•  

     

     

     

Lietuvos irkluotojai tęsia kovą dėl pasaulio jaunimo čempionato apdovanojimų

 Pranešimas spaudai

Trakuose vykstančiame pasaulio jaunimo iki 23 m. irklavimo čempionate ketvirtadienis – bene aktyviausia diena. Nuo ankstyvo ryto vyksta atrankos plaukimai, o po pietų papildomą galimybę pagerinti savo padėtį galės tie, kam pirmąją varžybų dieną nepasisekė iškart prasimušti į pusfinalius ar finalus.

Ketvirtadienį tiesioginį kelialapį į pusfinalį pelnė viena didžiausia Lietuvos rinktinės vilčių. Birželio mėnesį Europos jaunių čempionėmis tapusios Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė porine dviviete 2000 m nuotolį įveikė antros (7.28,16 min.), jos atsiliko tik nuo dueto iš Baltarusijos, bet aplenkė amerikietes, vokietes ir latves.

Nors šios Lietuvos irkluotojos yra beveik 5 metais jaunesnės už daugelį čempionato dalyvių, tikimasi, kad Ieva ir Milda sugebės prasimušti į finalą ir kovoti dėl apdovanojimų.

Bilietus į pusfinalį iškovojo porinę dvivietę irklavę Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius. Jie savo klasėje konkuravo su dar 17 porų, tačiau dabar varžovų ratas sumažės: lietuviai atrankos plaukime užėmė 2-ąją vietą (nugalėjo duetas iš Naujosios Zelandijos) ir kovą dėl apdovanojimų tęs pusfinalyje.

Nepasisekė vienviečių valčių klasėje plaukusiam Karoliui Sunklodui. Jis tik 1,26 sek. atsiliko nuo varžovo iš Alžyro ir užėmė 5-ąją vietą, Karolis varžybas galės tęsti paguodos plaukime.

Atkakli kova vyko ir vaikinų pavienių dviviečių atrankoje, kur dalyvavo Ernestas Žarskis ir Kęstutis Juozėnas. Mūsų šalies atstovai, deja, liko paskutiniai, nors nuo 4 ir 5 vietas užėmusių Graikijos ir Latvijos irkluotojų atsiliko tikrai nedaug.

Vaikinų porinę dvivietę irklavo Joris Medeišis ir Edmundas Sameto. Jie savo atrankos plaukime užėmė 5-ąją vietą ir į pusfinalį nepateko. Šioje valčių klasėje startavo 20 ekipų.

Ketvirtadienio popietę atrankos plaukimuose dar varžysis aštuonvietės, o vakarop vyks paguodos plaukimai, kuriuose irgi pamatysime Lietuvos irkluotojus.

Iš viso Trakuose bus išdalytas 21 medalių komplektas, finaliniai plaukimai vyks šeštadienį ir sekmadienį.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti