Opozicinės frakcijos Taryboje spaudos konferencija

Opozicija kaltina valdančiuosius slapukavimu

Lapkričio 6 d. rajono savivaldybės Tarybos opozicinė jungtinė frakcija spaudos konferencijoje dar kartą, anot frakcijos narių, pabandė atkreipti dėmesį į valdančiųjų neveiklumą. Šį kartą pagrindine tema buvo pasirinkta STT pažyma „Korupcijos rizikos analizė“, kurioje, pasak opozicijos lyderės darbietės Rimos Zablackienės, aiškiai įvardinti galimi korupcijos rizikos elementai Alytaus RATC veikloje. Anot R. Zablackienės, nors pažyma buvo pateikta rugpjūčio 28 d., valdantieji spalio mėnesio Tarybos posėdžiui nepateikė jokios informacijos. Darbo partijos atstovės teigimu, STT pažymoje nurodoma, kad ARATC nuostatai neorientuoti ginti viešojo intereso – ARATC nėra suinteresuotas mažinti atliekų kiekių, nes jam tai nenaudinga – mažėjant atliekoms, mažėja pajamos. Darbietė pabrėžė, jog STT konstatavo, kad naudojamoje kainos skaičiavimo metodikoje yra skaičių, kurių atsiradimas niekuo nepagrįstas. Kaip ir galimybė ARATC direktoriui vienašališkai nustatinėti „vartų“ mokestį. R. Zablackienė tikino, jog STT pažymoje pateikta analizė dar kartą įrodo, jog šiukšlina ne plotas, o žmogus, bet atmetė galimybę grįžti prie buitinių atliekų tvarkymo sutartinės formos, kai už išvežimą ir tvarkymą moka tik tie, kurie yra sudarę sutartis su vežėjais. Jos manymu, numatomas apmokėjimo pasirinkimas pagal konteinerius arba plotą sudaro galimybę paslaugos gavėjams pasirinkti sau priimtiną metodą. Pašnekovai taip pat retoriškai klausė apie lėšų, kurias gauna ARATC už antrinių žaliavų perdirbimą, panaudojimą, kritikavo seniūnams primestą prievolę kontroliuoti paslaugos suteikimo galimybes. Opozicijos manymu, suteikti lengvatas turėtų savivaldybės administracijos paskirtas atsakingas darbuotojas, o sureaguoti į STT pažymą privalo Kontrolės ir audito taryba.

Į „Krašto Vitrinos“ klausimą, kokią įtaką buitinių atliekų surinkimo ir išvežimo paslaugos kainai gali turėti STT atliktas tyrimas, R. Zablackienė atsakė, jog patikrinimo metu nustatyta, jog atliekų tvarkymo taisyklės, kaip ir pačios sutartys su ARATC bei vežėjais, yra ydingos, o metodika ir per dideli įgaliojimai ARATC tiesiogiai veikia kainą.

Tarybos narys Juozas Krikštolaitis siūlė pasidomėti, kaip veikia buitinių atliekų surinkimo ir išvežimo sistema kituose regionuose, tame tarpe ir UAB „Kauno švara“, kurioje jis dirba, ir būtinai keisti buitinių atliekų surinkimo ir išvežimo sistemą, nes visose grandyse įsivyravo monopolijos.

Kontrolės komitetas – Tarybos įrankis užbėgti įvykiams už akių

Tarybos narys Vytautas Martinaitis, pristatydamas savo pirmus žingsnius Kontrolės komiteto pirmininko poste, pasakė, jog daugiausiai dėmesio bus skirta biudžetinių įstaigų finansinės veiklos kontrolei. Ta tema jau vyko naujai išrinkto pirmininko pokalbis su Kontrolės ir audito tarnybos vadove V. Gaidiene. V. Martinaitis patvirtino, jog STT pažyma pasidomės ir minėta tarnyba.

Opozicija priminė, jog būtina mažinti administracijos vadovo galias dėl biudžetinių įstaigų vadovų priėmimo, atleidimo ir skatinimo.

Posėdyje priimtas sprendimas reglamente palikti nuostatą, jog merui ir jo pavaduotojai būtina skirti lėšų kanceliarinėms prekėms ir transporto išlaidoms kaip Tarybos nariams, nors jie pilnai aprūpinti administracijos, buvo įvardintas aukščiausio lygio išlaidavimo pavyzdžiu.

Kritikos sulaukė ir tas reglamento punktas, pagal kurį komiteto pirmininko balsas dvigubinasi, jei komiteto narių nuomonės pasidalina po lygiai.

Tarybos narys Martynas Butkevičius pranešė, jog dar rugsėjo 18 d. Etikos komisija konstatavo, jog Tarybos narys Egidijus Visockas pasinaudojo tarnybine padėtimi (tuo metu buvo Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas) ir grasindamas teismu pareikalavo iš „Žiburio“  gimnazijos direktorės padidinti savaitinį krūvį nuo 6 iki 12 val. Pasak R. Zablackienės, tuo jis pažeidė viešų ir privačių interesų valstybinėje tarnyboje derinimą.

M. Butkevičius pabrėžė, jog šį kartą sprendimas buvo priimtas ne be valdančiųjų pagalbos.

Taip pat skaitykite

3 komentarai

  1. nusivylusi

    Labai puikiai dirba šios kadencijos opozijos nariai. Jei ne jie, tai rajono gyventojai taip ir nesužinotų savivaldybės klerkų “ gerų ir naudingų“ darbų. Dabartinė valdančioji dauguma negali spręsti rajono problemų, nes visi sprendimai priimami prieš gyventojus, priimami sprendimai tik blogina gyventojų padėtį – uždarytos mokyklos, padaugėjo mokytojų bedarbių, pabrango geriamo vandens ir nuotekų paslaugos, dabar laukiam kada pabrangs šiūkšlių išvežimo kainos. Su kiekvienu valdančiųjų priimtu sprendimu gyventojas netenkama dalies savo pajamų. Turėtų būti gėda mūsų merui, mero pavaduotojai ir administracijos direktoriui!

  2. Anzelmutė

    Opozicija netyli.Tai jau gerai.Manau,kad taip dirbti žmonėms,kurie patikėjo politikams,turi visi,kas sėdi Savivaldybės taryboje.Bet deja.Labai daug galių turi administracijos direktorius,todėl Jis ir turi būti dažnai kontroliuojamas,kad nepervertintų savo įgaliojimų.O apie mero ir jo pavaduotojos gobšumą nėra nei ką pasakyti.Žmonėms mokama darbo užmokesčio minimumas,ir dar iš tų gautų pinigėlių jis turi nuvažiuoti į darbą už 30 km.Kas jam lieka?O ponai Savivaldybėje kanc.prekėms gauna tiek,kiek eilinis darbuotojas,kai kur gauna į rankas.Gėda ir nėra daugiau ką pasakyti.

  3. dar du elgetos

    Tikrai, meras V.Bujanauskas ir jo pavaduotoja L.Jakineviciene yra tikri skurdziai! Tik morales. Dvasios ubagai – yra toks taiklus posakis. Meras kas menesi pasiima po 5000 Lt, o jo pavaduotoja po 4200 Lt, bet siems „vargsiukams“ siu pinigu nepakanka rasikliui namams nusipirkt, tai pasiskyre dar po 400 Lt! Balsuokite tik uz Jakineviciene ir Bujanauska per kiekvienus rinkimus – tai musu supuvimo tvaikas!