Nuo sveikinimų iki ginčų

Prienų rajono savivaldybės Taryboje

Vacys Staknys

Lapkričio rajono savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo naujo Tarybos nario Kastyčio Tarasevičiaus prisaikdinimu. „Teistvarkis“ dar nepasibaigus šiai ceremonijai perskaitė pranešimą, jog priklausys jungtinei frakcijai.

Meras Vytas Bujanauskas pristatė naują Seimo narį Andrių Palionį, kuris buvo išrinktas vienmandatėje Prienų-Birštono apygardoje. A. Palionis informavo Tarybos narius, jog dirbs Biudžeto ir finansų komitete, bei iškart pabrėžė, jog rajono savivaldybė 47,5 mln litų Valstybinėje investicinėje programoje pretenduoja tik į 0,5 mln. Lt bei kvietė bendradarbiavimui.

Tarybos nariams prisistatė ir Stakliškių vidurinės mokyklos direktorė Loreta Šernienė, kuri pasakė, jog yra pedagogė ir savo laimėjimais laiko 12 jau parašytų knygų bei rašoma 13-ta. Pasak jos, vadovauti mokyklai – naujas iššūkis, kuris bus realizuotas.

Tarybos nariai apsvarstė 37 klausimus, 5 iš jų buvo papildomi. Keturis iš jų pristatė naujai išrinktas Švietimo, kultūros ir sporto komiteto bei naujos „Keturių“ frakcijos pirmininkas Leonas Sakalavičius.

Pirmosios diskusijos prasidėjo, kai buvo pristatomas klausimas dėl „Kreditinės linijos“ grąžinimo termino pratęsimo iki 2013 m. gruodžio 31 d. Tarybos narys Juozas Krikštolaitis domėjosi, kiek Savivaldybei kainuos atidėjimas vieneriems metams (atsakymo nesulaukė), o Antanas Gustaitis patarė derėtis su banku dėl mažesnių palūkanų, nes jų lygis šiuo metu yra labai žemas.

Kai Investicijų skyriaus vedėjas Vytautas Griauslys pristatė sprendimo projektą, pagal kurį sutaupyti vykdant Išlaužo pagrindinės mokyklos pastato renovaciją 200 000 Lt bus panaudoti Balbieriškio seniūnijos pastato renovacijai, opozicijos lyderė Rima Zablackienė retoriškai klausė, kodėl investicijos plaukia Balbieriškio kryptimi, o sprendimas buvo priimtas be diskusijų su seniūnais. Anot darbietės, yra seniūnijos, kurioms investicijos labiau reikalingos, ir įvardino Stakliškių seniūnijos pastatą bei pasiūlė klausimo svarstymą atidėti.

Su R. Zablackiene nesutiko Tarybos narys Algirdas Kederys, pabrėžęs, jog reikia operuoti skaičiais, o ne emocijomis. O meras V. Bujanauskas paprašė J. Krikštolaičio, prieš išsakant nuomonę, įsigilinti į klausimo esmę. Įsiplieskė barniai, ir situaciją paaiškinti turėjo administracijos vadovas Algis Marcinkevičius. Jo teigimu, Balbieriškio variantas buvo pasirinktas dėl didesnio efektyvumo, nes yra užplanuota renovuotą seniūnijos pastatą prijungti prie pradinės mokyklos katilinės, kuri modernizuojama iš LIFE programos.

Visgi Tarybos nariai atkreipė dėmesį, jog būtina ateityje skirti lėšas Stakliškių seniūnijos pastato renovacijai.

Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Rita Keturakienė (privačios klinikos atstovybės vedėja) sukritikavo situaciją, kai Prienų ir Jiezno PSPC 2011 m. veiklos ataskaitas reikia tvirtinti 2012 m. pabaigoje.

Tarybos nariams užkliuvo, kad Prienų PSPC 2011 m. turėjo net 600 000 Lt pelno, o komiteto pirmininkė įstaigos pasirinktą ataskaitos formą pavadino keista ir teigė nežinanti, ar džiaugtis tokiu pelnu, ar liūdėti.

J. Krikštolaitis pasiūlė mažinti paslaugų kainas, kad visiems, o ne tik PSPC darbuotojams, būtų gerai.

R. Zablackienė pabrėžė, jog jokie aktai nereglamentuoja ataskaitų formos, todėl pateikimo formą reikia reglamentuoti, kad ji būtų visoms įstaigoms vienoda. Darbietė taip pat išsakė nepasitenkinimą Prienų PSPC interneto puslapiu, nes esą nesurado jai reikalingos informacijos, nors konstatavo, kad puslapis patrauklus. R. Zablackienės teigimu, puslapis turi atitikti pacientų, o ne personalo poreikius.

Jiezno PSPC vadovas buvo kritikuojamas už tai, kad nesprendžia klausimo dėl PSPC įkurdinimo po vieno pastato stogu, nors Savivaldybė įstaigai skolinga apie 200 000 Lt. Taryboje lyg ir buvo išsakytas pažadas įsiskolinimą padengti, o tada PSPC savo jėgomis įvykdytų persikraustymą.

Nemažai diskusijų sukėlė klausimas dėl buvusių „Nemuno“ pradinės ir Specialiosios mokyklų pastatų privatizavimo. Pagrindinė ginčų tema – specialių poreikių vaikų apgyvendinimas. Administracija, ruošdama projektą konkursui, neįrodė, kur gali būti perkelti mokyklos auklėtiniai. Visgi sprendimas buvo priimtas ir bus ruošiama minėtų pastatų dokumentacija privatizavimui. Svarstant šį klausimą buvo taip pat pasakyta, jog privatizavimui pasirinkti pastatai nebus saugomi tol, kol neatsiras nauji šeimininkai, nes tam nėra lėšų.

Posėdžių salėje atmosfera įkaito, kai buvo pradėtas svarstyti klausimas dėl sutarties pratęsimo su „Tele-2“ bendrove, kuri ant Savivaldybei priklausančio bokšto įrengė mobilaus ryšio siųstuvą. Administracija įrodinėjo, jog nėra pagrindo nutraukti sutartį, nes nustatyta, jog antenos spinduliavimas yra 100 kartų mažesnis leistinų rodmenų. Bet toks pagrindimas neįtikino Veiverių bendruomenės atstovės, kuri savo pasisakyme ne tik citavo įvairių aktų išrašus apie galimai kenksmingas bangas, bet ir šantažavo Tarybos narius, primindama, jog po 2 metų rinkimų į savivaldą metu bus įvertintas kiekvieno Tarybos nario „sąžinės balso žodis“, priklausomai nuo to, kaip dabar bus balsuojama. Taryba priėmė sprendimą sutartį tęsti, bet padidinti nuo 3100 iki 14 400 Lt metinį nuomos mokestį (po 1200 Lt kas mėnesį). Skirtingos pozicijos laikėsi ir Veiveriams atstovaujantys Tarybos nariai. J. Krikštolaitis pasisakė už sutarties nutraukimą, M. Butkevičius – už dialogą ir bendro sprendimo suradimą, C. Pacevičius – už didesnę naudą bendruomenei.

Taip pat skaitykite

5 komentarai

 1. erkė

  Psiūlymas-už likusius nepanaudotus 200 tūkst.Litų pastatyti viešąjį tualetą Prienuose.Tai bus šios kadencijos valdančiųjų teigiamo sprendimo viršūnė

 2. arklys

  Na,pagaliau atsirado „keturių“-frakcija.Šaunus ir pagirtinas žingsnis-lengviau bus dirbti opozicijai ir lengviau pasipriešinti „ateiviams“ iš Balbieriškio ir Birštono .N eskaidrūs pirkimai ,drumzlina atmosfera,amorali politika,šeimyninė ranga-šis visas dvokas kaip tik iš šitų taškų.

 3. Kur žiūri opozicija?

  Tai čia yra kur opozicijai pasireikšti.ž dėl seniūnijos darbo-nedarbo.
  O Kederys tikrai galėtų patylėti-jei sutaupė pinigus tvarkant mokyklą, tai skirkit tuos pinigus kitai mokyklai. Ar visos jau taip ir sutvarkytos? Jose daugiau mokinių ir mokytojų, nei seniūnijos darbuotojų (beje, tokių, kurie nelabai ir dirba).

 4. UAB "Balbieriskis"

  Kederys galetu ir patylet, geda tokiam politikui! Visi matom, kad savivaldybe jau keli metai tapusi UAB „Balbieriskis“ ir nera cia ko reikalauti skaiciu – ir be skaiciu viskas aisku kaip ant delno. Vien tik pasiziurejus i Balbieriskio seniuno, seniuno pavaduotojos ir A.Marcinkeviciaus tandema: Tomkeviciui uz sirgima Marcinkevicius dosniai damokejo, seniuno pavaduotoja (tuo metu, kai ejo sergancio seniuno pareigas) porai savaiciu su Marcinkeviciais buvo ismovusi atostogaut – seniunijoje puse menesio nebuvo nei vieno atsakingo asmens – ir nieko, ir gerai, ir taip galima pasirodo…