LESTO apskaitos prietaisus keis ir rodmenis tikrins rinkoje veiklą vykdančios įmonės

Gelbėkit vaikus

Pranešimas spaudai

Siekdamas didinti efektyvumą ir mažinti išlaidas, Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatorius AB LESTO dalį nepagrindinės veiklos funkcijų perduoda išorės rangovams. Nuo šių metų rugpjūčio pradžios planinį elektros apskaitos prietaisų (skaitiklių) rodmenų patikrinimą atliks Lietuvos rinkoje veiklą vykdančios įmonės.

Rodmenų nurašymo paslaugas visoje LESTO aptarnaujamoje teritorijoje teiks susivienijusių paslaugų teikėjų grupė. Paslaugas LESTO pirko viešųjų pirkimų konkurso būdu, pagrįstu ekonominio naudingumo ir kokybės garantijų užtikrinimo principais.

Kauno regione (Kauno, Šakių, Jurbarko, Prienų, Jonavos, Kaišiadorių rajonuose) LESTO rangovai taip pat vykdys ir bandomąjį planinio elektros skaitiklių pakeitimo pagal metrologinės patikros reguliarumą projektą – projektas vyks nuo rugpjūčio 1 dienos iki spalio 31 d. Jei bandomojo projekto rezultatai atitiks keltus tikslus, ateityje elektros skaitiklių keitimą planuojama perduoti bendrovės rangovams vykdyti visoje Lietuvos teritorijoje. Iki šiol visas apskaitos prietaisų keitimo ir rodmenų tikrinimo funkcijas atlikdavo tik LESTO darbuotojai.

„Siekiame, kad skirstomųjų tinklų operatoriui ilgainiui liktų aukščiausios kompetencijos reikalaujančios pagrindinės veiklos funkcijos, susijusios su patikimu elektros energijos tiekimu ir skirstymu. Dalies bendrovės vykdomų funkcijų atskyrimas ir perdavimas rangovams kuria konkurencinę rinką – skatindami rinkos dalyvius konkuruoti, paslaugų galėsime įsigyti pigiau, išlaikydami aukščiausius kokybės reikalavimus. LESTO veiklos efektyvinimas yra mūsų prioritetinė strateginė kryptis“, – teigia Arvydas Tarasevičius, LESTO generalinis direktorius.

Perleidus planinio elektros apskaitų prietaisų rodmenų patikrinimo ir planinio apskaitos prietaisų pakeitimo funkcijas rangovams, sumažės LESTO išlaidos, skirtos atlyginimams, patalpų ir transporto nuomai, informacinėms technologijoms ir kitoms techninėms priemonėms, personalo mokymams ir kitoms reikmėms. Įvertinta, kad įgyvendinami pokyčiai atsipirks per labai trumpą laiką – vienerius su puse metų.

Pasak LESTO Personalo ir komunikacijos tarnybos direktorės Renatos Vainilaitienės, klausimai, susiję su darbuotojų darbo vietos ar etatų pokyčiais, sprendžiami atsakingai, išnaudojant visas įmanomas bendrovės galimybes ir teisės aktais numatomas priemones.

„Darbuotojus skatiname dalyvauti bendrovėje skelbiamose vidinėse atrankose, taikydami profesionalumo, patirties ir pasiektų darbo rezultatų įvertinimo kriterijus. Apsvarstome visas įmanomas galimybes perkelti darbuotojus į kitas darbo vietas – tiek Klientų aptarnavimo, tiek ir Elektros tinklo padaliniuose“, – teigia R. Vainilaitienė.

Elektros apskaitos prietaisų rodmenų ir skaitiklių keitimo paslaugų įsigijimas rinkoje paplitęs ir kitose išsivysčiusiose Vakarų šalyse, pvz., Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, šias paslaugas rinkoje perka ir Estijos energetikos bendrovė „Eesti energia“.

„Elektros vartotojai nepajus jokių paslaugų kokybės skirtumų, atvirkščiai, ilgainiui sudaromos prielaidos paslaugų kokybei tik gerėti. Kad gyventojams nekiltų abejonių dėl rangovų veiksmų teisėtumo, visi skirstomajame tinkle dirbantys rangovų darbuotojai su savimi turės specialius pažymėjimus, patvirtinančius LESTO įgaliojimą atlikti elektros paskaitos prietaisų rodmenų patikrinimą arba apskaitos prietaisų keitimą“, – sako A. Tarasevičius.

Informaciją apie deklaruotus ir planinių patikrinimų metu nustatytus apskaitos prietaisų rodmenis LESTO klientai gali rasti savitarnos svetainėje www.manoelektra.lt. Pateikę tikslius savo kontaktinius duomenis, klientai gali individualiai gauti LESTO pranešimus apie teikiamas paslaugas, planuojamą laikiną elektros tiekimo sustabdymą dėl tinklo remonto darbų, elektros energijos kainų pasikeitimus. Kontaktinius duomenis elektros vartotojai gali atnaujinti savitarnos svetainėje „Mano elektra“ arba telefonu 1802.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti