Laikinasis  bendrovės „Birštono šiluma“ direktorius Vytautas Pajarskis: „Situacija įmonėje sudėtinga, bet bus ieškoma kelių jai suvaldyti“.

Foto-scaled 2

Jonas Kavaliauskas

Birštone šilumos gamybai naudojamas biokuras ir dujos. Deginant biokurą pagaminama 80 % šilumos energijos, likusiai daliai pagaminti naudojamos dujos (dažniausiai žiemos sezono metu). Deja, dėl kosminių dujų kainų, o kartu ir kitų kuro rūšių pabrangimo situacija įmonėje suprastėjo, o bendrovės veikla tapo nuostolinga. 

Balandžio 15 d. įmonei pradėjo vadovauti patyręs šilumininkas Vytautas Pajarskis, kuris 15 metų vadovavo Alytaus šilumos tinklams. Tiesa, jis kol kas pareigas užima laikinai.

Naujienų portalo kvitrina.lt reporteris susitiko su V. Pajarskiu. Pokalbio metu laikinasis bendrovės direktorius pasidalino mintimis ir įžvalgomis, kaip bandys įgyvendinti du pagrindinius tikslus – pagerinti įmonės veiklos efektyvumą ir teikti gyventojams šilumą už subalansuotą kainą. Pasak V. Pajarskio, pastaruoju metu vis sunkiau pavyksta už padoresnę kainą įsigyti kokybiško biokuro. Biržos pardavėjai neskuba ir bando laukti, kol jis dar brangs. Neseniai įvykęs incidentas, kai iš bendrovės kamino veržėsi juodi dūmai ir jautėsi nemalonūs kvapai, parodė, jog esami biokuro katilai jau atitarnavo ir juos reikia keisti į šiuolaikinius. Deja, tai padaryti nebus taip lengva, nes bendrovės finansinė padėtis neleidžia tikėtis palankių sprendimų iš bankų. Negali bendrovei padėti ir Birštono savivaldybės administracija, nes ir jos skolinimosi limitas išnaudotas. Anot V. Pajarskio, iš kur gauti investicijų naujam biokuro katilui įsigyti, ieškoma, bet kartu bandoma efektyvinti įmonės darbą, siūlyti įmonėms ir gyventojams naujas paslaugas. Direktoriaus teigimu, įmonėms siūloma jų šilumos ūkio priežiūra, kuri leistų užtikrinti papildomas pajamas bendrovei ir sumažintų šilumos energijos praradimus. Birštono šiluma nusitaikė ir į šilumos punktų priežiūra daugiabučiuose. Tiesa, dabartiniai jų prižiūrėtojai nelabai linkę šią paslaugą perleisti, bet V. Pajarskis įsitikinęs, jog įmonės kainodara ir kokybiškas aptarnavimas pakeis situaciją. „Mūsų tikslas gaminti tiek šilumos energijos, kiek būtina efektyviam naudojimai, nes perteklius neša nuostolius“, – teigė laikinasis bendrovės direktorius. 

V. Pajarskio planuose – kartu su kitomis miesto įmonėmis įrengti saulės elektrinės parką. Investicija ilgainiui turėtų kompensuoti kuro pabrangimą ir leis efektyviai naudoti įmonės resursus. Laikinojo direktoriaus teigimu, būtų gerai įgyti biokatilą su elektros generatoriumi, bet pirmiausias uždavinys – naujas biokatilas. 

Bendrovės administracijoje taip pat yra permainos. Romualdas Grigonis perkeltas į inžinieriaus poziciją, o direktoriaus pavaduotoju priimtas Raimundas Sabonis iš Alytaus. 

Pasak V. Pajarskio, šios permainos administracijoje turi padidinti įmonės veiklos efektyvumą, nes dabar išnaudojami geriausi Romualdo ir Raimundo sugebėjimai. 

Ką gi, atrodo naujas bendrovės „Birštono šiluma“ vadovas išmano šilumos gamybos procesus ir įmonės valdymą, turi gerų sumanymų, vertina kolektyvą ir, kaip jis pats pasakė, atėjo padėti įmonei „atsistoti ant kojų“. 

V. Pajarskis kilęs iš Panevėžio, dabar gyvena Alytuje ir nebijo iššūkių. O jų tikrai bus ir ne vienas. 

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Specialistams

    Toks kvapas, kuris sklido kurorte panašus į deginamų naftos produktų. Keista, kad niekas iš gamtos apsaugos įstaigų pareigūnų neatliko tyrimo, nepateikė išvadų, nors toksiški kvapai sklido ne vieną valandą.
    O dėl naujų vadovų strategijų parodys laikas. Kyla abejonė ar jie kuo nors pranašesni už buvusius .