Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga buvo apdovanoti labiausiai nusipelnę birštoniečiai

_RGF0251_lznVasario 16 d., Birštone tradiciškai buvo minima Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena.

Renginiai prasidėjo ryte, kai Birštono J. Basanavičiaus aikštėje buvo iškilmingai pakelta valstybės vėliava.

Prie Nepriklausomybės akto signataro J. Basanavičiaus paminklo susirinkusius birštoniečius ir kurorto svečius sveikino Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė: „Šiandien minime 97-ąsias valstybės atkūrimo metines – dieną, kai Nepriklausomybės akto signatarai savo parašais išreiškė nepalaužiamą tautos valią atkurti Lietuvos valstybingumą. Galime sakyti, kad šiandien švenčiame Valstybės gimtadienį, o svarbiausia ir prasmingiausia dovana – jos piliečių santaika, bendrystės jausmas, noras gyventi ir dirbti vardan savo gimtojo krašto bei visos šalies ateities. Valstybės atkūrimo dienos proga linkiu neprarasti to ypatingo ryšio su savo kraštu, puoselėti bendrumo jausmą, stiprinti lietuvišką pasaulėjautą – savo kalbą, kultūrą, papročius, šeimose ir bendruomenėse ugdyti meilės, pagarbos Tėvynei jausmus. Tegul Jūsų niekada neapleidžia pilietiška dvasia, pareiga, tolerancija vienas kitam!“.

Renginio metu kurorto gyventojams ir svečiams dainas dovanojo Austėja Suchockytė kartu su savo mokytoja Ramune Liutvynskiene, Birštono „Bočių“ choras. Vėliau Birštono Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje buvo laikomos Šv. Mišios už Lietuvą.

Vasario 16-osios popietę Birštono kultūros centre vyko tradicinis iškilmingas renginys – Birštono savivaldybei 2014 metais labiausiai nusipelniusių, iškilių žmonių apdovanojimai.

Šiais metais apdovanojimai buvo įteikti šiems iškiliems birštoniečiams: Birutei Magdelenai Vokietaitienei – už pilietiškumą ir aktyvų dalyvavimą bendruomenės gyvenime; Onai Valerijai Grybauskienei – už liaudies tradicijų puoselėjimą ir kūrybiškumą; Virginijaus ir Birutės Kazlauskų šeimai – už meilę gimtinei, žemei ir šeimos tradicijų puoselėjimą; Antaninai ir Andriui Pabiržiams – už gimtosios kalbos puoselėjimą ir ryškų pėdsaką Birštono mokyklos ir bendruomenės gyvenime; Romai Zajančkauskienei – už aktyvią veiklą bendruomenėje ir sakralinio meno sklaidą; Virginijai Bankauskienei – už tautinio šokio ir liaudies tradicijų puoselėjimą; Juozui Aleksandravičiui – už bendruomenės telkimą, už nuoširdų dalyvavimą nevyriausybinių organizacijų veikloje, meilę Birštonui ir jo žmonėms.

Renginio metu koncertavo valstybinis choras „Vilnius“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas – Povilas Gylys, dalyvavo kompozitorius Laimis Vilkončius), kuris parodė programą „Neregėtas Vilkončius“. Tradiciniai Birštono savivaldybei nusipelniusių žmonių apdovanojimai vyko jau dvyliktą kartą, o iš viso jau yra apdovanoti 84 iškilūs birštoniečiai.

 

Birštono savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite