Vilija Čiapaitė
Meno mokykla – tai namai, kuriuose kiekvienas gali atrasti savo kertelę, kur galima pieštuku, teptuku, adata su siūlu, muzika išreikšti svajones. Kasmet čia renkasi tie, kuriems menas yra neatsiejama gyvenimo dalis, o patekti į į jo labirintus padeda visa siela atsidavę žmonės – mokytojai.
Retam atrodo, jog dažai ir teptukas – tai tik, kaip sakydavo senoliai, „maliavonės“, o čia gali atrasti tokias dailės subtilybes ir niuansus, jog tapydamas, liedamas akvarelę susilieji su minčių pagalbininkais ir mokytojo patarimais ir pamatai darbo rezultatus – puikius paveikslus.
O nagingos ir meno dirbinių ištroškusios rankos visada pasuka, palenkia, susiuva, išlieja, suklijuoja taip, kad maži kūrinėliai tampa meniški ir mieli sielai. Kai kurie nukeliauja į dovanų maišelius, kai kuriais moterys pasipuošia pačios. Tačiau „idėjų generatorius“ mokytoja Vilma Krasauskienė vėlgi čia priverčia nesustoti, o mintis perkelti ant mažų ar didesnių meno kūrinių.
Muzikos mokytojai moko kiekvienos gamos, natos skambesio, kad šie virstų muzika. Pripratina susigyventi su muzikos instrumentais ir viską nuspalvina garsais, kurie tampa antruoju gyvenimu.
Toks gyvenimas verda Birštono meno mokykloje. Be su menu ir muzika susijusių mokytojų čia yra ir žmonės, kurie ieško galimybių, kad šios dvasinės vertybės būtų ir toliau ugdomos, kad vyktų mokyklų iš kitų šalies kampelių susiliejimas, kad mintys ir idėjos persipintų ir būtų įpučiamas naujas vėjas, skatinantis kurti, tobulėti.
Taigi, birželio 10 dieną Birštono meno mokyklos Menininkų kiemelyje vyko net trijų projektų pristatymas.
Pirmojoje dalyje vyko plenero ,,Birštono etiudai 2015 m.“ uždarymo ceremonija (iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros tarybos bei Birštono savivaldybės). Į plenerą atvyko mokiniai ir mokytojai iš Kaišiadorių meno, Marijampolės dailės, Šakių meno, Kėdainių dailės mokyklų bei Baltarusijos Vileikos gimnazijos. Šaunu, jog plenere dalyvavo ir Birštono meno mokyklos mokiniai bei mokytojai. Plenero vadovas, idėjos autorius dailės mokytojas-ekspertas Remigijus Janušaitis.
Antroje dalyje vyko Etnokultūrinio plenero atidarymo ceremonija, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba bei Birštono savivaldybė. Atvyko jaunieji dizaineriai iš Kauno rajono Lapių pagrindinės mokyklos bei Šiaulių profesinio rengimo centro, o kartu ir Birštono meno mokyklos mokiniai. Plenero vadovė ir idėjos autorė dizaino mokytoja- metodininkė Vilma Krasauskienė.
Trečioji projekto dalis – tai kūrybinės stotelės ,,Įkvėpimo minutė“. Jos metu buvo atidaryta kompozitorių stotelė, o meno mokyklos mokiniai kviečiami groti. Ši projekto dalis skirta M. K. Oginskio metams. Skambėjo šio kompozitoriaus polonezas. Šios idėjos autorius – Valerij Sogočiov.
Pianino apipavidalintojai Dailės skyriaus mokiniai ir mokytojai privertė instrumentą tapti ne tik muzikos išgavėju, bet ir meno dalimi, kuris pražydo spalvomis, išnirusiomis iš brandaus rūbo.
Visiems buvo gera stebėti madų šou, kur ekstravagancija pynėsi su linu, mūsų kasdieniu palydovu, parodą, kuri įaugo ir nušvito dienos šviesoje ir gamtos apsuptyje, muzikos garsai privertė nutilti ir pasimokyti muzikavimo paukščius. Gera pabūti, susivienyti ir pasidžiaugti darbais, kurie daugumai yra neatsiejama gyvenimo dalis, ja dalijamasi, puoselėjama. O projektai, kurių pagalba pasiekiama daug daugiau, ypač džiugina meno mokyklos direktorę Laimutę Raugevičienę, kuri su savo komanda tikrai nesustos ir sieks, kad Birštono meno mokykla visiems, atėjusiems į ją, taptų namais, kuriuose jie laukiami, mokomi to, kad galėtų pasakyti: „Aš čia tapau tuo, kuo norėjau tapti”.