Įgyvendinant įvairius statybinius procesus, neapsieinama ir be pačių įvairiausių statybinių medžiagų. Viena tokių – vienos ar kitos rūšies tinkas. Tinko, kaip statybinės medžiagos, pasirinkimas šiais laikais yra labai platus. Nors iš pažiūros visi tinko gaminiai yra labai panašūs, tačiau tinko kaina gali būti labai skirtinga. Kai kuris tinkas pasižymi itin palankia kaina, bet labai pigūs gaminiai dažniausiai negali pasigirti itin kokybiška sudėtimi. Todėl pagrindinė taisyklė, kurios reikia laikytis renkantis tokią statybinę medžiagą – remtis ne tinko kaina, o jo kokybe. Taigi, kaip išsirinkti iš tikrųjų kokybišką tinką? Ir, kokiomis savybėmis tiesiog privalo pasižymėti bet kurios rūšies kokybiškas tinkas?
Tinkamos tinko rūšies pasirinkimas
Tinko asortimente galima rasti įvairių rūšių gaminius. Tinkas gali būti dekoratyvinis, silikoninis, mozaikinis ir pan. Visgi, labiausiai paplitusios ir dažniausiai naudojamos yra dvi tinko rūšys – gipsinis ir cementinis kalkinis tinkas. Tiek gipsinis, tiek cementinis kalkinis tinkas savo paskirtį atlieka tikrai kokybiškai, visgi, jų teigiamos savybės ir panaudojimo galimybės šiek tiek skiriasi. Sakykim, gipsinio tinko mišiniuose įprastai yra vandens, smėlio ir kitų komponentų, kurie padeda tinkui pasiekti giliausius sienų įtrūkimus. Taigi, jeigu sienos nėra itin lygios ir tinko pagalba jas norima išlyginti, rekomenduojama rinktis vieną iš gipsinio tinko variantų. Be to, šio tipo tinkas užtikrina geresnį sukibimą su betoniniais ar plytiniais paviršiais. Cementinis tinkas labiausiai tinka mūrinėms sienoms, arba paviršiams, pagamintiems iš vieno ar kito tipo blokelių. Taip pat cementinę tinko rūšį vertėtų rinktis, kai tinkuojamos ne sienos, o grindys, lubos ar, sakykim, stalviršiai.
Kaip išsirinkti optimalų tinko variantą?
Kaip jau minėjome, tinko kaina tikrai nėra pagrindinis veiksnys, į kurį reikėtų atsižvelgti renkantis tokio tipo statybinę medžiagą. Renkantis tinką, visų pirma, iš anksto reikėtų numatyti darbo aplinką, kurioje bus atliekami tinkavimo procesai, nes tokių gaminių asortimente galima rasti ir vidaus patalpoms, ir lauko aplinkai pritaikytą tinką. Vidaus patalpose naudojamas tinkas įprastai būna lengvesnis ir šiek tiek porėtas. Tokio tipo tinkas labiausiai tinka vidaus aplinkai būdingiems plokštiems, pakankamai lygiems paviršiams. Lauko darbams pritaikytas tinkas dažniausiai būna sunkesnės tekstūros, todėl jis tinka grublėtiems, nelygiems paviršiams.
Tuomet reikėtų nuspręsti, ar statybiniams procesams reikalingas tirštos konsistencijos tinklas, ar pirmenybė teikiama lengvai skleidžiamai tinkavimo priemonei. Tirštos tekstūros tinko padengimas dažniausiai atima šiek tiek daugiau laiko, tačiau tokį tinką lengviau formuoti bei kontroliuoti.
Taip pat labai svarbu atsižvelgti į drėgmės kiekį, kurį turi sugerti tinkas. Jeigu tinkas naudojamas patalpoje, kurioje drėgmės rodikliai yra pakankamai žemi, tuomet galima rinkti ir lengvą, plonu sluoksniu dengiamą tinkavimo priemonę. Jei tinkuojama aplinkoje, kurioje susiduriama su didele drėgmės tikimybe, tokiu atveju reikėtų rinktis kiek storesnį, sunkesnį tinką, nes toks tinkas yra atsparesnis įtrūkimams ir kitiems žalingiems poveikiams. Na ir galiausiai – visada reikėtų atkreipti ypatingą dėmesį į tinko džiūvimo laikotarpį. Greitai džiūstantis tinkas sumažina įtrūkimų tikimybę tepimo ir jo kietėjimo metu.
Aukščiausios kokybės tinko gaminiai ir tikrai geros tinko kainos lengva ranka pasiekiamos Mimeta.lt parduotuvėje. Šioje parduotuvėje rasite gipsinius, cementinius kalkinius, silikoninius ir visų kitų rūšių tinkus, pažymėtus puikia kokybe garsėjančiais prekiniais ženklais, tokiais kaip Knauf ar Baumit. Užsukite ir be didelių pastangų išsirinkite maksimaliai individualiam statybiniam projektui pritaikytą tinką, kuris visada garantuoja geriausią tinkavimo rezultatą!