„Dėkingumo” nominacijos įteiktos sporto, kultūros ir verslo atstovams

IMGP7804

Vasario 16-oji, Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Prienuose ši šventė minima ypač pakylėtai, nes būtent vasario 16 d. rajono savivaldybės gyventojams už nuopelnus kraštui įteikiamos „Dėkingumo” nominacijos.

Savivaldybės mero sudarytos komisijos svarstymui buvo pateiktos  26 kandidatūros, iš kurių 7 buvo atrinktos nominacijai gauti.

Stakliškių parapijos klebonas Alfredas Rukšta po nominacijos įteikimo pasakė, jog šis apdovanojimas skirtas visiems Stakliškių krašto žmonėms, nors įteiktas jam asmeniškai. Pasak parapijos klebono, „Dėkingumo” ženklui vieta bažnyčioje.

A. Rukšta Stakliškių parapijoje reziduoja nuo 2000 metų, o šiemet bus švenčiamas 60-asis jo dvasinės tarnystės jubiliejus. Stakliškių klebonas yra gerbiamas parapijiečių už aktyvią veiklą bendruomenės labui.

Aurimas Bartuška teigė, jog toks aukštas įvertinimas suteikia jėgų ir toliau eiti pasirinktu keliu, o kiekviename pozityviame darbe skamba Lietuvos vardas.

A. Bartuška dirba girininku Stakliškių girininkijoje, bet visą savo laisvą laiką skiria krepšinio klubui „Prienai”. Charizmatiškasis klubo direktorius jau seniai tapo neatsiejama Prienų krepšinio dalimi.

Naglis Jaruševičius, priimdamas nominaciją pabrėžė, jog ja turi būti įvertinti „Rūdupio” bendrovės darbuotojai. Būtent jie yra Prienų krepšinio komandos šuolio į elito gretas pagrindiniai rėmėjai, todėl šis įvertinimas skirtas visam „Rūdupio” kolektyvui.

N. Jaruševičius dirba bendrovės „Rūdupis” generaliniu direktoriumi, praeitais metais buvo vėl išrinktas krepšinio klubo „Prienai” prezidentu. Kaip tik tada, kai „Rūdupis” tapo pagrindiniu klubo rėmėju, Prienų komanda įsiliejo į šalies krepšinio aukščiausiąją lygą ir jau ne vienerius metus geru žaidimu džiugina žiūrovus bei garsina Prienų kraštą šalyje ir už jos ribų.

Dalytė Raslavičienė sakė, jog Valstybės atkūrimo diena – svarbiausia šventė jos gyvenime, o nuo šiol ji bus dar ir reikšmingiausia, nes rajono žmonės taip aukštai įvertino jos gyvenimo poziciją.

D. Raslavičienė – Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Prienų skyriaus pirmininkė. Jos iniciatyva šalia Veiverių buvo įrengtas Kryžių kalnelis, atstatytas partizanų bunkeris Vangų miške, o jos kasdieninę visuomeninę veiklą sunku ir įvertinti kokiais nors apčiuopiamais kriterijais.

Nominacija buvo įteikta ir niekada nenuilstančiai Antaninai Aleknavičienei, nors, jos žodžiais, tokiam aukštam įvertinimui krašte yra žymiai labiau nusipelniusių žmonių, nei ji.

A. Aleknavičienė yra nenuilstanti kūrėja. Jos pastangomis buvo įkurtas Krašto muziejus, jos rūpesčiu daugelis žmonių tapo žinomais, nes buvo ir dar bus įrašyti į Juozo Palionio labdaros ir paramos fondo leidžiamas knygas apie Prienų ir Birštono krašto šviesuolius.

Gediminas Olsevičius po apdovanojimo sakė, jog jam skirta „Dėkingumo” nominacija – tai visos verslo bendruomenės įvertinimas. G. Olsevičiaus vadovaujama bendrovė prieš 20 metų pagamino pirmąjį avilį, o šiandien UAB „Wilara” yra viena pagrindinių bitininkystės reikmenų gamintojų ir prekiautojų Lietuvoje ir Latvijoje. Praeitais metais ši bendrovė buvo įvertinta Pasauliniu bitininkystės apdovanojimu – aukso medaliu įrangos kriterijuje. Šis apdovanojimas vainikavo 2 metų G. Olsevičiaus darbą, kuriant stalinę bičių duonelės kūlimo mašiną. Dėl savo paprastumo gaminys pavadintas „Spragilu”. „Wilaros” dėka Prienai jau seniai tapo neoficialia Pabaltijo bitininkystės Meka.

IMGP7798Deja, bet „Dėkingumo” nominacijos neatvyko atsiimti garsios ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse bendrovės „Doleta” savininkas ir įkūrėjas Vytautas Silevičius. Pasak V. Silevičiaus, įmonė nesistengia plėtoti gamybos apimties, nes didžiausia įmonės produkcijos dalis – unikalūs elitiniai gaminiai.

Nominantas naujienų portalui kvitrina.com išsakė ir savo poziciją dėl „Dėkingumo” nominacijos atsisakymo:

„Visų pirmiausiai sveikinu visus žmones ir „Dėkingumo“ nominantus su Valstybės atkūrimo švente, nes jei nebūtų šios dienos, nebūtų ir dabartinių laimėjimų. Mano įsitikinimu, šios nominacijos turi būti teikiamos sąžiningiems žmonėms, kurie savo darbais daro geresnius ir kitus. Todėl sužinojęs, jog toks pat apdovanojimas bus įteiktas žmogui, kuris užsakinėjo šmeižikiškus straipsnius vietinėje ir respublikinėje spaudoje apie teisybės neatitinkantį „Doletos“ bankrotą, papirko mūsų bendrovės darbuotoją, perduodavusį užsakymus kitos įmonės naudai, ir šis šnipinėjimo faktas buvo patvirtintas teismuose, įmonės vadovui, kuris nesąžiningai atsiskaito su darbuotojais, nusprendžiau šios garbės atsisakyti, nes tokie faktai mane liūdina ir nuvertina pačią nominaciją. Nors N. Jaruševičius, UAB „Rūdupis“ vadovas, tikrai yra daug nuveikęs dėl Prienų krepšinio, tačiau jis negali būti sąžiningo verslininko pavyzdys kitiems. Galbūt tokios situacijos galima buvo išvengti, jei apdovanojimų organizatoriai aiškiai būtų įvardinę nominacijų pavadinimus ir jos nesidubliuotų“.

 Naglis Jaruševičius, paprašytas pakomentuoti V. Silevičiaus pasisakymą, atsakė, jog išsakyti teiginiai yra visiška netiesa ir jis palieka sau teisę kreiptis dėl šios informacijos paneigimo.

 

 

Apie renginį

Renginio scenarijus nebuvo perkrautas, o pradžia netgi, pavadinčiau, subtili, nes parodytas video montažas ir iškart giedota „Tautiška giesmė” nuteikė rimtam ir atsakingam darbui. Nominacijų „Dėkingumas” pristatymas ir Kauno diksilendo „DixXband” melodijos buvo gera įžanga visam renginiui.

Tolimesnį šventės scenarijų pavadinčiau žmonių darbų įvertinimo ir dėkingumo valanda.

Vienas šventės dalyvis pasakė, jog šiais metais visi nominantai buvo verti tokio aukšto rajono žmonių įvertinimo.

Simboliška, jog būtent Vasario 16-ji rajone yra aukščiausių rajono apdovanojimų įteikimo diena – padėka tiems, kurie su visais stato naują Lietuvą.

 

Taip pat skaitykite

2 komentarai

  1. Vytautas

    Nagli, dar galiu ir teismo sprendimų kopijas, jūsų užsakomųjų straipsnių patvirtinančius dokumentus įdėti į spaudą.