Birštono „Avangardas 2014“ – laiptelis tobulėjimui

IMGP9643Avangardizmas – modernistinė kūrybos kryptis, kuri kiekvieną pavasarį suburia menui neabejingus moksleivius ir jų vadovus į Birštoną.

Birštono meno mokyklos dizaino studijos vadovė Vilma Krasauskienė jau vienuoliktąjį kartą sukvietė jaunuosius dizainerius iš visos Lietuvos su daugiau kaip 30 kolekcijų, kurias parodė mums, žiūrovams, svarbiausiems teisėjams.

Šį kartą atvyko svečiai iš Kauno, Panevėžio, Marijampolės, Visagino, Kalvarijos, Gargždų, Rokiškio, Kauno rajono Lapių bei Akademijos ir, be abejo, Birštono meno mokyklos. Jaunieji dizaineriai ir jų vadovai su savo kolekcijomis nustebino ne vieną. Ypač daug dėmesio buvo skirta teatrališkumui, nes šie metai skirti teatrui.

Jau tradicija tapęs renginys kiekvienais metais tampa vis populiaresnis. Ir šis XI-asis avangardinis mados konkursas – festivalis „Avangardas 2014“ – buvo tikrai pilnas netikėtumų ir grožio bei spalvų muzikos.

Šį kartą visos kolekcijos buvo vertos dėmesio ir, kaip sakoma, aplodismentų. Žavios manekenės, vilkėdamos iš brangesnių audinių pasiūtus rūbus, puikiai derėjo prie aplinkos. Spalvinė gama, galiu pasakyti, tikrai buvo gana subtili. Daugumoje kolekcijų buvo naudojamos baltos, juodos ir raudonos spalvos. Jos tarsi atspindėjo klasiką. Gana spalvingos kolekcijos dominavo jaunųjų dizainerių, gyvenančių jaunatvišku žavesiu ir meile gamtai. Jų, pavasariu ir vasara spindinčiuose rūbuose, buvo jaučiama jaunystė ir žaismingumas.

Ne vieną kolekciją „puošė“ vaikinai. Jų buvimas tarsi papildė subtilų merginų žavesio pilną podiumą. Ir tai puiku, nes vaikinai tampa vis drąsesni ir nesibodi pakilti į sceną.

Šį kartą komisijai teko gana sudėtinga misija, nes peržiūrėti tokį skaičių kolekcijų tikrai sunkus darbas. O komisijos pirmininkė, Prienų KLC direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai, choreografė Ligita Gedminienė ir komisijos narės, drabužių dizainerės Reda Paulauskė ir Ugnė Martinaitytė, Prienų meno mokyklos dainavimo mokytoja metodininkė Reda Černiauskienė bei dailės mokytoja Kristina Žukienė dirbo it bitelės. Juk tai atsakingas darbas, lemiantis jaunųjų manekenių ir dizainerių nuotaikas, norą kurti ir tobulėti.

Šį kartą komisijai teko spręsti, kam gi atiteks pirmosios trys vietos, o taip pat išrinkti 6 nominacijas: elegantiškiausią, originaliausią, teatrališkiausią, muzikaliausią, avangardiškiausią bei spalvingiausią. Be to, UAB „Terina“ įsteigė apdovanojimą vienam iš modelių – fotosesiją.

Nominacijos ir nuostabios dailininkės Aušros Deltuvienės pagamintos molinės sraigės – Birštono meno mokyklos herbo atvaizdas, jauniesiems kūrėjams turėjo priminti išvyką į Birštoną.

Pagaliau paskelbti prizininkai ir nominantai. Vieni džiūgavo, kiti gi atsidusę sau davė žodį, jog kitais metais atvyks su geresnėmis kolekcijomis ir idėjomis, kurių šiais metais pasisėmė iš apdovanotųjų.

Džiugu, kad trečiasis pagrindinis prizas atiteko Birštono meno mokyklos Dizaino studijos moksleivių kolektyviniam darbui „Nykštukas ir miško fėjos“, įkvėpęs mažuosius modelius ateities planams. Kiti prizai iškeliavo į kitus Lietuvos miestus ir miestelius.

Šaunus renginys baigėsi, tačiau atgarsiai ilgai sklis po Lietuvą, nes jaunimas dar tikrai gali tobulėti, mokytis, kurti bei parodyti mums savo svajones, virtusias realybe.

Vilija Čiapaitė

Taip pat skaitykite