„Vytautas“ užkūrė pirtį „Lietuvos rytui“, bet laimėti nesugebėjo

Kovo 3 d. po pertraukos Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai savo arenoje priėmė Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą. Labai kovingas rungtynes pabaigoje geriau susitvarkę su nervais laimėjo svečiai iš Vilniaus. Deja, liūdna, jog vėl į žaidėjų dvikovą įsikišo teisėjai. Jie antrajame kėlinyje neteisingai įvertino situaciją po „Lietuvos ryto“ krepšiu ir būtent tada „Vytauto“ varžovai gavo galimybę persverti rezultatą savo naudai, vėliau laimėjo rungtynes rezultatu 83:76. Deja, bet šiose rungtynėse „Vytautui“ katastrofiškai nekrito tolimi metimai (4/22). Ne Egidijaus Dimšos buvo ši diena – puolėjas prametė nemažai metimų iš po krepšio. Bet vertinant „Vytautą“ bendrai, reikia pažymėti, jog komanda sužaidė gerai ir su geru sportiniu pykčiu. 18 taškų pelnė LiAngelo Ballas, 11 – Tomas Dimša, po 9 Kervinas Bristolis ir Denysas Lukašovas. Taškus pelnė 11 žaidėjų.

„Vytautas“ – „Lietuvos rytas“ 76:83  (23:17, 20:30, 18:15, 15:21)

„Vytautas“ padėjo rungtynes labai susikaupęs. Eigirdas Žukauskas, LiAngelo Ballas ir Tomas Dimša sėkmingai užbaigė atakas ir aikštelės šeimininkai įgijo 6 taškų persvarą (6:0). Vilniečiai pirmus taškus pelnė praėjus 2,5 min. nuo kėlinio pradžios (6:2). Denysas Lukašovas atkūrė 6 taškų pranašumą (8:2).

Kėliniui įpusėjus „Lietuvos rytas“ sumažino skirtumą iki 3 taškų (10:3). Bet „Vytautas“ atsakė spurtu 6:2 ir padidino persvarą iki 7 taškų (16:9). Likus iki kėlinio pabaigos apie 1,5 min. komandas vėl skyrė 3 taškai (18:15). Kėlinio pabaigoje sublizgėjo Kervinas Bristolis ir „Vytautas“ po pirmojo kėlinio išlaikė 6 taškų persvarą (23:17).

Antrojo kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai toliau kontroliavo žaidimą ir praėjus 4 min. nuo jo pradžios Kervinas Bristolis padidino aikštelės šeimininkų pranašumą iki 8 taškų (33:25). Tie patys 8 taškai komandas skyrė ir kėliniui įpusėjus (34:26). Likus iki kėlinio pabaigos apie 4 min. „Vytautas“ pirmavo 36:30, „Lietuvos rytas“ pataikė tritaškį (36:33) ir tada į žaidimą įsikišo teisėjai. Po vilniečių krepšiu „Lietuvos ryto“ žaidėjai nustūmė vienas kitą, bet teisėjai užfiksavo pražangą „Vytauto“ žaidėjui, o su tokiu sprendimu nesutikęs Virginijus Šeškus gavo techninę pražangą. „Lietuvos rytas“ pasinaudojo tokia dovana ir ir išlygino rezultatą (36:36).

Praleistas tritaškis leido Rimo Kurtinaičio auklėtiniams išsiveržti į priekį  (36:39). Denysas Lukašovas sumažino skirtumą iki vieno taško (38:39), bet dar vienas tolimas metimas atsidūrė „Vytauto“ krepšyje (38:42). Denysas Lukašovas pataikė dvitaškį (40:42). Deja, bet aikštelės šeimininkų krepšyje suspurdėjo tolimas metimas (40:45). LiAngelo Ballas įmetė dvitaškį ir realizavo baudą (43:45). Po dviejų kėlinių „Vytautas“ turėjo keturių taškų deficitą (43:47).

Trečiojo kėlinio pradžioje „Lietuvos rytas“ padidino skirtumą iki 6 taškų (43:49), bet aikštelės šeimininkai netapo žaidimo stebėtojais ir atsakė dviem sėkmingomis atakomis. Egidijus Dimša pelnė dvitaškį, o Denysas Lukašovas įsūdė tritaškį ir iš svečių persvaros liko tik taškas (48:49). Visgi, „Lietuvos rytas“ neleido persverti rezultato ir įgijo 5 taškų pranašumą (53:58). LiAngelo Ballas pataikė tritaškį, du taškus pridėjo Rashaunas Broadusas ir komandas vėl skyrė tik vienas taškas (57:58). Vilniečiai dar kartą padidino skirtumą iki 5 taškų (57:62), bet Eigirdas Žukauskas ir Tomas Dimša sėkmingai užbaigė komandos atakas ir po trijų kėlinių „Vytauto“ taškų deficitas sumažėjo iki minimumo (61:62).

Ketvirtojo kėlinio pradžia įžiebė viltį, kad šiose rungtynėse dar ne viskas aišku. Kervinas Bristolis persvėrė rezultatą savo komandos naudai (63:62). Deja, po kelių minučių „Vytautas“ prarado Rashauną Broadusą ir jį pakeitusi Denysą Lukašovą. Abu žaidėjai gavo traumas. Rungtynes įžaidėjo pozicijoje užbaigė Gediminas Maceina, kuris išėjęs į aikštę iškart pelnė du taškus (68:73). Bet „Lietuvos rytas“ jau įgavo pagreitį, o „Vytautui“ atakos nepavykdavo. Likus iki rungtynių pabaigos apie 2 min. komandas skyrė 6 taškai (73:79). „Lietuvos rytas“ padidino skirtumą iki 8 taškų (73:81). LiAngelo Ballas, likus iki mačo pabaigos apie 20 sek., įsūdė tritaškį ir sumažino skirtumą iki 5 taškų (76:81).  „Lietuvos rytas“ dar pelnė du taškus ir laimėjo rungtynes rezultatu 83:76.