8 blogi įpročiai, kurie gali pakenkti jūsų dantims

Gera burnos higiena yra labai svarbi bendrai jūsų dantų ir dantenų sveikatai. Tačiau yra keletas žalingų įpročių, kurių daugelis žmonių nesąmoningai įgyja ir kurie gali turėti neigiamos įtakos jų dantų sveikatai. Šiame straipsnyje aptarsime 8 žalingus įpročius, kurie gali pakenkti jūsų dantims.

Netinkamas dantų valymas

Netinkamas dantų valymas gali sukelti apnašų ir bakterijų kaupimąsi ant jūsų dantų, o tai galiausiai gali sukelti dantų ir dantenų ligas. Būtinai valykite dantis mažiausiai dvi minutes, du kartus per dieną ir nepamirškite naudoti dantų siūlo.

Retas dantų šepetėlio keitimas

Naudojant tą patį dantų šepetėlį per ilgai, šereliai nusitrina ir tampa mažiau efektyvūs valant dantis. Keiskite savo dantų šepetėlį arba dantų šepetėlio galvutę kas tris ar keturis mėnesius.

Per didelis saldžių maisto produktų vartojimas 

Per didelis saldžių užkandžių ir gėrimų vartojimas gali paskatinti kenksmingų bakterijų augimą burnoje, o tai gali sukelti dantų ėduonį. Apribokite saldžių maisto produktų ir gėrimų vartojimą.

Ledo kramtymas

Ledo kramtymas gali atrodyti nekenksmingas, tačiau laikui bėgant dantys gali įskilti. Dėl šių įskilimų ilgainiui gali kilti rimtesnių dantų problemų.

Dantų naudojimas vietoj įrankių

Naudodami dantis atidarydami pakuotes ar nuimdami nuo butelio kamštį, jį galite įskelti arba visai nuskelti. Visada naudokite tinkamas priemones šioms užduotims atlikti, taip apsaugodami savo dantis.

Rūgščių maisto produktų ir gėrimų vartojimas 

Rūgštingas maistas ir gėrimai, tokie kaip citrusiniai vaisiai ir gazuoti gėrimai, laikui bėgant gali ardyti dantų emalį. Išskalaukite burną vandeniu po rūgščių produktų ir palaukite 30 minučių prieš valydami, kad nepažeistumėte suminkštėjusio emalio.

Rūkymas ir tabako vartojimas 

Rūkymas ir tabako gaminių vartojimas ne tik tamsina dantis, bet ir padidina dantenų ligų, dantų ėduonies ir net burnos vėžio riziką. Šių įpročių atsisakymas gali žymiai pagerinti burnos sveikatą.

Dantų problemų požymių ignoravimas 

Ignoruojant tokius simptomus kaip dantų skausmas, kraujavimas iš dantenų ar nuolatinis blogas kvapas gali sukelti rimtesnių dantų problemų. Jeigu jau pajutote simptomus, nedelsiant kreipkitės pas dantų gydytoją. Rekomenduojame kreiptis į Dental P.R.O. kliniką, kurioje, kvalifikuoti specialistai, padės išspręsti kilusias dantų sveikatos problemas. 

Norint išlaikyti puikią dantų sveikatą, būtina atsisakyti šių blogų įpročių ir laikytis geros burnos higienos. Valykite dantis bent du kartus per dieną, kasdien naudokite dantų siūlą, valgykite subalansuotą mitybą ir gerkite daug vandens. Be to, nepamirškite reguliariai lankytis pas odontologą. Laikydamiesi šių taisyklių, galėsite džiaugtis gražia ir sveika šypsena.

 

Taip pat skaitykite