Kuo naudingi stalo žaidimai?

stalo zaidimai

Ieškantiems būdų kaip smagiai ir naudingai praleisti ilgus vakarus su šeima ar draugų kompanija, geriausiu pasirinkimu gali tapti stalo žaidimai. Žinoma, naudingi ir šaunų laiką garantuojantys yra žaidimų stalai, kuriais galite žaisti stalo tenisą, biliardą, stalo futbolą ar kitus smagius žaidimus, tačiau, daugelis namuose jiems neturi pakankamai vietos, o ir pasiimti juos į kelionę ar pasibuvimą svečiuose būtų gana sudėtinga. Tačiau, stalo žaidimai, kurie suteikia plačiausia pasirinkimų įvairovę, leidžia juos pasiimti kartu su savimi, žaisti įvairių žanrų žaidimus ir puikiai tinka tiek savaitgalio praleidimui su šeima, tiek šauniam vakarėliui su draugais. Nuo klasika tapusio Monopolio iki šaradų tipo žaidimų bei stalo žaidimų skatinančių loginį mąstymą – kiekvienas ras tokius žaidimus, kurie labiausiai tiks šauniam vakarui praleisti. Vis dėl to, naudinga pabrėžti, kad stalo žaidimai nėra tik šaunus laisvalaikio praleidimo būdas, pilnas juoko ir šaunių emocijų. Tokie žaidimai yra naudingi ir daro teigiamą įtaką mums, kaip asmenybėms. Šiame straipsnyje rasite kelias svarias priežastis, kurios nurodo, dėl kokių priežasčių naudinga žaisti stalo žaidimus.

Stalo žaidimai skatina smegenų veiklą 

Stalo žaidimų žaidimas yra nuostabi mankšta jūsų smegenims. Žaidžiant stalo žaidimus yra stimuliuojamos smegenų sritys, kurios atsakingos už atminties formavimą, sudėtingą ir intensyvų mąstymą. Tiek vaikams, tiek suaugusiems šie žaidimai padeda praktikuoti loginį mąstymą, problemų sprendimo bei sprendimų priėmimo įgūdžius. Tiesa, teigiama, kad stalo žaidimai gali sumažinti ir Alzheimerio ligos riziką, o vyresniems žmonėms padeda palaikyti tinkamą atminties veiklą. Tačiau, nauda pastebima ne tik suaugusiems, vyresnio amžiaus žmonėms, bet ir vaikams. Stalo žaidimai yra naudingi vaikų protiniam augimui, o taip pat, padeda praplėsti vyresnių vaikų, paauglių žinias.

Stalo žaidimai skatina gerų emocijų atsiradimą ir mažina stresą

Stalo žaidimų žaidimas skatina endorfinų atsiradimą – kūno cheminę medžiagą, leidžiančią mums jaustis gerai. Tai pozityvios emocijos arba laimės hormonai, kurie gali pagerinti tiek sąmoningas, tiek nesąmoningas smegenų, protines funkcijas, leisti žmogui jaustis laimingam ir linksmam. Na, o kalbant apie linksmumą, svarbu paminėti, kad juokas yra tarsi šalutinis stalo žaidimų efektas. Tai viena iš svarbiausių, kūrybinio ir malonumo teikiančio mokymosi sudedamųjų dalių. Taip pat, juokas ir puikios emocijos, kurias išgyvenate žaisdami stalo žaidimus, padeda sumažinti stresą. Taigi, tokiu būdu galėsite ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir atsipalaiduoti.

Stalo žaidimai stiprina tarpusavio ryšius bei santykius

Ar žinote žmonių, kurie stalo žaidimus žaistų vieni? Greičiausiai, ne. Juk tai žaidimas, kurio pagrindas ir yra komandinis darbas ir bendradarbiavimas. Stalo žaidimai sujungia nepažįstamus, senus draugus, kolegas ar giminaičius ir padeda ne tik sukurti naujus ryšius bei draugystes, bet ir stiprinti jau esamas. Tai puikus būdas lavinti socialinius įgūdžius, praleisti daugiau kokybiško laiko su šeima bei artimiausiais bičiuliais. Būtent to, daugelis ir pasigenda, šiomis dienomis. Tad, tuo pat metu, stalo žaidimai leidžia atsitraukti nuo išmaniųjų įrenginių ir nors trumpam pamiršti skaitmeninį pasaulį, kuriame žmonės dabar praleidžia pakankamai daug laiko. Tai tarsi grįžimas į realybę ir jos suvokimas.

Stalo žaidimai gali mažinti kraujospūdį

Kartu su streso mažinimu, juoku ir padidėjusiu laimės hormonų kiekių, stalo žaidimai gali būti efektyvūs norint palaikyti tinkamą kraujo spaudimą. Tikima, kad endorfinų gamyba priverčia raumenis atsipalaiduoti, o kraujas ima žymiai lengviau cirkuliuoti, ko pasekoje – sumažėja kraujospūdis. Na, o aukštas kraujospūdis yra asocijuojamas su arterijų pažeidimais, širdies ligomis ar net infarktu. Tad, daugiau laiko praleisdami žaidžiant stalo žaidimus, turėsite teigiamos įtakos ne tik savo nuotakai, bet ir fizinei sveikatai.

Stalo žaidimai skatina kūrybiškumą, kantrybę ir pasitikėjimą savimi

Stalo žaidimų žaidimas yra puiki proga atsiverti, parodyti savo kūrybingąją asmenybės pusę, neatrodant arogantišku. Tai puikus įrankis skatinantis pasitikėjimą savimi, ypač nedrąsiems vaikams bei kuklumu pasižymintiems suaugusiesiems. Žaidimai skatina juos mąstyti kūrybiškai, individualiai, o tai lemia ir didesnį pasitikėjimą savimi. Negana to, stalo žaidimai moko ir kantrybės. Kadangi, žaidimai gali užsitęsti, o pergalė reikalauja strategijos, labai svarbu, kantriai ir ramiai išlaukti pabaigos. Dėl šios priežasties, žaisdami mokomės kantrumo, streso nesukeliančiu ir savotiškai smagiu būdu. Tai ypač naudinga paaugliams.

Taip pat skaitykite