Masažo istorija: nuo senovės iki šių dienų

Masažas – tai ne tik šiuolaikinė atsipalaidavimo ir sveikatinimo priemonė. Jo šaknys siekia gilią praeitį, kai žmonės intuityviai suprato, kad lietimas gali palengvinti skausmą, atpalaiduoti kūną ir pagerinti savijautą.

Šiuo metu masažas yra atliekamas daugelyje vietų. Ypač plačią pasiūlą siūlo masažas Vilniuje. Svarbiausia yra rasti tokį saloną, kuriame teikiamos paslaugos tinka ir patinka iki mažiausių smulkmenų.

Masažo pradžia senovės civilizacijose

Hieroglifai ir papirusai liudija, kad egiptiečiai naudojo masažą ne tik sveikatinimui, bet ir religiniuose ritualuose. Taigi, jau senais laikais masažas buvo laikomas garbingu malonumu, kuriuos dažniausiai galėjo mėgautis tik patys turtingiausi.

Taip pat ir  Senovės Kinija yra vienas iš svarbiausių masažo ir akupunktūros istorijos šaltinių. Šios praktikos buvo ne tik gydymo būdai, bet ir giliai įsišakniję kinų kultūroje bei filosofijoje. Akupunktūra ir tuina masažas buvo tik dvi dalys didesnės tradicinės kinų medicinos sistemos, kurioje taip pat buvo naudojami vaistažolės, dieta ir kitos terapijos. Šios praktikos buvo grindžiamos įsitikinimu, kad kūne cirkuliuoja gyvybinė energija – qi, o ligos kyla dėl jos disbalanso. Akupunktūroje buvo stimuliuojami specifiniai taškai kūne, siekiant atkurti qi tekėjimą ir harmoniją organizme. Šie taškai buvo sujungti į meridianus – energijos kanalus.

Tuina masažas buvo naudojamas ne tik skausmo malšinimui, bet ir vidaus organų funkcijų gerinimui. Jis buvo atliekamas naudojant įvairius spaudimo, minkymo ir tempimo judesius.

Akupunktūra ir tuina masažas buvo glaudžiai susiję su daosizmu ir konfucianizmu. Šios filosofijos akcentavo harmoniją su gamta, vidinę pusiausvyrą ir sveiką gyvenimo būdą. Kinų masažo terapeutai naudojo įvairius įrankius, tokius kaip nefrito ritinėliai, bambukiniai lazdelės ir karštos žolelių pagalvėlės. Taip pat buvo taikomos įvairios masažo technikos, įskaitant guasha (skrapymas), baň gu (taškinis masažas) ir tuina (klasikinis kinų masažas).

Senovės Graikijoje ir Romoje, pavyzdžiui, masažas buvo naudojamas sportininkų atsigavimui, taip pat grožio procedūroms. Ajurvedos medicinoje, Indijoje, masažas buvo laikomas svarbia sveikatinimo priemone. O Viduramžiais masažas Europoje buvo laikomas mažiau svarbiu, tačiau arabų pasaulyje jis toliau buvo praktikuojamas ir plėtojamas.

Renesansas: masažas vėl atgimė Europoje, ypač tarp aristokratų

Švedas Henrikas Lingas padėjo pamatus šiuolaikinei masažo terapijai. Jo sukurti masažo judesiai ir principai tapo daugelio vėlesnių masažo technikų pagrindu. Be pagrindinių masažo judesių – Lingas taip pat sukūrė specialią gimnastiką, kuri derinta su masažu. Šis kompleksinis požiūris į kūno sveikatą buvo novatoriškas savo laiku.

Masažas XIX a. palaipsniui išpopuliarėjo Europoje tarp aristokratų ir turtingųjų sluoksnių. Jis buvo laikomas prabangos ir sveikatos simboliu. XX a. buvo ypatingas masažo plėtros laikotarpis. Be švediško masažo – atsirado ir kitos populiarios technikos, tokios kaip giluminis audinių masažas, kurio metu specialistas susikoncentruoja į giliuosius raumenų sluoksnius ir jungiamuosius audinius. Arba dėmesio sulaukė sportinis masažas. Jis sukurtas sportininkams siekiant pagerinti jų fizinę būklę ir pasirodymą. Aromaterapinis masažas atliekamas naudojant eterinius aliejus, kurie suteikia papildomą terapinį poveikį. Arba Šiatsu (yra japonų kilmės masažo technika) pagrįsta akupresūros principu.

Po karo masažas tapo plačiai prieinamas visuomenei ir buvo naudojamas ne tik sveikatinimui, bet ir reabilitacijai po traumų ir ligų.

Masažas šiandien

Šiandien masažas yra įvairus ir pritaikytas įvairiems poreikiams.

  • Atpalaiduojantis masažas padeda sumažinti stresą ir įtampą
  • Sportinis masažas skatina raumenų regeneraciją ir gerina sportinius rezultatus.
  • Terapinis masažas naudojamas įvairių sveikatos sutrikimų gydymui.
  • Estetinis masažas padeda pagerinti odos būklę ir kūno formas.

Šiuolaikiniame gyvenime, pilname įtampos ir skubėjimo, masažas tampa prieglobsčiu padedančiu atsipalaiduoti ir sumažinti stresą. Masažas gali padėti sumažinti įvairių rūšių skausmus – nuo raumenų įtampos iki galvos skausmų, o jo metu  stimuliuojama kraujotaka, o tai padeda pašalinti toksinus iš organizmo ir aprūpina audinius deguonimi.

Reguliarus masažas gali padėti sustiprinti imuninę sistemą ir padaryti organizmą atsparesnį ligoms, jis padeda atsipalaiduoti ir geriau išsimiegoti, teigiamai veikia emocinę būseną, mažina nerimą ir depresiją bei padeda pagerinti odos būklę, mažina celiulitą ir skatina bendrą kūno sveikatą.

Profesionalus masažas Vilniuje – matanciosrankos.lt

Taip pat skaitykite