Kritikavo valdžią ir pristatė savo programą

Sausio 11 d. Birštono ir Prienų rajono savivaldybėse lankėsi LSDP lyderiai. Pasak partijos pirmininko Algirdo Butkevičiaus, Partijos dienos skirtos susitikimams su šalies žmonėmis ir bendravimui su partijos bičiuliais. Socialdemokratai lankėsi Jiezne, Birštone, Prienuose, N. Ūtoje, Nemajūnuose. Vėliau buvo surengta spaudos konferencija.
A. Butkevičius trumpai pristatė partijos programą, su kuria socialdemokratai eis į šių metų Seimo rinkimus.
Socialdemokratų vedlys pasisakė už tiesioginius merų rinkimus, bet norėtų, kad merams būtų suteikti platesni įgaliojimai ir apsauga nuo Tarybos narių savivaliavimo.
A. Butkevičius aiškiai pasisakė prieš švietimo objektų kaimo vietovėse uždarymą. Toks LSDP pirmininko pasisakymas tikrai turėtų pakoreguoti vietinių socialdemokratų poziciją tvirtinant rajono švietimo įstaigų pertvarkos planą. Esą dabartinis taupymas prieštarauja logikai, o komercilizacija užgožia pagrindinius švietimo sistemos tikslus. Pasak socialdemokrato, kokia jauna šeima kursis vietovėje, kurioje nėra mokyklos, medicinos įstaigos, kultūros centro? Jo manymu, tokie valdžios sprendimai taip pat skatina emigraciją.
A. Butkevičius kritikavo valdančiųjų sprendimus vykdant gyvenamųjų namų renovavimą ir tvirtino, kad riziką turėjo perimti valstybė: žmonės 5-7 metus mokėtų esamą kainą, o vėliau džiaugtųsi renovavimo rezultatais.
Socialdemokratų lyderis tvirtino, jog chaosas šilumos ūkyje rodo betvarkę ir Vyriausybėje, kuri kratosi atsakomybės. Energetikos ministerija privalėjo imtis veiksmų pažaboti esamą padėtį, bet nesiėmė, todėl tokie ir rezultatai. Svečias neigiamai įvertino ir aukštojo mokslo reformą. Esą valstybė privalėjo pagal savo poreikius planuoti specialistų paruošimą ir garantuoti tam skaičiui finansavimą, o aukštosios mokyklos turi konkuruoti, siekdamos gauti vyriausybinį užsakymą. A. Butkevičius griežtai pasisakė už gamybos atsigavimą, darbo vietų kūrimą ir padoraus darbo užmokesčio garantiją. Pasak socialdemokrato, nereikia bijoti kelti minimalų darbo užmokestį, nes tada pagyvėtų vartojimas ir biudžetas pasipildytų kitų mokesčių pavidalu.
A. Butkevičiaus nuomone, būtina skatinti žmones dirbti, kurti pridėtinę vertę. Nereikia laukti iš smulkaus verslininko pelno, reikia džiaugtis, jog jis neprašo socialinių išmokų, kurios per pastaruosius metus padidėjo 3 kartus.
Socialdemokratų lyderis sukritikavo situaciją sveikatos srityje. Apie kokį pelną gali kalbėti ligoninių vadovai? Sveikatos įstaiga turi užtikrinti paslaugos kokybę, o ne siekti pelno reikalaujant iš pacientų mokėti už lašines, švirkštus, vaistus ir kitas paslaugas.
Į naujienų portalo kvitrina.com klausimą – su kokiu šūkiu socialdemokratai eis į šių metų Seimo rinkimus? A. Butkevičius atsakė, kad šūkis nesikeis, nes socialdemokratams „Svarbiausia – žmogus“. Socialdemokratų lyderis taip pat pasisakė prieš federalinę Europos valstybę, o Bronius Bradauskas replikavo, kad mes jau buvome vienoje sąjungoje.
Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo LSDP pirmininko pavaduotojas Juozas Olekas, prezidiumo nariai Algirdas Sysas, Nijolė Dirginčienė (Birštono savivaldybės merė), Valerijus Makūnas (Kauno r. savivaldybės meras), tarybos nariai B. Bradauskas ir A. Vaicekauskas, Prienų r. savivaldybės meras Vytas Bujanauskas.

Taip pat skaitykite

8 komentarai

 1. Amen

  Tai jau ir viskas, o kur dar? Galėtų tas ponas A. ir pasirodyti, bet ne…patyliukais, slapčiomis…

 2. Audrius

  Visų pirma, keista, kad tikėjotės patekti į valdžią, nes norėjote dalyvauti rinkimuose, o dabar ,,nesigailite, kad nepapuolėte į savivaldybės tarybą“, kyla klausimas, ar tai sakote nuoširdžiai ir ar esate nusiteikę visą laiką tik kritikuoti, bet nieko patys nenuveikti?
  Antra, dėl vyro teistumo-bėda ne ta, kad jis buvo teistas, kam gali nepasitaikyti tokios bėdos, bet tame, kad rinkimų anketoje nuslėpėte šį faktą, o sąžiningoje politikoje meluoti nepriimtina (prisiminkite JAV prezidentus p.R.Niksoną ir B.Klintoną).
  Dabar trečia-nuomonei, kaip žinia, yra netaikomi tiesos kriterijai, taigi, įvairios nuomonės yra toleruotinos, iki jos netampa elementariu šmeižtu, o su išdavikais ar šmeižikais tikrai vienoje gretoje nesiruošiu stovėti, patariu ir Jums lygiai taip pat pasielgti.
  Ir ketvirta-tikrai, kaip Jūs rašote, esate stebima, nes neįmanoma nepastebėti politinio nihilizmo ir ekonominės-teisinės nekompetencijos kai kuriuose Jūsų veiksmuose, taigi, džiaugtis čia lyg ir nėra ko.

 3. Vilija Janulevičienė (IG)

  Kas dėl ankstesnio komentaro – galiu pasakyti, kad visai nesigailiu dėl to, kad nepapuoliau į savivaldybės tarybą. Antra, dėl vyro teistumo: deja, taip buvo, tačiau kiekvienoje partijoje tokių yra. Jūs manote dėl tokio įvykio turėčiau gėdytis, vengti viešumos, supykti? Klystate. Trečia: Andriui- Kiekvienas mes turime savo nuomonę. Mano nuomonė, kai kuriais klausimais, gali ir nesutapti su partijos lyderio nuomone, bet tai netrukdo dirbti žmonių naudai. Labai liūdna, kad mes matome tik partijas,o kartais šalia bijome stovėti ar bendrauti. Žinote, girdėjau sakant, kad žmogus negalintis su manimi bendrauti, nes bijo darbą prarasti. Įdomu… Ketvirta: Džiaugiuosi, kad esu stebima!

 4. Audrius

  P.Vilija, deja, atvykti į iniciatyvinės grupės susirinkimus neturėsiu galimybės, nes kaip supratau iš ankstesnio komentaro, ten tvyro “paleckininkų ” Fronto” partijos kvapas“, o aš Sausio 13-ąją stovėjau kitoje fronto pusėje. Manau, supratote, ką norėjau tuo pasakyti, taigi, sorry…ir linkiu sėkmės.