Prienų miesto seniūno ataskaita – miestelėnų pagerbimas ir jokių pykčių

Kovo 12 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio didžiojoje salėje vykusioje Prienų miesto seniūno Algimanto Matulevičiaus 2011 metų veiklos ataskaitoje buvo įvardinta daug skaičių ir atliktų darbų. Seniūnas gan įtakingai pristatė seniūnijos veiklą, išvardino ir nepadarytus darbus. Kalbėdamas apie problemas, A. Matulevičius pirmiausiai akcentavo pačių miestelėnų inertiškumą, pasibėdavojimą laiptinėse bei nenorą imtis aktyvių veiksmų.
Seniūnas nepamiršo akcentuoti situacijos su apleistais pastatais, kurie darko miesto įvaizdį, o savininkams tai nė motais. Jis įsitikinęs, jog jokios tvarkos nebeveiks, jei miestelėnai nesupras, kad jos sukurtos jų gyvenimui palengvinti.
Visgi, pasak A. Matulevičiaus, kelią sau skina ir bendruomeniškumo daigai, nors ir ne taip aktyviai kaip norėtųsi. Seniūnas įsitikinęs, kad tik bendromis jėgomis galima daug ką nuveikti miesto labui. Jis apgailestavo, jog vėl nustumti į ateitį estrados atstatymo darbai. Tiesa, estrados tvarkymui skirtas lėšas numatoma panaudoti „Revuonos“ parko tvarkymui.
A. Matulevičius pasidžiaugė, jog miestas su kiekvienais metais gražėja, jame atsiranda nauji traukos centrai: „Sustoti nevalia, nes tai mūsų visų namai“. Vėliau vyko aktyvių miestelėnų ir įmonių pagerbimo ceremonija.
Po seniūno ataskaitos net politikams nekilo noro užsiimti kritika, nors kitose seniūnijose seniūnai buvo gerokai prausiami už neveiklumą. Nebuvo ir piktų klausimų. Deja, atsakymai į klausimus buvo aptakūs ir nukeliami į ateitį. Taip ir liko neaišku, ar bus įrengtas paplūdimys prie Nemuno. Tiesa, seniūno manymu, pirmiausia reikia sutvarkyti poilsio vietą prie tvenkinio Stadiono mikrorajone. Nebuvo atsakyta ir į klausimą apie smulkaus verslo aplinkos gerinimą. Administracijos direktorius A. Marcinkevičius sutiko, kad problema egzistuoja, bet kartu metė akmenuką ir į daržą verslininkų, negalinčių susiburti į asociaciją, kuri atstovautų jų interesams.
Deja, ligoninės priimamasis ir ateityje turės vargti su pristatytais neblaiviais piliečiais, nes, A. Marcinkevičiaus teigimu, nakvynės namų atsiradimas kol kas neįgyvendinamas dalykas dėl didelių išlaikymo kaštų, o savivaldybės biudžetas labai sunkiai surenkamas. Visgi į keletą klausimų buvo gauti atsakymai. Seniūnas patikino, kad seniūnaitijų ribos bus tikslinamos, išliks ir turgelis, M. Valančiaus ir Liepų g. Sankryžoje, o artimiausiu metu bus sprendžiami klausimai ir dėl parkavimo kiemuose.
Apie kriminogeninę situaciją papasakojo Prienų PK atstovas Kęstutis Loda.

Taip pat skaitykite