Metų mokytoja – Rūta Vileikienė

Spalio 4 d. Birštono gimnazijoje vykusioje Mokytojų dienos šventėje, kurioje dalyvavo ne tik gimnazijos, bet ir kitų švietimo įstaigų pedagogų bendruomenė, be įprastų Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus ir merės N. Dirginčienės padėkų įteikimo pirmą kartą buvo įteikta „Metų mokytojo“ nominacija.

Ir pirmąja nominante tapo Birštono gimnazijos anglų kalbos mokytoja Rūta Vileikienė.

Nominacijai gauti pristatytoje anotacijoje rašoma, jog R. Vileikienė yra autoritetas mokinių ir mokytojų tarpe, o jos vedamos pamokos įdomios, kūrybiškos, skatinančios mokinių motyvaciją ir kūrybiškumą.

Apie R. Vileikienę, jos darbus ir jų rezultatus

Nuolatos domisi anglų kalba bei šio dalyko dėstymo metodika, naujovėmis. Kiekvienais metais  jos mokiniai  sėkmingai laiko valstybinį anglų kalbos  egzaminą.

Mokiniai kasmet dalyvauja respublikiniuose vertimų  Tavo Žvilgsnis bei Kalbos  Kengūros konkursuose. Praeitais mokslo metais du mokiniai tapo oranžinės kengūros trečios vietos laimėtojais. Vertimų konkurse sėkmė lydėjo šešis mokinius.

Puikių rezultatų pavyko pasiekti ugdant gabius mokinius. Aštuoni mokiniai laimėjo konkursus ir galimybę mokytis JAV bei  Jungtinės Karalystės mokyklose.

Mokytoja yra bendraautorė trijų  mokomųjų leidinių, aprobuotų Švietimo ir mokslo ministerijos. Visi šie leidiniai skirti anglų kalbos mokymui.

Tapusi anglų kalbos ugdymo turinio  ir atnaujintų bendrųjų ugdymo turinio programų konsultante, veda seminarus pedagogams. Kiekvienais metais dalyvauja valstybinio egzamino vertinime – yra vyresnioji vertintoja,  anglų kalbos egzamino užduočių rengėja.

Taip pat skaitykite