Automobilio techninė apžiūra: 10 veiksnių, į kuriuos būtina atsižvelgti

Turėti didelį automobilių parką iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kaip labai nesudėtinga užduotis, tačiau automobilių techninė priežiūra paprastai reikalauja didelių laiko sąnaudų ir nemenkų investicijų. Dėl šių priežasčių yra labai svarbu reguliariai atlikti automobilių techninę apžiūrą, kad visuomet būtume tikri, jog jie yra tinkamiausios techninės būklės. Jei esate automobilių parko savininkas, vienas iš pačių svarbiausių aspektų yra kiekvienos jums priklausančios transporto priemonės patikra ir įvertinimas. Visa tai padeda užtikrinti savalaikį transporto priemonių remontą ir sumažinti galvos skausmą. Tai padeda lengviau planuoti su jūsų verslu susijusias išlaidas, nes automobilių remonto būtinybė jūsų neužklumpa tuomet, kai to nesate suplanavę, o kiekvieno automobilio techninių apžiūrų galiojimą galite pasitikrinti iš carone.lt parsisiųstoje programėlėje  

Taigi, kad visą tai atlikti taptų paprasčiau, pateikiame jums 10 svarbiausių veiksnių, į kuriuos būtina atsižvelgti tikrinant savo transporto priemones.

  1. Patikrinkite stabdžius

Automobilio stabdžiai yra viena iš svarbiausių reguliariai atliekamos transporto priemonės techninės apžiūros dalių. Stabdžių patikrą galite atlikti stabdydami pasiekus 40 km/val. greitį, o paskui dar kartelį stabdydami pasiekę didesnį greitį. Jei pastebite, kad automobilio stabdžiai tarytum pulsuoja, juos reikėtų nedelsiant pakeisti.
Taip pat visuomet rekomenduojama pamatuoti automobilio stabdžių trinkelių plotį nuėmus priekinį ratą. Jei trinkelių storis mažesnis nei 3,2 mm, jas būtina kuo skubiau pakeisti. Žinoma, visuomet reikia patikrinti ir avarinį stabdį. Jį geriausia tikrinti nuvažiavus automobiliu iki nuokalnės viršaus ir, įjungus neutralią padėtį bei avarinį stabdį, riedėti žemyn. Tokiu būdu suprasite, ar transporto priemonės avarinis stabdis veikia tinkamai, ar vis dėlto reikėtų remonto.

  1. Patikrinkite žibintus

Automobilio žibintai vaidina labai svarbų vaidmenį padedant vairuotojams tamsiuoju paros metu. Todėl atliekant automobilio techninę apžiūrą, būtina patikrinti jos priekinius ir galinius žibintu. Įvertinkite, ar tinkamai veikia tolimosios, ir artimosios šviesos. Taip pat įvertinkite, ar žibintai tvirtai pritvirtinti, nėra įtrūkimų jų korpuse ir ar korpuse nesusidaro kondensatas. Žinoma, turėtumėte atlikti ir stabdžių bei abiejų pusių posūkių žibintų patikrą.

  1. Patikrinkite padangas

Automobilio padangos užtikrina sklandų jo važiavimą. Turite įsitikinti, kad kiekvienos jūsų transporto priemonių parke esančios automobilio padangos yra tinkamos būklės, kad būtų užtikrintas pastovus atramos lygis. Be to, automobilio padangos turi būti tinkamos naudoti konkrečiomis oro sąlygomis. Jų slėgis turi būti pakankamas, jose neturi būti jokių įpjovimų ir įtrūkimų. Taip pat reikia patikrinti ratų suvedimą, kad būtų užtikrintas sklandus važiavimas.

  1. Patikrinkite saugos diržus

Automobilio saugos diržai visuomet privalo būti optimalios būklės. Tai yra pagrindinė saugumo priemonė, eismo įvykių metu padedanti išvengti nelaimingų nutikimų. Kai tikrinsite saugos diržus, įsitikinkite, kad jie tinkamai užfiksuoti ir ar jie turi sukibimą.

  1. Patikrinkite garsinį signalą

Apie automobilio garsinį signalą dažnai yra nepagalvojama, tačiau jo patikra yra labai svarbi. Tai būdas užtikrinti, kad transporto priemonės vairuotojas galės tinkamai informuoti kitus eismo dalyvius. Taigi, būtinai patikrinkite, ar jūsų automobilių parke esančių transporto priemonių garsiniai signalai tinkamai veikia. Kaip tai padaryti? Tiesiog spustelėkite garsinį signalą 2-3 kartus, kad patikrintumėte, ar jis tinkamai veikia. Be abejo, turite įvertinti ir jo garsumo lygį, kadangi tai yra ypatingai svarbu, kai transporto priemonė dalyvauja eisme.

  1. Patikrinkite sankabą

Būtinai patikrinkite, ar automobilio sankaba tinkamai įsijungia ir išsijungia. Automobiliui važiuojant laikykite koją ant pedalo ir įjunkite pavarą. Pavaros turi persijungti be jokio nemalonaus ir įtartino garso. Patikrinkite skysčio lygį hidrauliniu būdu valdomoje sankaboje ir trosų – trosine sankaba valdomoje sankaboje. Naudojant sankabą, ji neturi slysti ir sklisti degėsių kvapas ar šlifavimą primenantis garsas.

  1. Patikrinkite skysčių lygį

Po variklio dangčiu reikėtų patikrinti stabdžių skysčio lygį. Taip pat patikrinkite ir priekinio stiklo plovimo lygį. Patikrinkite variklio alyvos kokybę ir lygį. Tai yra ypatingai svarbi kiekvienos transporto priemonės techninės priežiūros dalis, kuri leidžia užtikrinti sklandų automobilio variklio darbą.

  1. Patikrinkite bamperius

Bamperių tikrinimas yra labai paprastas procesas, kurį galima atlikti ir vizualiai. Patikrinkite, ar priekinis bamperis yra patikimai pritvirtintas, ar ant jo nesimato jokių pažeidimų ir gedimų. Tuomet lygiai tą patį procesą atlikite ir su galiniu automobilio bamperiu.

  1. Patikrinkite langų šildymą

Oro kondicionierius yra labai svarbus ne tik vasarą, tačiau ir žiemą, kuomet prireikia atitirpinti užšalusius automobilio langus. Vairuotojui gali būti sunku įžiūrėti transporto priemonės išorę, jei priekinis stiklas yra pasidengęs ledu. Dėl to taip pat gali įvykti daug nelaimingų nutikimų. Siekiant, kad taip nenutiktų, patikrinkite, ar langai yra tinkamai šildomi iš abiejų automobilio pusių.

  1. Patikrinkite veidrodėlius

Vidiniai ir išoriniai automobilio veidrodėliai yra labai svarbūs norint matyti kitas transporto priemones, važiuojančias iš paskos arba šalia jūsų. Tinkamai veikiantys veidrodėliai padės, kai reikės pastatyti automobilį, važiuojant pakeisti eismo juostą ir kitais atvejais. Patikrinkite šoninius automobilio veidrodėlius, ar jie abu yra tinkamai sumontuoti ir geros būklės. Tą patį padarykite ir su galinio vaizdo veidrodėliu, išbandydami jo reguliavimą.

Automobilių parko valdymas – atsakingas procesas

Siekiant efektyviau valdyti savo automobilių parką, turite atsižvelgti į visus pirmiau nurodytus patarimus, kad užtikrintumėte saugesnį savo transporto priemonių eksploatavimą. Žinoma, be visų minėtų patarimų, taip pat turėtumėte patikrinti automobilių akumuliatorius, greičių dėžės būklę, valytuvus ir kitus valdiklius. O tam, kad visas šis procesas taptų lengvesnis ir niekuomet nepamirštumėte apie savalaikę transporto priemonių techninę apžiūrą, galite pasinaudoti „carOne“ mobiliąja programėle, kuri primins apie techninę apžiūrą, draudimo galiojimo pabaigą ir kt.

Taip pat skaitykite