Lietuvos spaudos fotografija Birštono kultūros centre

spaudos foto 2013

Parodoje pristatome nacionalinio spaudos fotografijų konkurso laureatus – geriausius 2012 metų spaudos fotografų darbus, atrinktus ir įvertintus tarptautinės vertinimo komisijos. Kartu pateikiama trumpa spaudos fotografų veiklos ir įvertinimų kronika, istorinė metraščio dalis ir vienos Lietuvos fotografijos agentūros veiklos dešimtmečio apžvalga.

2013 metų konkursui fotografijas pristatė 160 autorių. Komisijai pateikta penki su puse tūkstančio darbų. Be temos „Fotopasakojimas / Reportažas“, kaip ir ankstesniais metais, fotografai nuotraukas konkursui pateikė pagal šias temas: „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Diplomatija“, „Kultūra“, „Europos metai“, „Pramogos“, „Sportas“, „Kariuomenė“, „Gamta ir jos apsauga“ ir „Spindesys“. Jau penktą kartą bus teikiamas „Kolegų prizas“. Jį pelno iš visų į metraštį ir parodą patekusių nuotraukų pačių konkurso dalyvių išrinkta jiems labiausiai patikusi fotografija.

Šiemet temos „Reportažas“ pavadinimą praplėtėme į „Fotopasakojimas/Reportažas“. Jau ir ankstesniais metais fotopasakojimai būdavo pateikiami ir vertinami šioje temoje. Tikimės, kad tai bus paskatinimas kolegoms kurti fotopasakojimus, fotoistorijas, fotoesė ne tik jų redaktorių užsakymu, bet ir patiems ieškoti temų, idėjų, naujų pasakojimo formų.

Tik antrus metus pristatoma tema „Europos metai“ džiugina fotografų dėmesiu. Tikimės, kad šios temos fotografijų kalba bus įvairialypė, kasmet kintanti, vis pasiūlanti naujų potemių. Šiųmetė šios temos potemė – „Europos piliečių metai“. Šio metraščio tema „Svečias“ pristato fotoagentūros „Baltijos fotografijos linija“ dešimties metų kūrybinį kelią. Temoje „Istorija fotografijose“ Stanislovas Žvirgždas apžvelgia Lietuvos foto žurnalistikos raidą.

Konkursą „Lietuvos spaudos fotografija“ rengia ne pelno organizacija Všį Lietuvos spaudos fotografų klubas, vienijantis daugiau kaip pusšimtį Lietuvos spaudos fotografų profesionalų. Konkursas yra atviras visiems Lietuvos spaudoje dirbantiems ar su leidiniais nuolat bendradarbiaujantiems fotografams.

Džiugu, kad fotografija tampa neatsiejama šiuolaikinio gyvenimo dalimi, ja domisi ne tik šioje srityje dirbantys, bet ir verslo, kultūros, meno žmonės, – jie paremia mūsų projektus ir dalyvauja renginiuose. Dėkojame ištikimiausiems rėmėjams ir tiems, kurie įsilieja ir lieka palaikančiųjų gretose. Klubo vardu norime nuoširdžiai padėkoti visiems geros valios žmonėms, padėjusiems rengiant šį ir ankstesnių metų konkursus, parodas, metraščius, albumus. Džiaugiamės visais padedančiais ir palaikančiais mūsų iniciatyvas, linkime jiems sėkmės darbuose ir asmeninės laimės.

Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija“ suteikia fotografams puikią galimybę prisistatyti, būti įvertintiems ir patiems save įvertinti. Manome, kad fotografijomis įamžinome ne tik įvykius, žmonių veidus, bet ir dvylikos metų laikotarpį, jo tėkmę, mūsų visų mąstymo ir matymo kaitą. Istorikai nagrinėja ir fiksuoja įvykius, jų priežastis, datas, žmonių pavardes. Fotografai palieka autentiškas istorijos, žmogaus, gamtos virsmo užfiksuotas akimirkas, kurios, tikimės, suteiks daug vaizdinių ateinančioms kartoms, vertinsiančioms Lietuvos valstybės raidą ir jos žmones.

Lietuvos spaudos fotografų klubo vardu Jonas Staselis

 

 

Taip pat skaitykite