Birštone viešėjo Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda

Rugsėjo 8 d., Birštone viešėjo Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda kartu su antrąja sekretore Fumiko Azuma ir tradicinio japoniško popieriaus washi parodos „Popierius įvairiai“ autorius Sadao Mino.

Birštono savivaldybėje ambasadorius susitiko su Birštono savivaldybės mere Nijolė Dirginčiene, kalbėjosi apie glaudžius Japonijos ir Lietuvos ryšius, išaugusį japonų turistų susidomėjimą lietuvių kultūra ir istorija. Toyoei Shigeeda domėjosi, koks yra Birštono kurorto išskirtinumas, kokios sveikatingumo ir sveikatinimo paslaugos čia teikiamos, kokie įgyvendinami projektai. Ambasadorius teigė, jog turistai iš Japonijos domisi lietuvių kultūra, vis labiau „atranda“ Lietuvos kurortus, vertina kokybiškas paslaugas, o svarbiausia jiems – asmeninis bendravimas ir nuoširdumas. Merė N. Dirginčienė teigė, jog turistai iš Japonijos yra visuomet laukiami Birštone, ir ateityje bus stengiamasi, kad Birštonas būtų tas kurortas, į kurį svečiai iš Japonijos norėtų atvykti ir dar daug kartų sugrįžti. Su ambasadoriumi merė aptarė bendradarbiavimo turizmo, verslo, sveikatinimo ir kultūros srityse galimybes. Planuojama organizuoti bendrus kultūros renginius, festivalius, rengti susitikimus su verslo asociacijos atstovais. Po susitikimo savivaldybėje svečiai aplankė svarbiausius Birštono turizmo objektus, susipažino su „Eglės“ sanatorijoje teikiamomis sveikatinimo ir sveikatingumo paslaugomis, lankėsi baseinų ir pirčių komplekse, Gintaro terapijos kambaryje, apžiūrėjo mineralinio vandens, purvo ir kitas procedūras.

Birštono sakraliniame muziejuje vyko Sadao Mino tradicinio japoniško popieriaus washi parodos „Popierius įvairiai“ atidarymas. Jo metu visus susirinkusius sveikino Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda, apie parodą papasakojo jos autorius Sadao Mino, už vizitą ir gražų bendradarbiavimą dėkojo Birštono merė N. Dirginčienė.

Japonijoje pagamintas popierius vadinamas washi. Meistras Sadao Mino popierių ekspozicijai gamino iš japoniško popiermedžio, gaisrenos, papiruso, laukinių žolių. Pamirkius popierių gamtoje aptinkamuose natūraliuose dažuose, sukuriami modernūs washi kūriniai, atspindintys Okinavos, kurioje menininkas gyvena ir kuria, šviesą ir augmeniją. Po parodos atidarymo Washi popierių mokėsi gaminti ir mažieji birštoniečiai – edukaciją surengė pats parodos autorius.

 

Birštono savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite