Mitas, kad protezuoti dantys nereikalauja jokios priežiūros. Kai kuriems atrodo, kad jeigu jų burnos ertmėje jau yra netikri dantys, tai jie tarnaus visą gyvenimą be jokios priežiūros. Tai nėra tiesa.
Dėmesio – reikia. Ir kuo daugiau. Tokio, kaip ir tikriems dantims. Juk apnašos kaupiasi ir uždegimus sukelia tiek turintiems tikrus dantis, tiek dirbtinius.
Waterpik specialistai dalinasi patarimais – kaip reikia tinkamai prižiūrėti protezuotus dantis. Rūpinkitės jais ir jie ne tik tarnaus visą gyvenimą, tačiau ir išlaikys savo kokybę, funkcionalumą bei patrauklumą.
Protezuotų dantų priežiūros patarimai
Kasdienė burnos ertmės higienos priežiūra
Kaip ir tikriems dantims, taip ir dirbtiniams – reikia kasdieninės priežiūros. Valykite dantis du kartus per parą. Geriausia – ryte po miego ir vakare – prieš miegą. Valymui rinkitės ne tik paprastus dantų šepetukus, tačiau ir irigatorius. Jie efektyviai pašalina apnašas ir maisto likučius iš sunkiai pasiekiamų vietų, taip pat nuo liežuvio bei žandukų. Tai leis džiaugtis ne tik sveika, tačiau ir gražia šypsena.
Pašalinus apnašas, kurios ilgainiui virsta akmenimis, išvengsite ir dantų uždegimo. O jo požymiai yra raudonos dantenos, kraujas burnoje, net skausmas. Apnašos bei uždegimai pasitaiko tiek esantiems su tikrais dantimis, tiek turintiems implantus arba protezus. Jeigu nenaudojate irigatoriaus vietoje jo reikia kasdien valyti burnos ertmę su: šepetėliu + dantų siūlu + burnos skalavimo skysčiu + vieno danties šepetėliu (probleminėms vietoms).
Dantų pastos pasirinkimas
Dėl pastos verta tartis su specialistu, kuris protezavo Jums dantis. Jis geriausiai žino Jūsų situaciją, tad gali patikslinti, kokia dantų pasta tinka labiausiai. Universalus patarimas – be fluoro arba su mažesniu nei 200 ppm fluoro kiekiu.
Taip pat tobulai tinka pastos, kuriose yra gerųjų bakterijų, fermentų, kurios yra papildytos deguonimi bei įvairiais žolelių ekstraktais.
Profesionali burnos higiena
Kad ir kaip gerai rūpinatės savo burnos ertme namuose – vis tiek reikia apsilankyti pas specialistą kartą kas 6 mėnesius. Tiesa, jeigu namuose naudojate burnos irigatorių, tikėtina, kad apsilankymas bus labai trumpas ir be jokio diskomforto. Jeigu burnos ertmei skiriate per mažai dėmesio, deja, apnašų gali būti daug, tad teks laukti, kol jos bus nuvalytos. Deja, tai ne kiekvienam maloni procedūra.
Jeigu sergate periodonto ligomis – higienistas gali rekomenduoti lankytis pas jį kas 3-4 mėnesius. Asmenims, kurie yra su protezais arba implantais, dažniausiai atliekama higiena naudojant ne sodos, tačiau glicino medžiagas. Jos yra saugesnės, nebraižo protezų arba implantų paviršiaus.
Papildomi patarimai kasdieninei protezų priežiūrai
Reikia atminti, kad svarbu valyti ne tik dantis, tačiau ir visą burnos ertmę.
- Turintiems dantų protezus dažniausiai siūloma vengti labai kieto maisto kramtymo.
- Taip pat verta vengti ir labai kontrastingo maisto: šalto arba karšto.
- Po valgio labai rekomenduojama išgerti vandens. Jis bent jau dalinai pašalins maisto likučius.
- Apnašų šalinimui po valgio taip pat tinka obuolys arba morka.
- Jeigu griežiate dantimis – kovoti su tuo yra būtina. Norint išvengti dantų protezavimo pirmiausia išbandykite bruksizmo kapą, apie tai pasikonsultavę su savo odontologu.
- Stenkitės valgyti kuo mažiau maisto, kuriame yra daug cukraus.
- Gerti kuo mažiau gėrimų, kuriuose yra dažomųjų priemonių. Taip pat ir kavos.
Norint sveikos bei gražios šypsenos –– reikia reguliariai lankytis odontologo kabinete. Jis apžiūrės, įvertins ir jeigu reikia – paskirs tinkamiausią gydymo būdą. Taigi, reikia tikrai nedaug, kad dantų protezai tarnautų ilgai ir laikui bėgant, išliktų patrauklūs.