Geri darbai – jų duona kasdieninė

Vilija Čiapaitė

Jau ketvirtąjį kartą Veiverių seniūnijoje vyko šviesuolių konkursas „Via Vera 2012“. Jo metu apdovanojami nominantai, kuriuos išrenka patys gyventojai. O tokių šviesuolių, nešiojančių saulę širdyje bei ją dalinančių aplinkiniams, apstu. Tik patys gyventojai galėjo pasiūlyti nominacijai tuos, kurie be atlygio dalina šviesą, šilumą ir gerus darbus. Jau trejus metus rinkti šviesuoliai ir toliau spinduliuoja gerumu ir darbštumu, o į jų gausų būrį įsiliejo ir 2012 metų šviesuoliai. Ir tai nuostabus darinys, siejantis žmogų, žemę, gamtą, o šviesa ir šiluma spinduliuojančių žmonių vis daugėja ir daugėja ir, ką gali žinoti, galbūt visa Veiverių seniūnija švytės ir skleis vien tik gėrį ir supratimą, šilumą ir geranoriškumą, taip skatinant ir kitus tapti geresniais.

Via vera – tai tiesus kelias, kurį atrandantys tampa laimingais ir, kaip sakė Seimo narys Andrius Palionis, kai žmogus atranda veikloje savo kelią, jis tampa laimingu, ir dažnai sakoma, kad jis eina tiesiu keliu ir tai didžiausia dovana kitiems.

Pakalbintoji šio renginio organizatorė Virginija Naudžiūtė kukliai atsakė, kad ji nesanti šio renginio kūrėja, ji tik buvo mažų upeliukų sujungėja, nes pati idėja rutuliojosi seniūnijoje, Veiverių bendruomenėje. Tereikėjo tik apjungti. Ji konstatavo, kad tokie renginiai verčia žmones tapti geresniais ir matyti ne tik savo, bet ir kitų gerus darbus.

Taigi Skriaudžių laisvalaikio salė buvo pilnutėlė, o visi norintys pasveikinti nominantus atėjo ne tik su gėlėmis, bet ir džiugesiu, kuriuo norėjo pasidalinti su aplinkiniais. Į gausų sveikintojų būrį įsiliejo ir Andrius Palionis su žmona ir mama, rajono savivaldybės Tarybos nariai, vicemerė.

Ir štai paskelbiami nominantai: „Kaimo plėtra“ – ūkininkė Rasa Skučienė, kuri turi ekologišką ūkį ir su šeima prižiūri sodus, vaiskrūmius, verda skaniausias uogienes iš pačios išauginto derliaus. Nominacija „Išradingas kaimo gražintojas“ skirta Ramunei Celešienei. Jos meilė gėlėms, o prie seniūnijos pasodintos gėlės, jomis papuošti gyvenvietės stulpai džiugina ne tik vietinių, bet ir svečių akį. Nominacija „Sveikatos apsauga“ buvo įteikta medicinos seselei Rimantei Ruseckienei, kuri vietinių vadinama daktariuke. „Visuomeninės veiklos“ nominacijos įteiktos Albinai Pranaitienei ir Egidijai Cikanavičienei. E. Cikanavičienė – Mauručių kaimo bendruomenės „Mauručia“ steigėja ir pirmininkė, visuomenininkė. Daugybės darbų nesuminėsi, tačiau ji visada ir visur laukiama ir mylima, o Albina Pranaitienė, Juobūdžio bendruomenės pirmininkė, daug dirba su jaunimu, rengia puikias šventes, apie save suburdama visą Juodbūdžio bendruomenę ir jaunimą.

„Pagalba žmogui“ buvo įteikta Egidijui Gyliui, kuris savo iniciatyva vežė sunkiai gyvenantiems paties užaugintas daržoves, šoka Tryptinyje ir yra nepakeičiamas Kalėdų Senelis. Žodžiu, kam reikia – visada į jį kreipiasi ir būna išgirsti. Nominacijos „Verslo plėtra“, skirtos Linai ir Jurgiui Pažėrams, atvyko atsiimti tik vyras, nes negalima savo verslo palikti be priežiūros. „Mokslas ir švietimas“ atiteko Irenai Grinevičienei, lietuvių kalbos mokytojai, „Metų projektas“ – Juditai Simonavičienei, kurios Lesto projekto dėka labai pigiai apšviestos 3 gatvės. „Kultūra“ – Faustė ir Paulina Simonavičiūtės bei Mingailė Skiečiūtė, kurios dalyvauja įvairiuose konkursuose. 2012 metais ypatinga koncertinė sėkmė lydėjo fortepijoninį trio „Veiverių triolė”. „Jaunimo lyderio“ nominacija skirta  Rūtai Ulevičiūtei, kuri labai aktyvi bendruomenės narė, jaunimo lyderė, laimėjo ir pateko į respublikos jaunųjų lyderių programą, šiuo metu Kaune kartu su Lietuvos jaunimu mokosi rašyti projektus. Nominacija „Seniūnijos pasididžiavimas“ įteikta  Antanui Lukšai, buvusiam partizanui, kuriam suteiktas dimisijos kapitono laipsnis, 2001 metais jis buvo apdovanotas Lietuvos kariuomenės kūrėjų Savanorių medaliu, 2003-iaisiais – Vyčio kryžiaus ordino Komandoro kryžiumi. Nominacija „Sportas“ buvo įteikta Daimantei Alenskaitei, kuri kultivuoja dziudo sporto šaką ir turi laimėjimus ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje.

Buvo apdovanotas ir aktyvusis Mauručių jaunimas. Vedančioji Daiva Venclovienė pasakojo: „Turbūt kiekviena bendruomenė didžiuotųsi turėdama tokį gausų būrį aktyvaus jaunimo. Nuo 2008 metų daugelis jaunimo aktyviai dalyvauja kiekvienoje pavasario talkoje gražinant savo kaimą. Aktyviai dalyvavo rengiant Lietuvos Tūkstantmečio paminėjimo šventę Veiveriuose: dalyvavo sportinėse rungtyse, noriai prisidėjo prie bendruomenės ruošiamo kiemelio „Išsaugokime Lietuvos paveldą“. Taip pat dalyvavo Tūkstantmečio konferencijoje  „Vakar, šiandien, rytoj“. Aktyviai dalyvavo pirmajame Prienų r. bendruomenių sąskrydyje Žemaitkiemyje.

2009 m. bendruomenės nariai V. ir M. Butkevičiai leido naudotis buvusiu grūdų sandėliu. Norėdami rengti šventes ir kitus renginius, aktyviausi bendruomenės nariai ir gausus jaunimo būrys du mėnesius tvarkė ir švarino patalpas. Šios bendruomenės jaunimas nesibodi dirbti įvairius darbus bendruomenės labui. Jaunimas sugeba nustebinti ir sujaudinti mamas savo koncertais Motinos dienos šventėse. 2012 m. atstovavo Veiverių seniūnijai IV Prienų r. bendruomenių sąskrydyje Jiezne. Jie tikrai verti „Via Vera“ nominacijos, patys šauniausi tai Agnė Danisevičiūtė, Ieva Kučingytė, Liucija Stakaitytė, Viktorija Burovaitė, Faustas Levulis, Ignas Danisevičius, Osvaldas Šmitas, Eivydas Bučelis, Vytautas Mocevičius, Žygimantas Marazas, Mantvydas Ambrulevičius, Agnė Silvanavičiūtė, Monika Ambrulevičiūtė, Aleksandras Burovas, Ignas Silvanavičius, Justas Morkūnas, Linas Dambrauskas, Rūta Joneliūnaitė, Lukas Kviedaraitis, Elvinas Hunger, Jasyn Takash“. Jie jau atrado savo tiesų kelią ir norisi tikėtis, kad jų pavyzdžiu seks dar didesnis būrys jaunų žmonių.

O šventę baigė muzikinis koncertas, kurio metu visi džiūgavo. Juk taip gera, kai aplink gausu šviesuolių. Tik jų dėka gyvenimas gražėja, jų ištiestos rankos daugeliui būna it vandens gurkšnis dykumoje. Visi nominantai buvo labai kuklūs, nes sakydami padėkos žodžius labai jaudinosi pabrėždami, kad jų daromi darbai tėra tik duona kasdieninė, ir jų nesureikšmina. O tai dar vienas pavyzdys visiems, kurie nusisuka nuo džiaugsmą teikiančių darbų.

Po šventės Seimo narys Andrius Palionis facebook puslapyje parašė: „Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę pasveikinti Veiverių seniūnijos šviesuolius – kultūros, švietimo darbuotojus, ūkininkus, visuomenininkus, nuoširdžiai atsidavusius savo pašaukimui ir žmonėms. Kol mūsų krašte bus tokių žmonių, tol ir kaimai bus gyvi, ir Lietuva gražesnė. Ir visiems, kurie stengiasi, dirba, kuria, linkiu sveikatos ir sėkmės!“

Taip pat skaitykite

2 komentarai

  1. is mauruciu

    cia ne i tema,bet cikanavicienes palaidi vilksuniai mauruciu vaikus gasdina,passkambint jei negalima,prie jos pavardes simonavicienes numeris,belieka tik i policija kreiptis,kol neapkandziojo

  2. Klaidyte

    puiki šventė, džiugu kad tiek šviesuolių turi Veiverių kraštas… tikrai yra kuo didžiuotis…
    na o ir straipsnis tikrai labai geras tik keletas klaidelių – jau keli metai kaip ne V. Naudžiūtė organizuoja šį renginį… puikiame ansambliuky „Veiverių triolė“ groja Mingailė Skiečiūtė, na o jaunimo lyderė – Rūta Ulevičiūtė… 🙂