Knygos „Antanas Smetona: jo visuomeninė, kultūrinė ir politinė veikla“ pristatymas

Vilija Čiapaitė

Vasario 1-ąją Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Aleksandro Merkelio knyga „Antanas Smetona: jo visuomeninė, kultūrinė ir politinė veikla“.

Ją pristatyti atvyko Liudvikas Narcizas Rasimavičius-Rasimas ir Petras Giniotas – Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarai.

Pristatydami knygą svečiai sakė, jog pirmoji monografijos laida buvo išleista Jungtinėse Valstijose 1964 metais. Lietuvai atgimstant A. Merkelis pageidavo knygą „Antanas Smetona: jo visuomeninė, kultūrinė ir politinė veikla“ perleisti Tėvynėje Lietuvoje. Taigi rašytojo, žurnalisto, Lietuvos tyrinėtojo noras tapo kertiniu akmeniu daugeliui Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarų Valstybės atgimimo 100-mečio proga, privačių rėmėjų dėka šis noras pagaliau įgyvendintas.

Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarai nukėlė klausytojus į laiką, kuomet Lietuvoje vyko gausybė plačiai visuomenei nežinomų istorinių įvykių, pasakojo apie asmenybės vaidmenį valstybėje ir tautos nenugalimą ryžtą kovoti už Tėvynės nepriklausomybę, apie vieną iškiliausių XX amžiaus Lietuvos tautinio atgimimo veikėjų, pirmąjį Lietuvos Respublikos Prezidentą, ilgametį tarpukario Lietuvos valstybės vadovą Antaną Smetoną.

Kaip žinia, Aleksandras Merkelis buvo Lietuvos literatūros tyrinėtojas, rašytojas, žurnalistas, visuomenininkas, prezidento A. Smetonos sekretorius. Gal dėl to, turėdamas tinkamą išsilavinimą, rinkdamas informaciją, taikliai perteikė įvykius monografijoje „Antanas Smetona: jo visuomeninė, kultūrinė ir politinė veikla”.

Lankydamiesi šalies miestuose ir miesteliuose Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarai Liudvikas Narcizas Rasimavičius-Rasimas ir Petras Giniotas neša žinią apie įvykius, kurie pakeitė ne tik politiką, bet ir teritorines šalies struktūras.

 

Taip pat skaitykite