Pergalingas šėlsmas Pasvalyje: 27 „Manu“ taškai, laimėta kova po krepšiais ir Manto Šerniaus verdiktas – bus ilga kelionė namo

Gegužės 2 d. Prienų „CBet“ krepšininkai išvykos rungtynėse su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ po dramatiškos ir permainingos kovos pirmą kartą sezone įveikė pasvaliečius (85:79) ir išlieka penktoje turnyrinės lentelės vietoje.„CBet“ strategas Mantas Šernius po rungtynių pasakė, jog jo komandos žaidėjai buvo šaunuoliai, o kelionė namo gali būti ilga. Tokio Prienų komandos nusiteikimo seniai nebuvo matyti. Žaidėjai kovojo dėl kiekvieno kamuolio ir kova po krepšiais buvo laimėta įspūdingai (40/25). Puolime buvo atkovota net 14 kamuolių. Mantas Šernius rungtynėse panaudojo 8 žaidėjus ir visi jie pelnė taškus. Atsigavęs po kelių prastų rungtynių Emmanuel Lecomte pelnė 27 taškus ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Mindaugo Sušinsko sąskaitoje 17 taškų ( 5 atkovoti kamuoliai). Abu centrai Martynas Pacevičius ir Rokas Gadiliauskas kartu atkovojo 17 kamuolių. Ignas Sargiūnas pelnė 11 taškų (5 atkovoti kamuoliai).

Rungtynių pradžia nebuvo itin smagi, nes varžovai pabėgo 8 taškais (10:2) į priekį, bet iki pirmojo kėlinio pabaigos Prienų komanda sugebėjo perimti iniciatyvą (16:18). Deja, trečiajame kėlinyje vėl reikėjo skaičiuoti 8 taškų (60:52) atsilikimą, bet jau ketvirtojo kėlinio viduryje Prienų komanda pirmavo 6 taškais (75:81). Pasiektas pranašumas buvo išsaugotas (79:85).

Pieno žvaigždės-CBet 79:85 (16:18, 24:23, 26:21, 13:23)
IMGP7954

Pirmasis rungtynių ginčas buvo pralaimėtas ir aikštelės šeimininkai pelnė tritaškį (3:0).

Einaras Tubutis atsakomojoje atakoje pasiuntė tritaškį į niekur. Ir praėjus dviem minutėm nuo rungtynių pradžios „Pieno žvaigždės“ pirmavo penkiais taškais (5:0). Dominyko Domarko prasiveržimas baigėsi taškais (5:2), bet gautas prizas nebuvo išnaudotas. Užtat aikštelės šeimininkai savo persvarą padidino iki 8 taškų (10:2). Toks piešiamas „paveikslas“ nepatiko Mantui Šerniui ir jis suskubo pasitarti su komanda. „Manu“ pelnė dvitaškį, prametė baudą, bet gavęs galimybę pelnyti tris taškus, ją išnaudojo (12:7). Dar vienas tritaškis – šį kartą varžovų krepšį sėkmingai atakavo Einaras Tubutis (12:10). Po TV minutės į aikštę išėjęs Rokas Gadiliauskas sumetė du baudos metimus (12:12). Likus iki pirmojo kėlinio pabaigos apie pusei minutės Ignas Sargiūnas išveda Prienų komandą į priekį (14:16). Aikštelės šeimininkai išlygino rezultatą, o tašką pirmajame kėlinyje baudos metimais padėjo Ignas Sargiūnas ir „CBet“ po pirmojo kėlinio turėjo 2 taškų persvarą (16:18).

Antrojo kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai spurtavo 7:2 ir išėjo į priekį (23:20). Mindaugas Sušinskas baudos metimais rezultatą išlygino (23:23), o po Einaro Tubučio ir Simo Jarumbausko dvitaškių „CBet“ įgijo 4 taškų pranašumą (23:27). Deja, prarasti kamuoliai puolime leido varžovams persverti rezultatą (29:27). „Manu“ iššovė tikrą bombą, Einaras Tubutis dvitaškį ir Manto Šerniaus auklėtiniai vėl priekyje (29:32). Deja, du aikštelės šeimininkų tritaškiai vėl sumaišė visas kortas (35:32). Likus iki antrojo kėlinio pabaigos apie 1,5 min. Ignas Sargiūnas sumažino skirtumą iki vieno taško (37:36). „Pieno žvaigždės“ pelnė tritaškį, bet iškart gavo „Manu“ atsaką (40:39). Tašką kėlinio pabaigoje padėjo Dominykas Domarkas, pataikęs abu baudos metimus (40:41).

Trečiojo kėlinio pradžioje po Mindaugo Sušinsko ir Dominyko Domarko taškų Prienų komanda įgijo 3 taškų persvarą (43:46). Kėliniui įpusėjus „CBet“ vis dar turėjo pranašumą (49:52). Deja, bet kitos 3 min. buvo Prienų komandai tragiškos. Aikštelės šeimininkai spurtavo ir įgijo 8 taškų persvarą (60:52). Visgi, per vieną  minutę  Manto Šerniaus auklėtiniai po dviejų „Manu“ tolimų metimų grįžo į žaidimą ir sumažino skirtumą iki 4 taškų (64:60). Paskutinėmis kėlinio sekundėmis varžovai apsikeitė taikliais metimais ir po trijų kėlinių „CBet“ taškų deficitas siekė 4 (66:62).

Lemiamame kėlinyje po Mindaugo Sušinsko dvitaškio ir šešių Martyno Pacevičiaus taškų skirtumas tarp komandų sumažėjo iki dviejų taškų (72:70). Igno Sargiūno tritaškis ir Prienų komanda išėjo į priekį (72:73). Į aikštelės šeimininkų tritaškį šešiais taškais iš eilės atsakęs „Manu“ padėjo komandai įgyti 4 taškų pranašumą (75:79). Iki rungtynių pabaigos buvo likę apie 5 min. Ketvirtojo kėlinio antroje pusėje komandos nebuvo rezultatyvios, bet sėkmingiau sužaidė Manto Šerniaus auklėtiniai. Mindaugas Sušinskas padidina komandos persvarą iki 6 taškų (75:81). Šeši taškai komandas skyrė ir likus iki rungtynių pabaigos minutei. Toks pats skirtumas išliko ir nuaidėjus rungtynių pabaigos švilpukui. Tiesa, paskutinį tašką pergalingose rungtynėse padėjo Mindaugas Sušinskas, įkalęs kamuolį į varžovų krepšį (79:85).