Administracija Tarybai pateikė sprendimą, kuris jau įgyvendintas

b9915ca2268e

Vacys Staknys

Prienų rajono savivaldybėje ne vienas vietinio susisiekimo autobusų maršrutas yra nuostolingas. Savivaldybės administracija jau kurį laiką ieško būdų, kaip sumažinti nuostolius, ir rugsėjo 29 d. Tarybos posėdžiui pristatė sprendimo projektą dėl kai kurių maršrutų reorganizavimo.

Diskusijų metu paaiškėjo, jog rajone bandoma įgyvendinti tokią autobusų maršrutų seką, pagal kurią gyventojams užtikrinamas susisiekimas su seniūnijų centrais, o persėdus į kitą autobusą – ir su rajono centru.

Tarybos narė Loreta Jakinevičienė administracijos veiksmus pavadino neteisėtais, nors sprendimo projektą pristatęs Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas Henrikas Vepštas tvirtino, kad prieš pateikiant sprendimo projektą vyko bandymai, kurie, anot H. Vepšto, pasitvirtino.

Pasak opozicijos lyderės, tokia praktika, kai administracija veikia be Tarybos patvirtinimo, Tarybos sprendimus verčia farsu.

Pasak sprendimo projekto pranešėjo, maršrutų reorganizacija leis sumažinti nuvažiuotų kilometrų kiekį 5734 km, o vienas kilometras įvertinamas 0,8 euro.

Tarybos posėdžio metu buvo iškeltas klausimas dėl maršruto Prienai – Veiveriai pratęsimo iki Mauručių. Taip pat buvo pabrėžta, jog ryte, vykstant iš Jiezno, autobusas į Prienus atvyksta jau po 8 val. ryto ir žmonės, kurie dirba rajono centro įmonėse, priversti vėluoti į darbą.

Taryba patvirtino savivaldybės administracijos pateiktą maršrutų reorganizavimo planą. Pagal šį planą panaikintas maršrutas Prienai –Jieznas – Stakliškės – Medžionys.

Maršrutas Nr. 4 pakoreguotas. Dabar autobusas, kuris vyksta iš ryto maršrutu Stakliškės (išvyksta 7.30) – Prienai, prieš tai kursuos maršrutais: Stakliškės – Užuguostis – Stakliškės, Stakliškės – Medžionys – Stakliškės. O antradieniais ir penktadieniais iš pradžių iš Stakliškių nuvyks į Vyšniūnus, grįžęs vyks, kaip įprasta, į Užuguostį, vėliau į Medžionis.

Vykstantis iš Stakliškių autobusas neaplenks Jiezno ir Birštono. Iš Prienų į Stakliškes Nr. 4 maršruto autobusas išvyksta po pietų.

Taip pat panaikinamas maršrutas Prienai – Jieznas – Sobuva – Žideikonys – Jieznas – Prienai.

Autobusas, vykstantis maršrutu Prienai – Jieznas, taip pat pasivažinės po seniūnijos kaimus. Iš Jiezno autobusas vyks maršrutu: Jieznas – Darsūniškio kryžkelė, Kašonys – Pelekonys – Kašonys – Jieznas. Paskui autobusas važiuos maršrutais Jieznas – Sobuva ir Jieznas – Žideikonys. Grįžęs į Jiezną vyks į Prienus. Šiais maršrutais autobusas kursuos du kartus per dieną trečiadieniais ir penktadieniais.

Maršruto Prienai – Lizdeikiai – Veiveriai autobusas kursuos tik antradieniais ir ketvirtadieniais du kartus per dieną. Autobusas maršrutu Prienai – Šilavotas – Skriaudžiai – Veiveriai per dieną kursuoja 5 kartus, bet iki Veiverių – tik pirmasis ir paskutinis reisai. Kitais atvejais važiuoja tik iki Skriaudžių.

Iš Skriaudžių iki Garliavos važinėja mikroautobusas, todėl susisiekimas garantuotas.

Pagal naujienų portalo kvitrina.com turimą informaciją, Tarybos nario Arūno Vaidogo pastebėtą problemą dėl nepatogumų vykstant rytais iš Jiezno į Prienus, bandoma spręsti. Pasak Antano Bartusevičiaus, buvo įvykęs pokalbis su Prienų autobusų parko vadovu dėl maršruto Vilnius – Prienai atvykimo į Prienus paankstinimo.

Ar bus atsižvelgta į Cezaro Pacevičiaus pastebėjimą dėl maršruto Prienai – Veiveriai pratęsimo iki Mauručių? Šis klausimas kol kas lieka atviras.

 

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Audrius Narvydas

    Konstitucinis bendrasis teisės principas lex retro non agit sako, kad įstatymai ir kiti teisės aktai galioja į ateitį ir neturi grįžtamosios galios.