Kraštiečio paroda Vilniuje

13016849_1014565471944889_1838307997_o

Balandžio 22 d. (penktadienį) 18 val. Vilniuje, Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-3), atidaroma dailininko Petro Lincevičiaus paroda „Žemė“.

Viename memorialinio buto-muziejaus kambarių bus pristatomi specialiai šiai parodai sukurti kūriniai, kuriuos menininkas nutapė Prienų krašto muziejaus padalinyje, Vinco Mykolaičio-Putino gimtojoje sodyboje-muziejuje.

Autorius apie parodą:

„Kiekvieną kartą lankydamasis kieno nors namuose, virtusiuose muziejumi, ir apžiūrinėdamas ekspoziciją, pirmiausiai dėmesį atkreipiu į ten esančius paveikslus. Taip pat buvo ir pirmą kartą apsilankius Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute. Po apsilankymo šiame muziejuje pasigedau paveikslų, kuriuose būtų nutapyta jo gimtinė. Iš V. Mykolaičio-Putino kūrybos žinant, kokia svarbi jam buvo gimtinė, nusprendžiau bent kuriam laikui šį tarpą (tai tik mano asmeninė nuomonė) užpildyti.

Kad tapomi paveikslai būtų arčiau tiesos, laikinai apsigyvenau Vinco Mykolaičio-Putino gimtojoje sodyboje. Tapiau taip, kad paveikslai įsilietų į V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute esančią paveikslų visumą. Sodyboje ieškojau to, kas yra išlikę iš to laikotarpio, kai čia gyveno pats rašytojas, bei kaip laikui bėgant ši sodyba kito. Vinco Mykolaičio-Putino gimtąją sodybą-muziejų ir memorialinį butą-muziejų būtų galima traktuoti kaip susijusius ir kartu atskirus, daugialypius tekstus. Memorialiniame bute-muziejuje eksponuojami tapybos darbai, piešiniai ir užrašai – vieno iš tekstų atskirų sakinių parafrazės, kurios sumažina abiejų tekstų atskirtį.“

Paroda veiks iki rugsėjo 22 d.

Petras Lincevičius prieš metus Vilniaus dailės akademijoje įgijo tapybos magistro laipsnį. Šiuolaikinio meno mugėje ArtVilnius’15 buvo pripažintas geriausiu jaunuoju menininku. Menininkas trečius metus kuruoja Šilavoto „Davatkyno“ plenerus.

Daugiau apie autorių:

https://www.facebook.com/petraslinceviciusart

http://www.petraslincevicius.com

Vinco Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus
Adresas: Tauro g. 10-3, Vilnius
Darbo laikas: II-VI: 10.00-17.00
Tel. nr. +370 5 262 4480

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. matytoja

    Petro darbai seniai žavi. Neseniai mačiau Birštono sakraliniame muziejuje. Negalėjau tiesiog atsitraukti, kad ir nuo „Namelio laikui…“