Miesto ritmu

Vėliavų iškėlimas dar netapo visuotine tradicija

Prienų miesto seniūnas Algimantas Matulevičius sunerimęs, kad Vasario 16 d. ne visos įstaigos ir įmonės buvo iškėlusios valstybines vėliavas. Esą nors vėliavų iškėlimą Vasario 16 d. (Valstybės atkūrimo diena), Kovo 11 d. (Nepriklausomybės atkūrimo diena) ir Liepos 6 d. (Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena) reglamentuoja įstatymas, situacija ne itin gera. Anot A. Matulevičiaus, nesinori žmonių bausti už įstatymo pažeidimus, nes prievarta sąmoningumo nepasieksi. Seniūnas įsitikinęs, jog daugiau naudos duos darbas su žmonėmis bei aiškinimai. A. Matulevičius teigė, kad patikrinimo akcijos vyks kiekvienos valstybinės šventės metu.

Rajono biudžetas patvirtintas, seniūnijos dar nežinioje

Miesto seniūnas apie 2012 m. planų įgyvendinimą kalbėjo be jokio optimizmo, nes, nors rajono biudžetas patvirtintas, seniūnijų programinės sąmatos nėra patvirtintos. Anot seniūno, aiškus tik vienas dalykas – finansavimas mažės. Jei 2011 m. viso rajono komunaliniams ūkiui tvarkyti buvo skirta 1,5 mln. litų, tai šiemet ši suma gali sumažėti mažiausiai 300 000 Lt.

A.Matulevičius teigė, kad praeitais metais mieste pagal įvairias finansavimo programas buvo atlikta darbų beveik už 2 mln. litų. Šiemet tokio finansavimo tikrai nebus, nes jau žinoma, jog Kelių direkcija skirs lėšų 20 proc. mažiau, iš rajono biudžeto taip pat nelaukiama „auksinio“ lietaus. Atskiros programos (pvz., Gamtos apsugos) išvis nebus finansuojamos.

Žiema leido sutaupyti lėšų

Miesto seniūnas sakė, jog Prienuose tikrai jaučiasi pavasaris, o žiema nepridarė daug bėdų. Ji buvo finansiškai lengvesnė nei prieš dvejus metus. Tai įrodo ir faktai: gatvėse mažiau duobių, kurios jau užtaisomos šaltu asfaltu, nebuvo rimtų elektros sutrikimų bei kitų avarijų. Kad pavasaris jau atėjo, įrodo ir Stadiono beržyne šeimininkaujantys kovarniai, kurie sukelia nemažai problemų to mikrorajono gyvenantojams.

Socialinių būstų skolininkai gali sulaukti ir kvietimų į teismą

A.Matulevičius akcentavo, jog daug skolų turintys socialinių būstų gyventojai, o tokių yra 15, bus kviečiami pokalbiui ir, jei nebus surasta bendros kalbos, jų lauks teisminiai procesai.

Seniūnija kviečia įstaigas ir įmones registruotis

Miesto seniūnas sakė, jog seniūnija turi galimybę į įstaigas ir įmones nukreipti pagalbininkus atlikti įvairius darbus. Tai žmonės, kurie dalyvauja visuomenei naudingų darbų programoje. Esą miestelėnai, kurie kreipiasi į seniūniją dėl įvairių pašalpų, už gautas lėšas turi atlikti visuomenei naudingus darbus, o norinčios gauti tokių pagalbininkų įmonės ar įstaigos privalo užsiregistruoti seniūnijoje.

Klesti naujas lindimo į valstybės kišenę būdas

A.Matulevičius teigė, kad nuo 2007 07 01 iki šiol prie savivaldybės savo gyvenamąją vietą deklaravo 103 piliečiai. Pagal įstatymą prie savivaldybių gyvenamąją vietą gali deklaruoti žmonės, kurie dėl įvairių priežasčių neturi pastovios gyvenamosios vietos. Bet, pasak seniūno, pastaraisiais metais nustatyta, kad deklaravimas prie savivaldybės apsukriems gyventojams duoda finansinės ir socialinės naudos, nes tame pačiame bute gyvenantys, bet savo gyvenamąją vietą deklaravę prie savivaldybės ir deklaravę tą pačią vietą gauna įvairią valstybės paramą.

Anot A. Matulevičiaus, seniūnija imsis prevencinio darbo ir pradės reviziją asmenų, prisiregistravusių prie savivaldybės. Sąrašas tikrai bus peržiūrėtas ir jame liks tik tie miestelėnai, kurie tikrai gyvena mieste, bet neturi galimybės deklaruoti savo gyvenamosios vietos toje vietoje, kurioje realiai gyvena.

Apleistų namų savininkai vėl bus kviečiami pokalbiams

Seniūnas sakė, kad apleistų namų savininkai vėl bus kviečiami pokalbiams ir jei jų pažadai liks tik pažadais, o realių darbų nesimatys, jiems bus taikomi padidinti mokesčiai už nekilnojamą turtą ir žemę. Seniūnas tikisi, kad rajono savivaldybės Taryba apleistų namų savininkams nustatys padidintus šio turto mokesčius.

Apšvietimas tamsiu paros metu bus ribojamas

A.Matulevičiaus teigimu, situacija dėl miesto apšvietimo yra sudėtinga. Šiuo metu daug kur dega kas antras arba tik kas trečias šviestuvas. Situacija gali pasikeisti po to, kai bus atlikti paskaičiavimai, kiek lėšų prireiks, jei F. Martišiaus, Vytauto, J. Basanavičiaus ir Kauno gatvėse apšvietimas veiks visu tamsiu paros metu, o kitose gatvėse bus išjungtas. Tiesa, norint įgyvendinti tokį sumanymą, reikėtų papildomai įrengti ne vieną valdymo spintą. Ar bus tam lėšų?

Gaisrų priežastys – nerūpestingumas?   

Per savaitę Prienuose kilo gaisrai Miško ir Maironio gatvėse. Pasak seniūno, nors galutinai priežastys dar nenustatytos, jau dabar aišku, kad gaisrai galėjokilti dėl šeimininkų nerūpestingumo. Deja, neapsieita ir be žuvusių.

„Medelyno“ sodų bendrija – be vadovų

Sodų bendrijos „Medelynas“ gyventojai vis dar neturi pirmininko ir valdybos, nes niekas iš šios bendrijos gyventojų nenori būti pirmininku ir tapti likusių bendrijos narių „įkaitu“. Pasak seniūno, buvusi valdyba atsistatydino, nes bendrijos nariai terorizavo pirmininką, reikalaudami iš jo neįmanomų dalykų. Esą „Medelyno“ sodų bendrijos gyventojai patys klampina save į problemas, kurios tikrai nelengvina jiems gyvenimo.

Seniūno teigimu, būtinas susitelkimas, nes priešingu atveju problemos kiekvienam gyventojui iškils atskirai.

Socialinių butų savininkų laukia patikrinimai

Pasak seniūno, artimiausiu metu prasidės patikra, ar socialiniuose butuose gyvena tie asmenys, kuriems jie yra skirti. Patikrinimus atliks komisija. Šiuo metu gaunama informacija leidžia daryti prielaidą, kad kai kurie butai yra pernuomoti kitiems asmenims.

Seniūnijos aktyvas dalyvavo išvykoje į Kauno muzikinį teatrą

Kovo 3 d. Prienų miesto seniūnija organizavo išvyką į Kauno muzikinį teatrą aktyviems seniūnijos talkininkams. Pasak seniūno, tai signalas visiems seniūnijos gyventojams, kad jų aktyvumas, dalyvaujant visuomeninėje veikloje, bus pastebėtas.

Taip pat skaitykite