„Rūdupis“ Europoje pradėjo pergalingą žygį

Lapkričio  15 d. Prienų „Rūdupio“ krepšininkai sėkmingai debiutavo  Europos taurės turnyre, įveikdami Groningeno „Gas Terra Flames“ komandą jų aikštelėje (82:77).  Prienų komanda ir prieš rungtynes buvo nusiteikusi pergalei, o rezultatas po dviejų kėlinių (43:30) tik patvirtino Virginijaus Šeškaus auklėtinių nusiteikimą būtinai laimėti pirmąsias Europos taurės rungtynes.

Rungtynių pradžioje vyko savotiška žvalgyba, ir komandos sėkmingai realizavo savo progas puolime. Pirmojo kėlinio antroje pusėje „Rūdupio“ krepšininkai įgijo 6 taškų pranašumą (14:20). Tiesa, išsaugoti šio pranašumo iki kėlinio pabaigos nepavyko, ir kėlinys buvo laimėtas trijų taškų skirtumu (19:22).

Antrame kėlinyje Prienų komanda dominavo ir gynyboje, ir puolime. Vienu metu komandas skyrė 17 taškų, o po dviejų kėlinių „Rūdupis“ pirmavo rezultatu 43:30.

Reikėjo tikėtis, kad aikštelės šeimininkai žūtbūt stengsis perimti iniciatyvą. Trečiame kėlinyje jiems iš dalies pavyko pakreipti rungtynių eigą sau palankia linkme ir atsilikimą sumažinti iki 8 taškų (44:52). Prienų krepšininkai sėkmingiau sužaidė kėlinio pabaigą ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo 11 taškų pranašumą (50:61).

Ketvirtame kėlinyje užvirė tikras pragaras: olandų krepšininkai pakilo į lemiamą šturmą, o skirtumas pradėjo tirpti, kaip pirmas sniegas. Kėliniui įpusėjus, komandas skyrė tik du taškai (65:67). „Rūdupio“ krepšininkai padidino pranašumą iki 6 taškų (65:71), o aikštelės šeimininkai, palaikomi daugiau negu 2000 sirgalių, vėl priartėjo vieno metimo atstumu (75:78).

Švieslentė rodė, kad iki rungtynių pabaigos liko  40 sek. Varžovams beliko gelbėtis tik pražangomis arba tikėtis „Rūdupio“ krepšininkų klaidų. Bet Prienų komanda neklydo, o varžovų pražangas vertė taškais.

„Rūdupis“ iškovojo pirmąją pergalę Europos taurės turnyre.

Olandijos žurnalistai buvo nustebę, kad jų komandą įveikė ekipa iš miesto, kuriame gyvena tik 10 000 gyventojų.

„Rūdupio“ vyr. treneris V. Šeškus naujienų portalui kvitrina.com po rungtynių sakė, kad pasiekta labai svarbi pergalė. Pasak komandos stratego, vyrai kovojo pasiaukojančiai ir lemiamais momentais elgėsi šaltakraujiškai – visi sužaidė pagal savo galimybes. Visgi V. Šeškus paminėjo žaidimą Edgaro Želionio, kuris sėkmingai pavadavo tris pražangas gavusį Povilą Butkevičių. Komandos vyr. treneriui norėtųsi stabilesnio Ado Juškevičiaus žaidimo.

V. Šeškus taip pat pabrėžė, kad buvo padaryta per daug klaidų ir komanda neišnaudojo viso potencialo.

Gediminas Orelikas, kuris „Rūdupio“ komandoje buvo rezultatyviausias (22 taškai), pasakė, kad jokio jaudulio rungtynių metų nejautė, o tiesiog žaidė taip, kaip moka. Esą smagu, kad pavyko pataikyti keletą svarbių metimų, bet bendrą pergalę iškovojo visa komanda.

Aidas Viskontas pabrėžė, jog „Rūdupis“ vėl parodė charakterį ir laimėjo svarbias rungtynes.

E. Želionis paklaustas, ar drebėjo ranka, kai, vos įėjęs į aikštelę, metė tritaškį, atsakė, kad tikrai ne, nes jautė, jog pataikys. Anot krepšininko, jam pavyko sužaisti geras rungtynes. Iš tiesų, tai geras ženklas, nes vienam P. Butkevičiui sunku kovoti su varžovų aukštaūgiais.