Birštono savivaldybės Taryboje

Šiuo metu vykstančiame Birštono savivaldybės Tarybos posėdyje pirmiausiai merė N. Dirginčienė pranešė, jog padėtas taškas baudžiamojoje byloje, kurioje ji ir du administracijos darbuotojai išteisinti pagal kaltinimus turto pasisavinimu bei kyšio paėmimu.
Tarybos nariai patvirtino deficitinį 2012 m. biudžetą (pajamas – 24508,57 tūkst. Lt ir išlaidas – 28823,97 tūkst. Lt.). Deficitas bus padengiamas 119,30 tūkst. Lt iš 2012 m. sausio 1 d. laisvų biudžeto likučių ir 4196,1 tūkst. litų iš paskolų.
Tarybos nariai vieningai pritarė gimnazijos, lopšelio-darželio „Vyturėlis“, meno mokyklos, viešosios bibliotekos ir muziejaus ataskaitoms.
Svarstant klausimą dėl mokyklų pertvarkos 2012-2015 m. bendrojo plano, buvo pasidžiaugta, jog nežiūrint į tai, kad mažėja vaikų skaičius, Birštono Vienkiemyje bus išsaugota mokykla-darželis. Tiesa, ji virs daugiafunkciniu centru.
Tarybos nariai priėmė spendimą sudaryti apleistų arba neprižiūrimų pastatų ir statinių sąrašą, kurių savininkams  ateityje bus taikomi didesni turto ir žemės nuomos mokesčiai.
Svarstant posėdyje šį klausimą prasidėjo politinė diskusija, kas šioje situacijoje kalčiausias – Vyriausybė ar savivaldybė. Visgi po V. J. Tankevičiaus replikos buvo nutarta, kad pirmiausiai apleistus pastatus turi sutvarkyti pati savivaldybė, o paskui spausti ir privačių apleistų pastatų savininkus.
Tarybos nariai atleido iš pareigų (dėl ligos) muziejaus direktorių Vidmantą Stanislovą Puskunigį bei laikinai eiti muziejaus direktoriaus pareigas pavedė Romai Zajančkauskienei.
Taryba, Birštono gimnazijos direktoriaus Alvydo Urbanavičiaus prašymu, sumažino jam priedą (5 proc.) prie atlyginimo.

 

 

Taip pat skaitykite

2 komentarai