•  

     

     

     

Literatūrinė popietė V. Mykolaičio-Putino 121-osioms gimimo metinėms paminėti

DSCN4590

Sausio 6 dieną Prienų krašto muziejuje vyko literatūrinė popietė, skirta mūsų kraštiečio rašytojo V. Mykolaičio-Putino 121-osioms gimimo metinėms paminėti. Prie gausaus kūrybos mylėtojų būrio prisijungė ir  LSDMS Prienų klubo narės su pirmininke Danute Mozūriene. Juk mes kiekvienas savo gyvenime esam kūrėjas…

Popietę pradėjo Trijų Karalių eisena ir jų sveikinimo žodis susirinkusiems. Kiekvienas Karalius įteikė ir po savo dovaną. Popietėje V. Mykolaičio-Putino ir savo kūrybą skaitė Julius Mykolaitis, Prienų krašto kūrėjų klubo „Gabija“  prezidentė R. Zdanevičienė ir nariai: A. Adamonienė – buvusi rašytojo studentė, G. Dabrišius, I. Makauskienė, J. Montvila, S. Juršienė. Dainomis vakarą praskaidrino Šilavoto pagrindinės mokyklos mokytoja Lijana, gitarų akordais – „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokiniai Žygimantas ir Kasparas.

Kūrybos popietėje dalyvavo ir apie dvidešimt naujaūtiškių. Jie yra artimiausi kaimynai klasiko tėviškei Pilotiškėms, todėl, pasak seniūno A. Aliukevičiaus, įsikūnijusio į vieną iš Trijų Karalių, nuo ryto svečiavosi muziejuje, kepdami duonelę, skanaudami ją su lašinukais, ruošdamiesi naujų metų darbymečiui. Seniūnas linkėjo įsileisti į savo širdis ir Trijų Karalių teikiamas dovanas, ir gerumą, kuris lydėtų ištisus metus.

Nuo Seimo nario A. Palionio sveikinimus ir dovaną kūrėjams, kūrybos puoselėtojams bei mylėtojams perdavė jo padėjėja, kūrėjų klubo „Gabija“ prezidentė, LSDMS Prienų klubo narė R. Zdanevičienė. 
Kaip sakė mūsų poetė Stefa Juršienė, V. Mykolaičio-Putino eilėraštis „Ištikimybė“ yra kaip priesakas žmogiškumui: „Palaimos šviesią valandą/ Ar juodu nesėkmės metu/ Aš liksiu ištikimas žmogui/ Ir sau pačiam…“

LSDMS Prienų klubo informacija

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti