Prienų komanda šeštadienio kovą dėl BBL čempionų vardo pradės nuo minus 5 taškų

prienai

Balandžio 10 d. Prienų „TonyBet“ krepšininkai pralaimėjimu pradėjo BBL finalo seriją. Pirmosiose rungtynėse Šiauliuose prieniškiai 5 taškų skirtumu nusileido „Šiaulių“ krepšininkams (57:62). Prienų komanda ketvirtojo kėlinio pradžioje persvėrė rezultatą savo naudai, bet nesugebėjo išlaikyti pranašumo ir pačioje rungtynių pabaigoje leido varžovams įgyti 5 taškų pranašumą.

 

Pirmasis kėlinys

Rungtynių pradžia nebuvo palanki „TonyBet“ krepšininkams. Aikštelės šeimininkai pelnė pirmuosius keturis taškus (4:0). Laimonas Kisielius atsakė taikliu tritaškiu (4:3). Deja, klaidos neleido pavyti varžovų, ir „Šiauliai“ pabėgo (9:3). Prieniškiai po Žygimanto Janavičiaus dvitaškio ir Mindaugo Lukauskio tritaškio sumažino skirtumą iki vieno taško (9:8). Bet ir šis spurtas neturėjo pratęsimo, nes aikštelės šeimininkai atakavo taikliau ir vėl padidino savo pranašumą iki 9 taškų (19:10). Ž. Janavičius kėlinio pabaigoje sumažino skirtumą iki 7 taškų, ir po pirmojo kėlinio „TonyBet“ atsiliko rezultatu 19:12.

Antrasis kėlinys

Ž. Janavičius individualiais veiksmais sumažino skirtumą iki 5 taškų (19:14), bet kėliniui įpusėjus aikštelės šeimininkai jau turėjo 7 taškų persvarą (23:16). Prienų komandos strategas per minutės pertraukėlę pabandė sustyguoti komandos žaidimą, bet taškų praraja padidėjo iki 10 (28:18). Ir tik po dar vienos minutės „TonyBet“ krepšininkams pavyko sustabdyti aikštelės šeimininkų siautėjimą. M. Lukauskis pelnė 5 taškus iš eilės ir sumažino skirtumą iki 5 taškų (28:23). Vis tik ir po dviejų kėlinių aikštelės šeimininkų persvara siekė 7 taškus (30:23).

Žvilgsnis iš šalies (I)

Pirmoje rungtynių pusėje Prienų komandos pataikymas iš trijų taškų zonos buvo tragiškas. „TonyBet“ krepšininkai pataikė tik 3 metimus iš 17 bandymų.

Trečiasis kėlinys

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje pasikeitė. Prienų krepšininkai perėmė iniciatyvą, ir po Gintaro Kadžiulio tritaškio komandas skyrė 4 taškai (34:30). Tiesa, aikštelės šeimininkai nesiruošė stebėti Prienų atsigavimo ir padidino savo pranašumą iki 7 taškų (40:33).
Martynas Linkevičius pataikė tritaškį, Ž. Janavičius pridėjo dvitaškį ir „Šiaulių“ pranašumą sumažino iki dviejų taškų (40:38).  Trečiajame kėlinyje Prienų komanda pranoko aikštelės šeimininkus, bet prieš lemiamą kėlinį vis dar turėjo 4 taškų deficitą (44:40).

Ketvirtasis kėlinys

Kėlinio pradžioje prabilo tolimoji „TonyBet“ artilerija – po M. Lukauskio ir Arvydo Šikšniaus dviejų tritaškių prieniškiai persvėrė rezultatą savo naudai (46:49). Bet paskui komandos puolimas sustojo, aikštelės šeimininkai pasinaudojo šia proga ir įgijo dviejų taškų persvarą (51:49). Prienų komanda dar kartą sužaidė patikimai ir po dviejų atakų vėl pirmavo (51:53). Likus iki kėlinio pabaigos 1,5 min. „TonyBet“ komanda vis dar pirmavo vienu tašku (56:57).
Bet rungtynių pabaigoje Virginijaus Šeškaus auklėtiniai sužaidė neatsakingai. Pagrindinis įžaidėjas Ž. Janavičius ėmėsi iniciatyvos, bet visi jo metimai skriejo pro šalį, o „Šiauliai“ pataikė visus savo metimus ir prieš atsakomąsias rungtynes Prienuose įgijo 5 taškų kraitį (62:57).

„TonyBet“ komandoje daugiausiai taškų pelnė Mindaugas Lukauskis (18). Arvydo Šikšniaus sąskaitoje 10 taškų, Žygimanto Janavičiaus -8, Martyno Linkevičiaus ir Gintaro Kadžiulio – 7, Laimono Kisieliaus -5, Vaido Čepukaičio – 2.

Žvilgsnis iš šalies (II)

Kaip vertinti Prienų komandos pasirodymą BBL finalo serijos pirmosiose rungtynėse? Komanda sužaidė neblogai, bet kai kurie žaidėjai neišnaudojo šimtaprocentinių progų. Komanda parodė tvirtą charakterį ir sugebėjo primesti varžovams savo žaidimą. Deja, bet pagrindiniam komandos centrui Artūrui Valeikai kritimas rungtynėse su estais be pasekmių nepraėjo, ir jis, sužaidęs Šiauliuose tik keletą minučių, daugiau nebežaidė dėl skausmų.
Tiesa, komandos sudėtyje jau buvo Laimonas Kisielius ir Arvydas Šikšnius.
Vyr. treneris V. Šeškus po rungtynių pasakė, jog bendru rezultatu yra patenkintas, o žaidėjai nusiteikę kovai.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Rasa

    Manau, kad mūsų vyrams penkių taškų minusas yra ne persvara ir jie rytoj tikrai laimės ir susikraus didesnę persvarą nei penki taškai.
    Tik keista, kad internete kai kur Šiaulių treneris giriasi, jog yra patenkintas Šiaulių gynyba… Man tai juokinga. Prieniškiai per visas varžybas metė 35 tritaškius! Šiaulių pergalė daugiau paremta, manau, ne gynyba, o tame, kad prieniškiams nekrito tritaškiai. Namie, tikiuosi ir manau, bus tikrai kitaip ir BBL pirma vieta bus laimėta mūsų. Sėkmės rytoj – namų sienos padeda! 😉