Prienų „TonyBet“ krepšininkai po pertraukos „sumindė“ svečius iš Rygos

IMGP6468Vasario 15 d. Prienų „TonyBet“ krepšininkai žaidė BBL čempionato grupės varžybų rungtynes su Rygos „Barons kvartals“ komanda.

Mačo pradžioje supykdę savo strategą, Prienų žaidėjai taip įsibėgėjo, jog po pertraukos leido svečiams iš Latvijos įmesti į savo krepšį tik 20 taškų.  Prieniškiai laimėjo rungtynes 35 taškų skirtumu (103:68) ir iškovojo 10 pergalę grupės varžybose.

Prieš rungtynes

Prienų „TonyBet“ komandoje BBL čempionato grupės rungtynėse su „Barons kvartals“ krepšininkais iš Rygos nematysime Gintaro Kadžiulio. Pasak trenerio Mindaugo Arlausko, Mindaugas Lukauskis ir Žygimantas Janavičius turėtų pasirodyti aikštelėje.
„Šios rungtynės yra vienas iš pasiruošimo etapų mačui su Lietkabeliu“, todėl ilsėtis nėra kada“, – tikino M. Arlauskas.
Ž. Janavičius naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog bandys tinkamai įsilieti į komandos žaidimą, bet kaip tai pavyks, matysime po rungtynių.

Rungtynės prasidėjo Artūro Valeikos, kuriam šiame mače buvo patikėtos komandos kapitono pareigos, dėjimu (2:0). Varžovai atsakė netikėtu spurtu (4:8). Komandos apsikeitė taikliais metimais (6:10). Toks scenarijus labai nepatiko „TonyBet“ vyr. treneriui Virginijui Šeškui, kuris suskubo paimti minutės pertraukėlę. Būtent po jos Prienų komandos žaidimas pasikeitė, aikštelės šeimininkai perėmė iniciatyvą ir po Ž. Janavičiaus taiklių baudos metimų įgijo 12 taškų persvarą (28:16). Deja, bet prieniškiai  sugebėjo per 1,5 min. išbarstyti savo pranašumą ir po pirmojo kėlinio pirmavo tik 4 taškais (30:26).

Kėlinio pradžioje svečiai iš Latvijos sumažino skirtumą iki dviejų taškų (30:28). Bet aikštelės šeimininkai neleido varžovams perimti iniciatyvos ir po Arvydo Šikšniaus dvitaškio įgijo 7 taškų pranašumą (37:30). Kėliniui įpusėjus, po taiklaus M. Lukauskio metimo,  aikštelės šeimininkai jau turėjo 8 taškų persvarą (45:37). Dar po kelių atakų A. Šikšnius padidino aikštelės šeimininkų persvarą iki 9 taškų (50:41). Vis tik varžovai, kaip ir pirmajame kėlinyje, sugebėjo sumažinti skirtumą iki 6 taškų (54:48).

IMGP6529Trečiasis kėlinys

Po pertraukos Prienų krepšininkai  iškart pradėjo dominuoti aikštelėje ir įpusėjus trečiajam kėliniui „TonyBet“ pranašumas šoktelėjo iki 12 taškų (64:52). Antroje kėlinio pusėje aikštelės šeimininkų persvara padidėjo iki 20 taškų (72:52). Tiesa, varžovai, kaip jau tapo įprasta, kėlinio pabaigoje labai greitai išnaudojo Prienų komandos stabtelėjimą ir sumažino skirtumą iki 13 taškų (72:59). Tašką trečiajame kėlinyje padėjo, pataikęs tritaškį,  Laimonas Kisielius (75:59).

Kėlinio pradžioje, po dviejų Vaido Čepukaičio taiklių metimų, Prienų komanda atkūrė 20 taškų persvarą (79:59), o kėliniui įpusėjus „TonyBet“ pranašumas jau siekė 27 taškus (90:63). Iki rungtynių pabaigos likus 2,4 min. M. Lukauskis padidino aikštelės šeimininkų persvarą iki 28 taškų (96:68). V. Čepukaitis pataikė dvitaškį, ir komandas jau skyrė 31 taškas (99:68). Sirgaliai pradėjo skanduoti „šimtą“, ir Tomaš Romanovskij jų prašymą išpildė (101:68). V. Čepukaitis dar pridėjo du taškus baudos metimais, ir „TonyBet“ šventė pergalę 35 taškų skirtumu (103:68).

Prieniškių vyr. treneris Virginijus Šeškus po rungtynių sakė, jog pirmoje mačo pusėje komanda žaidė padrikai ir leido varžovams įmesti net 48 taškus:

„Tai blogo žaidimo pasekmė, taip gintis negalima. Gerai, kad antroje rungtynių pusėje pradėjome žaisti kaip dera – ir iškart rezultatas. Likau patenkintas, kaip „vaikščiojo“ kamuolys, nors neretai perdavimų ir būdavo per daug“.

„TonyBet“ gretose šeši žaidėjai pelnė daugiau negu 10 taškų. Mindaugas Lukauskis į varžovų krepšį įmetė 19 taškų, Artūras Valeika pelnė 17, po 14 Vaido Čepukaičio ir Arvydo Šikšniaus sąskaitose, 11 prie pergalės pridėjo Žygimantas Janavičius (10 rezultatyvių perdavimų), 10 – Martynas Linkevičius (10 atkovotų kamuolių).