustruota lietuvių fotografų iš viso pasaulio nuotraukomis, papildyta jautriomis autorės mintimis ir atvirais skaitytojų pamąstymais. Ši knyga yra unikalus projektas, į kurį savanoriškai įsitraukę žmonės, prisideda prie kilnaus tikslo – paremti fondą „Mamų unija“, besirūpinantį vėžiu sergančiais vaikais ir jų tėveliais.

21458128_1719548781682469_4557648306698442259_o

Knygos autorė – talentinga kūrybingos sielos asmenybė

Deivina Orchide pasirašanti Jūratė Gembutienė, Lietuvos išeivė Airijoje, – dar naujas vardas lietuvių literatūroje. Kaip poetė ir rašytoja debiutavusi su eilėraščių, esė ir fotonuotraukų rinktine „Palieski angelo sparnu“, Deivina vienu metu rašo dar keturias knygas apie savo gyvenimą: meilės romaną „Akimirkų istorijos“, magiškojo realizmo romaną „Auksiniai sparnai“, romantinių apsakymų knygą „Romantinis kelionių almanachas“ ir tikrų gyvenimiškų istorijų įkvėptą knygą „Aš ir klientai“.

Visas Jūratės Gembutienės, taip pat ir kitų autorių, knygas bus galima įsigyti internetiniame Deivinos Orchidės knygyne, kurį galima rasti apsilankius interneto svetainėje www.deivinaorchide.com. Žmonės, perkantys šiame knygyne parduodamas įvairių autorių knygas, taip pat prisidės prie labdaringos akcijos ir parems fondą „Mamų unija“, kuris rūpinasi onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais, nes 1 euras nuo kiekvienos parduotos knygos bus skiriamas šiai organizacijai. „Tai ne tik knygynas, bet ir galimybė nors maža dalele prisiliesti prie tų, kuriems mes reikalingi“, – teigia Deivinos Orchidės knygyno įkūrėja Jūratė Gembutienė.

Deivina Orchidė – jautrios ir meniškos sielos moteris, kuriai, kaip skelbiama jos virtualiame knygyne, labai svarbu menas, kūryba ir atjauta žmogui. Prieš 15 metų su šeima emigravusi į Airiją, Jūratė svečioje šalyje įkūrė dizaino studiją „Urata designs“ ir įsitvirtino kaip sėkminga vestuvinių suknelių dizainerė. Būdama veikli ir be galo užimta, vis tiek rasdavo minutę širdžiai mielai veiklai – kūrybai ir rašymui.

Eilėraščius ir esė Jūratė Gembutienė pradėjo rašyti prieš penkerius metus ir pirmajai knygai juos rinko lygiai metus. Savo kūryba ji nuolat dalijosi įvairiose interneto svetainėse, asmeninėje feisbuko paskyroje, elektroniniame žurnale „Inspire“, taip džiugindama skaitytojus ir gausindama jų ratą. Dar iki pirmosios knygos išleidimo rašytoja sudalyvavo trečiojo ir ketvirtojo eilių almanachų „Eilėraščio taku“ pristatyme, kuriems skyrė po dešimt eilėraščių, taip pat keli eilėraščiai ir esė „Motiniška eglės širdis“ buvo įtraukti į kūrybinės raiškos asociacijos „Menų sodas“ paruoštą rinkinį „Kalėdinė giesmė“.

Šiandien Jūratei Gembutienei pristatyti nebeužtenka vieno vardo, nes po slapyvardžiu Deivina Orchidė slepiasi įvairialypė asmenybė: verslininkė, vestuvinių suknelių dizainerė, poetė, rašytoja, internetinio knygyno įkūrėja, knygų ir žurnalų maketuotoja, elektroninio saviugdos ir įkvepiančių istorijų žurnalo „Inspire“ žurnalistė, tinklaraštininkė ir įvairių kūrybinių idėjų sumanytoja, bet svarbiausia – Žmogus iš didžiosios raidės: be galo nuoširdus, atviras, empatiškas, sąžiningas, darbštus ir pareigingas. Visos šios autorės savybės ne tik padėjo jai įgyvendinti savo svajonę ir išleisti knygą, bet ir atsispindi labai asmeniškuose, atviruose ir jautriuose knygos tekstuose, kurių skaitymas – tarsi terapija ar meditacija: nuraminanti širdį, gydanti sielą, suteikianti jėgų, tikėjimo ir vilties, įkvepianti pakilti, judėti pirmyn ir kviečianti mylėti gyvenimą, pajusti akimirkos grožį ir trapumą.

„Palieski angelo sparnu“ – originali savo turiniu, dizainu, idėja knyga, turinti kilnų tikslą ir didžiulę išliekamąją vertę

Knyga „Palieski angelo sparnu“ pristatoma kaip eilėraščių, esė ir fotonuotraukų rinkinys, tačiau tai ir labai kilnų tikslą turintis projektas, prie kurio savanoriškai prisidėjo tautiečiai iš viso pasaulio.

Labai jautri ir graži pati šio rinkinio atsiradimo istorija. Knygos idėja Jūratei kilo pamačius paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ skelbimą apie reikalingą finansinę pagalbą kelių mėnesių kūdikiui vykti gydytis į užsienį ir užvaldžius didžiuliam norui padėti klastingos ligos aukomis tapusiems vaikams.

Sukūrusi eilėraštį apie vėžiu sergančius ir ligoninėje besigydančius vaikus „Mažieji didvyriai“, Deivina jam iliustruoti interneto platybėse rado fotonuotrauką su plikagalviu berniuku, laikančiu ištiestą ranką, į kurią krenta vilties spindulėliai. Vėliau autorė išsiaiškino, kad berniukas nuotraukoje – penkiametis lietuvaitis Linukas, tuo metu gyvenęs Anglijoje ir kovojęs su onkologine liga, kurios, deja, nepavyko įveikti. Šio berniuko istorija įkvėpė Deiviną ryžtis prasmingam ir gražiam projektui – labai asmeniškų savo kūrinių knygai, nuo kurios pardavimo 20 proc. lėšų bus skirta paramos ir labdaros fondui „Mamų unija“.

Didelės, net 320 puslapių, apimties knygą „Palieski angelo sparnu“, kurią sudaro 10 teminių skyrių, prasidedančių esė žanro istorijomis, parašytomis atitinkamo skyriaus eilėraščių tematika, 97 eilėraščiai, 55 autorės ir skaitytojų pamąstymai ir 120 nuotraukų, maketavo pati rašytoja. Pasak Deivinos, „Palieski angelo sparnu“ yra daugiau nei knyga, tai galimybė prisidėti prie kilnaus projekto ir padėti sergantiems vaikams, todėl Jūratė sukūrė jai interneto svetainę www.palieskiangelosparnu.com/, kurioje skaitytojai gali rasti daugiau informacijos apie pačią autorę ir rinkinį, išgirsti kūrinių ištraukas ar virtualiai pasklaidyti spalvingus knygos puslapius.

Šviesą, šilumą ir ramybę spinduliuojanti knygos viršelio nuotrauka, kurios autorė – fotografė Jelena Krušnikova, labai taikliai iliustruoja rinktinės pavadinimą – „Palieski angelo sparnu“. Deivinos Orchidės draugė ir ištikima skaitytoja, buvusi Kauno valstybinio muzikinio teatro balerina,  Audronė Oželytė-Žemaitienė,  pasidalijusi įžvalgomis, kad rašytojos eilėse vyrauja sparnų motyvas, suteikiantis stiprybės pakilti virš kasdienybės rūpesčių, taip atsiliepia apie eilių ir esė rinkinį: „Tai išskirtinė knyga ne tik savo turiniu, bet ir apipavidalinimu. Kūriniai įkvepia, suteikia viltį, gyvenimą nuspalvina įvairiomis spalvomis ir skleidžia gėrį ir grožį. Nedaugelis kūrėjų galvoja apie kitus, silpnesnius, ir padeda jiems skirdami dalį lėšų nuo savo parduotų knygų.“.

Paskutinis rinkinio skyrius skirtas Linuko, įkvėpusio autorę parašyti knygą, istorijai. Viltį pasveikti ir norą gyventi simbolizuojanti Linuko nuotrauka atskleidžia kvapą gniaužiančius ir širdį draskančius vėžiu sergančių šeimų išgyvenimus, perteiktus poetės žodžiais eilėraštyje „Mažieji didvyriai“: „Lašas po lašo kapsi vaistai… / Atimtos jėgos – / Apsunkę vokai. / Žodis po žodžio nakties tylumoj / Prašo sveikatos Dievo maldoj. / <…> Žingsnis po žingsnio, / Diena iš dienos – / Mažieji didvyriai visų mūs maldoj.“.

Deivinos Orchidės kūriniai labai gilūs, jautrūs, atviri, praturtinantys dvasiškai, verčiantys susimąstyti, suteikiantys tikėjimo ir vilties. Po kiekvienu paviešintu tekstu autorė sulaukdavo gausaus internautų palaikymo, teigiamų atsiliepimų, komentaruose skaitytojai mielai dalydavosi savo asmenine patirtimi, panašiais išgyvenimais, mintimis ir jausmais. Dalis prasmingų, refleksija paremtų, nuoširdžių skaitytojų minčių ir pamąstymų įtraukta į debiutinę Deivinos Orchidės knygą ir sukuria dar artimesnį ryšį tarp autorės ir skaitytojo. Nuolat žmonių cituojamomis pretenduoja tapti ir pačios rašytojos mintys ir pamąstymai apie gyvenimą, būtį, amžinąsias vertybes.

Kiekvienas knygos puslapis ilgam prikausto skaitytojo žvilgsnį ir dėl neįtikėtino grožio nuotraukų, kurios yra penas akims ir sielai, rinkinį paverčiantis neįkainojamos vertės  nuostabių fotografijų albumu. Rinktinė „Palieski angelo sparnu“ yra tobula dovana visiems skaitytojams, išsiilgusiems prasmingų ir gilių kūrinių, natūralių, nepagražintų gyvenimo spalvų ir vaizdingai atskleistų kasdienių egzistencinių tiesų.

Deivina Orchidė: „Tai, kas šventa, negali tapti komercija“

Debiutinė Deivinos Orchidės knyga yra išjausta ir subrandinta laiko. „Tai rinkinys, atspindintis praeito gyvenimo momentus: skausmą ir meilę, atradimus ir praradimus, džiaugsmą ir sielvartą. Tai sueiliuoti gilūs sielos išgyvenimai. Rinkinys gimė visai netikėtai ir išaugo į projektą, remiantį paramos ir labdaros fondą „Mamų unija“, kuris rūpinasi ne tik vaikais, sergančiais vėžiu, bet ir jų tėveliais. Rinkinys turi gilią prasmę ir paskatą, kad gerumas ir atjauta negali būti užgniaužti nepasitikėjimu, abejingumu ir savanaudiškumu,“ – taip apie savo pirmąją knygą sako Deivina.

Pasak rinkinio autorės, vadovaujantis šūkiu – „Tai, kas šventa, negali tapti komercija“, nueitas visas knygos „Palieski angelo sparnu“ kūrimo kelias. Poetė ir rašytoja nuoširdžiai dėkoja gausiam žmonių, geranoriškai prisidėjusių prie šios knygos atsiradimo, ratui, taip pat esamiems ir būsimiems skaitytojams, prisijungsiantiems prie kilnios knygos misijos. Eilėraščio žodžiais, prisiliesdama prie skaitytojų širdžių ir suvirpindama  jautriausias sielos stygas, Deivina Orchidė kviečia nelikti abejingiems svetimo skausmui ir padėti mažiesiems didvyriams: „Ar tu žinai, / Ką reiškia mirti, / Kai dar alsuoji, kai vis dar gyveni, / Kai norisi atimti vaiko skausmą / Ir net pačiam susirgt už jį? /  <…> Ką reiškia tikras, nesukurtas siaubas, / Kai sužinai, kad jis ilgai dar nesijuoks? / Jei visa tai žinai, / Tada mane suprasi / Ir tuos, kurie yra visai šalia, / Kurie dėl vaiko paaukotų / Ne tik turtus, bet ir save. / Jei tu žinai, / Tai tu su jais pabūsi, / Paguosi, išklausysi jų kalbų / Ir maldoje Aukščiausiojo / Už juos tu paprašysi: / „Palieski angelo sparnu.“

Knygą „Palieski angelo sparnu“ galima įsigyti internetinėje svetainėje www.deivinaorchide.com.

Ne tik nusipirkti rinkinį „Palieski angelo sparnu“, bet ir susitikti su jo autore bus galima per knygos pristatymą įvairiuose Lietuvos miestuose (detalesnė informacija https://www.palieskiangelosparnu.com/).

Taip pat knyga bus prekiaujama Knygų mugėje, kuri vyks 2020 m. vasario 20–23 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, trečioje salėje, prie Deivinos Orchidės knygyno stendo.

20 proc. nuo šio rinkinio pardavimo sumos bus skiriama ne pelno siekiančiai labdaros organizacijai „Mamų unija“.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Giedrė

    Nuostabi knyga „Palieski angelo sparnu“!!! Deivinos Orchidės poezija paliečia iki sielos gelmių, praturtina ir suteikia „sparnus“ kilti, o eilėraščius iliustruojančios meniškos, labai taikliai parinktos, nuotraukos panardina į apmąstymus ir prisiminimus. Gera prisiliesti prie pakylėjančio kūrinio ir bent maža dalele padėti kitiems! Ačiū knygos autorei!