Daugelis žmonių į čiužinių pirkimą žvelgia netinkamai, susitelkdami tik į savavališkus kietumo ar miego padėties matmenis, atsižvelgdami tik į kainą arba rinkdamiesi skelbime nurodytas medžiagas ir technologijas. Tačiau toks požiūris gali padėti jums įsigyti ne tokį patogų čiužinį, kurį įsigiję galite gailėtis.
Nuo ko prasideda čiužinio pirkimas?
Jei gerai neišsimiegate, pabundate su skausmais arba tiesiog nesijaučiate patogiai lovoje, gali būti, kad laikas įsigyti naują čiužinį. Pagalvokite apie tai, kur jums skauda – jei pabundate nuo pečių, nugaros, klubų, kelių ar kitų sąnarių skausmų, jūsų čiužinys gali būti netinkamai paminkštintas. Be to, jei jūsų dabartinis čiužinys pastebimai smunka arba čiužinyje yra nuolatinė įduba, greičiausiai laikas pirkti naują čiužinį. Ir jei pastebėsite, kad geriau miegate toli nuo namų (pvz., viešbučiuose ar atostogų būstuose), tai dar viena raudona vėliava. Nors yra šimtai skirtingų čiužinių, dauguma jų patenka į vieną iš trijų pagrindinių kategorijų: vidinis spyruoklinis (arba spyruoklinis), porolonas (putplastis) ir hibridas.
Kokį čiužinio tipą pasirinkti?
Kaip rodo pavadinimas, vidinis spyruoklinis čiužinys naudoja sujungtų metalinių spyruoklių arba ritinių sistemą, kad išlaikytų jūsų kūno svorį. Viršutinis minkšto, audiniu aptraukto paminkštinimo sluoksnis (dar žinomas kaip komforto sluoksnis) užtikrina amortizaciją ir kontūrą, nesukeldamas atminties putų pojūčio. Apskritai, kokybiškas vidinis spyruoklinis čiužinys turi gerą kraštų atramą, yra geriau kvėpuojantis (taigi ir vėsesnis) nei jo atitikmenys iš putplasčio ir yra įvairių kietumo lygių, kad atitiktų įvairius pageidavimus. Kitas pasirinkimas yra putplastis. Putplasčio čiužinys yra būtent toks, kaip jis skamba: čiužinys, pagamintas iš putplasčio sluoksnių (atminties putplasčio, latekso putplasčio arba jų derinio), kurių kiekvienas gali turėti skirtingą tankį, skirtingą atramos, amortizavimo ir ilgaamžiškumo lygį. Kadangi putplasčio čiužiniai linkę formuotis prie jūsų kūno, jie padeda išlaikyti tinkamą stuburą miegant, todėl yra geras pasirinkimas, jei esate linkę į nugaros skausmus. Šio tipo čiužiniai taip pat gerai izoliuoja judesius, o tai reiškia, kad miegančius žmones mažiau pažadins naktį besisukantis partneris, nei jei jie miegotų ant spyruoklinio čiužinio. Hibridiniai čiužiniai pagaminti iš skirtingų proporcijų ritinių ir putplasčio, yra labai skirtingi, priklausomai nuo prekės ženklo ir modelio. Paprastai kalbant, hibrido kišeninės metalinės ritės užtikrina gerą pusiausvyrą tarp atšokimo ir slėgį mažinančios atramos, o putplasčio sluoksniai suteikia komfortą ir amortizaciją, nesijaučiant skendinčiu. Kadangi hibridiniai čiužiniai padeda sumažinti kai kuriuos įprastų putplasčio ir vidinių spyruoklinių lovų trūkumus, jie dažnai yra geras kompromisas, jei jums sunku apsispręsti dėl vieno iš jų.
Kas svarbiausia pasirenkant?
Techniškai čiužinys yra bet koks plokščias audinio apvalkalas, pripildytas medžiagų, kurios suteikia šiek tiek jėgų atsigulus. Seniausias žinomas čiužinys buvo prikimštas žolinių, lapinių augalų sluoksniais, o ant viršaus buvo aromatiniai lapai, siekiant apsisaugoti nuo kenkėjų. Nors šiandieniniai čiužiniai turi sudėtingesnius užpildus, jie vadovaujasi ta pačia sluoksniavimo koncepcija. Įvairių tipų čiužiniai turi stipriąsias ir silpnąsias puses, todėl nesijaudinkite dėl to, kas madinga, ką matote reklamoje ar net kainų etiketėje. Jūsų pagrindinis dėmesys turėtų būti orientuotas į patogumą. Be to, gali prireikti mėnesio ar daugiau miego ant čiužinio, kad suprastumėte, ar tai jums tikrai patogu ilgą laiką. Jeigu ieškote čiužinių 180×200, ar kitų matmenų, kreipkitės į „Relax“ čiužinius dabar.