Eglės Lipinskaitės akvarelės paroda, nunešusi į spalvų dialogą su žiūrovu

IMG_2640

Vilija Čiapaitė

Kai jaučiamės pervargę, dažnai pakeliame akis į dangaus žydrynę. Kiekvienas jos mėlynumą mato savaip: vieniems jis matomas su pilku, kitiems – su violetiniu atspalviu, o dar kitiems žydras. Tai kiekvieno žmogaus pasąmonės ir vidinio pasaulio spalvos. O kokius mėlynus atspalvius mato menininkė Eglė Lipinskaitė?

Teko bendrauti su ne vienu menininku, ir kiekvienas iš jų turi savas mėgstamas spalvas, kurios dominuoja jų paveiksluose. Dabar atradau dar vieną menininko monologo parankinę spalvą…

Paroda, nunešusi į spalvų dialogą su žiūrovu

Birštono kurhauzo meno galerijoje galima aplankyti Eglės Lipinskaitės akvarelės darbų parodą, kur gali pajusti mistinį vandens, dažų ir pačios autorės vidinio pasaulio sąlytį. Pirmiausiai, man krito į akis vaizdinių ir spalvų derinys – mėlynos spalvos ir jos atspalvių visuma. Tik tada gali įžvelgti paukščių ir gamtos, o tiksliau, medžių vaizdinius, išplaukiančius iš visumos. Net pati autorė yra pasakiusi: „Mano kūryboje dominuoja mėlyni tonai, padedantys atskleisti savitą meninį pasaulėvaizdį, kupiną šviesos, jausmų, nostalgiškų vaizdinių, prisiminimų, fiksuojamos nuotaikos, akimirkos, būsenos, kurios tarsi sukuria paslapties atmosferą, įtraukia į pasakojamą istoriją“.

Antra, autorė taikliai pasakoja apie kiekvieną darbą, savo pojūčius, kurie priderinti prie paveikslo pavadinimo. Tai tarsi atsakymai į sau užduotą klausimą, ką autorė norinti pavaizduoti…

Skaidrumas ir pojūčių antplūdis magiškai, o gal net suokalbiškai verčia ieškoti atsakymų į tai, ko autorė galbūt nepastebėjo, nes kiekvienas paveikslas savo vandens ir dažų magijoje atranda vietos ir žmogaus esybei… Tyla, ramybė ir svajingas spalvų žaismas, verčiantis susimąstyti ir nuklysti į kažkur.

 

O autorė apie savo kūrybą sako: „Man kūryba – ne tik spalvų, faktūrų ir kompozicijos darna. Tai supančio pasaulio transformacija į savitus vaizdinius, subjektyvų meninį tekstą“.

Trumpai apie autorę

E. Lipinskaitė gimė Marijampolėje, kur baigė Marijampolės dailės mokyklą, vėliau studijavo menus Šiauliuose. Persikėlusi gyventi į Palangą, pasinėrė į kultūrinį gyvenimą, įsitraukė į kūrybinės grupės „Mostas“ veiklą. Nuo 2000 m. rengia bendras ir personalines parodas, veda edukacinius mokymus.

Taip pat skaitykite