Opozicija apgailestavo, kad sprendimai priimami buldozerio principu

Opozicijos lyderė Rima Zablackienė apgailestavo, kad priimtas sprendimas skaudžiai atsilieps savivaldybės biudžetui, nes nepateiktas ekonominis tinklo pertvarkos pagrįstumas. Pasak darbietės, valdantieji net kalbose kratosi atsakomybės.
Partietei pritarė Antanas Gustaitis, kurio manymu sprendimo projektas visiškai nebuvo paruoštas, o jo patvirtinimo pasekmės bus tragiškos, nes daug mokinių išeis mokytis į kitų savivaldybių mokyklas. A. Gustaitis pripažino, kad būdamas meru,  suklydo balsuodamas už klasių panaikinimą „Revuonos“ mokykloje.
Tarybos narys Jonas Vilionis priimtą sprendimą dėl tinklo pertvarkos pavadino noru sugriauti švietimo sistemą, o pačią reformą, jo manymu, daro neišmanėliai. Pasak valstiečio liaudininko, kaimo mokykloms gresia visiškas išnykimas. Anot J. Vilionio, Taryba turės prie šio klausimo dar grįžti ir taisyti netinkamus sprendimus.
Tarybos narys Vytautas Martinaitis apgailestavo, kad vykdant reformą visiškai pamiršti vaikai, kuriuos norima įkurdinti higieninio paso neturinčioje mokykloje.
Juozo Krikštolaičio manymu, buldozeris pervažiavo per žmonių lūkesčius. Pasak jo, socialdemokratai atsidūrė skirtingose barikadų pusėse.
Spaudos konferencijoje pasisakę mokyklų bendruomenių atstovai teigė, jog nesupranta, kodėl naikinamos sėkmingai dirbančios ir mokinių turinčios mokyklos. Klebiškio ir Kunigiškių pagrindinių mokyklų atstovai teigė, jog darbo grupės atvykimas daugiau buvo panašus į bandymą pažeminti kaimo žmones, o ne į diskusiją.
„Revuonos“ mokyklos Tarybos pirmininkė patikino, kad bendruomenė kovos dėl teisės būti vidurine mokykla, nes, jos manymu, ir suaugusiųjų vidurinis ugdymas turi būti traktuojamas kaip komplektas, nes jis finansuojamas iš krepšelio.
R. Zablackienė reziumavo, kad dabartinis valdančiosios daugumos prastumtas sprendimas pagrįstas klaidingomis išvadomis, o J. Krikštolaitis replikavo, kad 11-ukas nugalėjo socdemus.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. ANNA

    Nejaugi ,siekiama išnaikinti mokyklas ,kaip buvo sunaikinti med. punktai kaimo vietovėse.Jau nieko gero nesukuriam,o viską griauname.Greitai ir paskutinis normalus jaunimas išlėks savo protą ir sveikatą atiduot svetur…gaila